Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Almanya’nın Tecrübeli Araç Kiralama Firması wheego’nun Türkiye’de Partneri WindyCar Oldu

İstanbul ve İzmir’de Hyundai bayilikleri ile İstanbul’da Opel bayiliklerini başarı ile yürütmekte olan Hunko Otomotiv’in şemsiyesi altında 2...

İstanbul ve İzmir’de Hyundai bayilikleri ile İstanbul’da Opel bayiliklerini başarı ile yürütmekte olan Hunko Otomotiv’in şemsiyesi altında 2014 yılından bu yana araç kiralama faaliyeti gösteren WindyCar Rental ile Almanya’nın araç kiralama ve teknoloji devi wheego güçlerini birleştirdi. 
 

Her geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyüyen ve Türkiye’nin lider ulusal kiralama şirketleri arasına girmeyi başaran WindyCar, “wheego WindyCar” işbirliğiyle yeni bir döneme adım atıyor. 
 


“wheego WindyCar” işbirliğinin açıklandığı basın toplantısına konuşma yapan Hunko Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koyuncu, bu birliktelikten büyük heyecan duyduklarını dile getirerek, “WindyCar olarak 8 yıldan bu yana sektörde sağlam adımlarla büyümeye devam ediyoruz. 
 
Bugün Alman devi wheego ile yaptığımız iş birliği ise, Türkiye’deki araç kiralama parkımızın büyümesini ve kentsel mobilite hizmetlerimizin genişlemesini sağlayacak. 
 
WindyCar markamızın, wheego ile bir araya gelmesini sağlayan en büyük etken müşteri odaklı olmalarıydı. Ortaklığımızla birlikte Türkiye’den Avrupa’ya gidecek müşterilerimizin markamızla Avrupa’da araç kiralama imkanları olacak. Avrupa’dan Türkiye’ye gelenler de aynı üyelikle online rezervasyon yapma imkanı bulacaklar.
 
 Biz marka olarak Türk misafirperverliğini görev edinmiştik ve dünyanın her yerinden gelen müşterilerimize misafir gibi davranmıştık. Bu işbirliğiyle bunu daha da geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.  
 
“Yeni kentsel mobilite vizyonumuz ile öncü rol oynayacağız” 
Son dönemde kullanıcı alışkanlıklarının değiştiğine de değinen Koyuncu, “Müşteri tercihlerinin değişmesi, yoğun trafikten kaçınma arzusu, araç kullanım ve sahip olma maliyetlerinin artması gibi pek çok etken önümüzdeki dönemde farklı mobilite çözümlerinin ortaya çıkmasına yol açacak. 
 
Biz de yeni ‘wheego WindyCar’ markasının sahip olduğu vizyon ile Türkiye’de yeni mobilite çözümlerine liderlik etmeyi amaçlıyoruz. 
 
Sadece araç kiralama alanında değil farklı mobilite paylaşımları da dahil olmak üzere tüketicinin kentsel mobilite hareketine yardımcı olacak tüm çözümleri tek bir çatı altında sunacağız. Bu birliktelik ile yeniden yapılanıyoruz. 
 
Böylece markalaşmayı şubeleşmeye götürüyoruz ve kazandığımız kurumsallığı franchise vererek daha da genişleteceğiz. 
 
Bu işbirliğinin franchise yapısını önce WindyCar’ın kendi ofisleriyle başlayıp, ardından Türkiye genelinde yaymayı hedefliyoruz. Şu anda 16 adet kurumsal ofisimiz mevcut ve 3 yıllık plan çerçevesinde bunu yeni verilecek bayiler ile 50 adet ofise çıkarmayı hedefliyoruz. 
 
Bununla birlikte yine 3 yıllık plan çerçevesinde 2 bin adetlik araç parkımızı, araç bulunurluğuna bağlı olarak yaklaşık 5 bin adetlere çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.  
 
“Türkiye pazarının potansiyeline inanıyoruz” 
wheego WindyCar işbirliği basın toplantısına katılan wheego CEO’su Hubert Terstappen ise, Türkiye’nin potansiyelinin altını çizerek, “Türkiye pazarı çok büyük ve bu pazarın potansiyeline inanıyoruz. Burada çok dinamik işler yapmayı planlıyoruz. 
 
Türkiye ve wheego arasındaki güçlü bağı, bu işbirliğiyle bir adım daha ileriye taşıyacağız. Şirketimizin bulunduğu bölgede birçok Türk yer alıyor ve ekibimizin yüzde 15’inden fazlasını Türk kökenleri çalışanlar oluşturuyor. Dolayısıyla Türkiye ile zaten yakın bağlara sahibiz. 
 
Türkiye’deki yeni işbirliğimiz sayesinde şirketimizi yeni müşterilerle büyütmeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin önde gelen araç kiralama firmalarından WindyCar ile işbirliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 
 
wheego Windycar, sunacağı hizmetlerle Türkiye araç kiralama pazarında belirleyici bir rol oynayacak. Türkiye’de araç paylaşımı alanında da büyük bir potansiyel görüyoruz ve bu sayede İstanbul gibi bir şehirde trafiğin yüzde 25-30 azaltılması mümkün olabilecektir. 
 
Aynı zamanda enerji krizi, global enflasyon ve tedarik problemleri gibi sorunların sonucunda alım gücünün düştüğünü, maliyetlerin arttığını düşündüğümüzde, kendi iş alanlarımızda toplumsal bir sorunun çözümü olmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.  
 
‘wheego WindyCar’ tüm mobilite çözümlerini tek bir noktadan sağlayacak 
Yeni işbirliğiyle büyüme hedeflerinde önemli bir adım atan WindyCar, yeni dönemde araç kiralamanın yanı sıra scooter, motosiklet, taksi, toplu taşıma gibi hizmetlerini tek bir noktada birleştirecek. 
 
Kullanıcılarına kolay ve akıllı hizmetler sunmayı amaçlayan wheego WindyCar, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni uygulamasını da önümüzdeki günlerde Türkiye’deki tüketicilerin hizmetine sunacak. 
 
Tüketicinin kentsel mobilite hareketine yardımcı olacak tüm çözümleri tek bir çatı altında sunacak WindyCar, büyüme hedefi kapsamında organizasyonel değişikliğe de imza attı. 
 
İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde araç kiralama konusunda yüksek deneyimler kazanmış Osman Safran’ı Temmuz 2022 tarihinde WindyCar genel müdürü olarak şirketin bünyesine dahil etti. 
 
Araç kiralama sektöründe bir teknoloji firması olarak öne çıkan wheego ise, Türkiye ile birlikte 14 ülkede hizmet vermeye başladı. 2025’te 30 ülkeye genişlemeyi planlayan wheego, gelecek 3 yıl içerisinde araç filosunu da 50 binin üzerine çıkaracak.

Hiç yorum yok