Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Suzuki Motor Sporlarına Ara Veriyor

Suzuki’nin 2022 Sezon Sonunda MotoGPTM ve EWC Fabrika Faaliyetleri Sona Eriyor    Suzuki Motor Corporation yeni yatırımlara kaynak yaratmak ...

Suzuki’nin 2022 Sezon Sonunda MotoGPTM ve EWC Fabrika Faaliyetleri Sona Eriyor 

 

Suzuki Motor Corporation yeni yatırımlara kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetleri büyütmek amacıyla, 2022 sezon sonunda Suzuki'nin MotoGP faaliyetlerini sonlandırmak için anlaşmaya vardı. 
 
Suzuki, 2022 sezon sonu itibarıyla Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'ndaki (EWC) faaliyetlerini de sonlandıracak. 
 


 Dünya çapında, motosiklet dendiğinde akla gelen sayılı markalar arasında yer alan Japon motosiklet üreticisi Suzuki, yeni yatırımlara kaynak yaratmak ve sürdürülebilir faaliyetlerini büyütmek için motosiklet dünyasının önemli yarışlarından bir tanesi olan Moto GP’den 2022 sezonu itibarıyla ayrıldığını açıkladı. 
 
Yapılan açıklamada, kalan yarışları kazanmak için çaba harcayarak 2022 MotoGP ve EWC şampiyonalarında yarışmaya devam edeceği vurgulanırken, “Global distribütör ağımız üzerinden müşterilerimizin yarış faaliyetlerine desteğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz. 
 
Bize destek veren tüm Suzuki hayranlarına ve uzun yıllardır Suzuki'nin motosiklet yarışlarını destekleyen herkese en derin şükranlarımızı sunuyoruz” sözlerine yer verildi.  
 
“Sürdürülebilir bir motosiklet faaliyet alanı oluşturacağız”
Temsilci Direktör ve Başkan Toshihiro Suzuki yapmış olduğu değerlendirmede,“Suzuki, sürdürülebilirlik yönündeki diğer girişimlere kaynak ayırma stratejisi ile MotoGP ve EWC'deki faaliyetlerini sonlandırmaya karar verdi. 
 
Motosiklet yarışları, sürdürülebilirliği ve insan kaynaklarını geliştirme dahil olmak üzere teknolojik yenilikler açısından her zaman zorlu bir yer olmuştur. 
 
Bu karar, motosiklet yarışları aracılığıyla sahip olduğumuz teknolojik yetenekleri ve insan kaynağını sürdürülebilir bir topluma giden yolda farklı alternatifleri araştırmak üzere yeni bir motosiklet faaliyet alanı oluşturmamıza olanak sağlayacak. 
 
MotoGP yarışlarına döndüğümüzden bu yana, geliştirme aşamasından itibaren bizleri yalnız bırakmayan ve destekleyen tüm hayranlarımıza, sürücülerimize ve tüm paydaşlarımıza en derin şükranlarımızı sunuyorum. 
 
Alex Rins, Joan Mir, Team SUZUKI ECSTAR ve YOSHIMURA SERT MOTUL'u sezon sonuna kadar şampiyonada rekabet etmeleri için desteklemeye devam edeceğiz. “ şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok