Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VavaCars ikinci el araçta yenileme dönemini başlattı

VavaCars, ikinci el araçları kullanıcısına en yüksek standartta ve yenilenmiş şekilde sunmak üzere yeni yatırımı Inspection and Reconditioni...

VavaCars, ikinci el araçları kullanıcısına en yüksek standartta ve yenilenmiş şekilde sunmak üzere yeni yatırımı Inspection and Reconditioning Center’ı (IRC) hayata geçirdi. 
 

Türkiye’nin en büyük araç ekspertiz ve yenileme merkezi olan Pendik IRC’nin faaliyete girmesiyle, otomobil tüketicisi daha güvenli, garantili ve sıfır araç kalitesinde ikinci el araç alma şansına sahip olacak. 
 
İkinci el araç alım-satım online ticaret platformu VavaCars, Türkiye’nin en büyük ekspertiz ve araç yenileme merkezini İstanbul Pendik’te açtı. 
 
Pendik IRC’nin açılışı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank tarafından yapıldı. Açılışta, VavaCars Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci başta olmak üzere VavaCars’ın üst düzey yönetimi de hazır bulundu. 
 
İkinci el araçta anahtar teslim güvencesi VavaCars, Petrol Ofisi iş birliği ve güvencesiyle Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Petrol Ofisi’nin kardeş şirketi VavaCars’ın Pendik’te hayata geçirdiği IRC ile ikinci el araç pazarı yeni bir iş modeliyle tanışmış olacak. 


 
VavaCars, önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde yeni IRC’ler açmaya devam edecek. IRC merkezlerini Ankara ve İzmir’de de açarak büyümesini sürdürecek olan şirket, yeni açılacak bu merkezlerde ikinci el araç alım-satımında anahtar teslim araç ekspertiz ve yenileme hizmetlerinin tümünü tek çatı altında sunacak. 
 
‘‘Daha güvenli ve garantili’’ Dünyanın en güvenilir ikinci el araç alım satım platformunu oluşturma misyonu ile 2019 yılında Türkiye’de doğan bir marka olduklarını belirten VavaCars Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci, yeni yatırımları ve hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “İstanbul’da hayata geçirdiğimiz bu yatırımla daha önce böyle bir tesis bulunmayan Türkiye’de, oyunun kurallarını değiştiriyoruz. 
 
Bu merkezde, bünyemizde satışı yapılacak araçların tüm bakımları ve ekspertizleri yapılmış şekilde alıcılara sunarak ikinci elde yenileme dönemine geçmiş olacağız. VavaCars olarak önceliğimiz; herkesi güvenli, hızlı ve sorunsuz biçimde ikinci el araç alım satım hizmetimizle buluşturmak. 
 
Bu doğrultuda IRC yatırımlarımızı Türkiye’nin dört bir köşesinde hayata geçirerek toplam yatırımımızı 200 milyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
 
 Bu yatırımlara paralel olarak da toplamda 1000 kişiye istihdam sağlayacağız. Sektörde yaptığımız yatırımların bu denli etkili olması bizim için mutluluk verici. Her zaman inovatif ve hayatı kolaylaştırıcı çözümler sunmayı sürdüreceğiz.” 
 
 “Türkiye’ye güvenin göstergesi olarak Ankara’da da bir tesis açacağız” 
VavaCars’ın Türkiye’de doğan bir marka olduğunu vurgulayan Timirci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tıpkı Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan, birçok değişik kültürü ve tarihsel ögeyi içinde barındıran, mozaik bir yapıya sahip ülkemiz gibi VavaCars da ticaretin tüm unsurlarını içinde barındıran, tüm süreçleri ustalıkla yöneten bir şirkettir. 
 
Ve gururla söylüyorum bu anlamda Türkiye pazarında ilktir ve öncüdür. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesisimiz ile yıllık 50 bin araçlık ekspertiz ve yenileme kapasitesine kavuşuyor olacağız. 
 
Sadece bu tesiste olan çalışan sayımızın bu yıl 200 kişinin üzerine çıkmasını planlıyoruz. Ülkemize olan güvenin göstergesi olarak Ankara’da da benzer bir tesis hayata geçirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.”  
 
Türkiye’nin en büyük IRC merkezi 
VavaCars’ın ikinci el otomotiv sektörüne getirdiği en büyük yenilik olan Ekspertiz ve Yenileme Merkezlerinde (IRC), araçların ekspertiz, boyasız göçük giderme, mekanik bakım gibi bakımları, VavaCars’ın uzman ekibi tarafından tam donanımlı bir servise tabi tutularak yapılacak ve müşterilerin kullanımına sunulacak.
 
IRC’ler; ikinci el araçların ekspertiz hizmetleriyle birlikte; yıkama, kalite kontrol, mekanik servis, boyasız onarım servisi, kuaför servisi, fotoğraf stüdyosu gibi istasyonları tek çatı altında birleştiren bir iş modeli olarak öne çıkıyor. 
 
RFID ile araç ve süreç takibi, girdap akımı frenleme teknolojisi kullanılan bu istasyonlar; test ve yol simülasyon cihazları yapay zeka tabanlı simülasyon teknikleri ve tam otomatik fotoğraf teknolojileriyle donatılmış durumda. 
 
Pendik IRC, 18 bin metrekarelik büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük araç ekspertiz ve yenileme merkezi olma özelliğini taşıyor. Bu şekilde Pendik IRC’de bir nevi “sıfırlanması” yapılan ikinci el araçlar, tamamen yenilenmiş şekilde VavaCars müşterilerine ulaşacak.

Hiç yorum yok