Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mercedes-Benz Türk otobüs ihracatını 3 kat artırdı

Mercedes-Benz Türk yılın ilk 3 ayında gerçekleştirdiği otobüs ihracatını, geçen senenin aynı dönemine kıyasla 3 kat artırarak 486 adede yüks...

Mercedes-Benz Türk yılın ilk 3 ayında gerçekleştirdiği otobüs ihracatını, geçen senenin aynı dönemine kıyasla 3 kat artırarak 486 adede yükseltti. 
 

Mercedes-Benz Türk, bu yılın ilk çeyreğinde 19 ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştirdi. 
 


2022’nin ilk üç aylık döneminde en fazla ihracat yapılan üç ülke ise, Portekiz, Çekya ve Fransa oldu. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en çok satan şehirler arası otobüs markası olan Mercedes-Benz Türk, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği otobüslerin ihracatına hız kesmeden devam etti. 
 
2022 yılının ilk çeyreğinde 486 otobüs ihraç eden Mercedes-Benz Türk, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ihracatını 3’e katladı.  
 
En büyük ihracat pazarı Avrupa 
Mercedes-Benz Türk, ürettiği otobüsleri ağırlıklı olarak aralarında Portekiz, Çekya, Fransa ve Macaristan’ın olduğu Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Şirket, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri ve Reunion gibi farklı kıtalardaki bölgelere de ihracat gerçekleştiriyor. 
 
Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen otobüslerin ihracatı 2022 yılının ilk çeyreğinde de aralıksız olarak devam etti. Portekiz yılın ilk üç ayında 139 adetle en fazla otobüs ihraç edilen ülke oldu. 
 
Bu ülkeyi 114 adetle Çekya takip ederken, Fransa’ya da 85 adet otobüs ihracatı gerçekleştirildi. Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ürettiği otobüsler 2022 yılının ilk çeyreğinde toplam 19 ülkeye ihraç edildi.

Hiç yorum yok