Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi e-tron GT quattro Yılın Performans Otomobili

Otomotiv sektöründe dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve ‘Otomotiv Dünyasının Oscarları‘ olarak bilinen World Car Awa...

Otomotiv sektöründe dünyanın en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve ‘Otomotiv Dünyasının Oscarları‘ olarak bilinen World Car Awards – Dünya’da Yılın Otomobil Ödülleri'nde Audi e-tron GT “Dünya‘da Yılın Performans Otomobili“ seçildi. 
 

New York’ta gerçekleştirilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen etkinlikte, Yılın Elektrikli Aracı, Otomobil Tasarımı kategorilerinde de aday gösterilen Audi e-tron GT quattro, dünyanın dört bir yanından 100'den fazla otomobil gazetecisinin, kapsamlı testleri neticesinde verdikleri oylarla bu ödüle layık görüldü. 


 
Her yıl birden fazla kıtada, birden fazla pazarda satışa sunulan yeni ya da tamamen yeniden tasarlanmış araçların, dünyanın çeşitli ülkelerinden 100’ü aşkın gazeteci tarafından test edilerek değerlendirildiği World Car Awards’ın 18’incisi sonuçlandı. 
 
 
 Yılın Elektrikli Aracı, Otomobil Tasarımı kateforilerinde de aday gösterilen Audi e-tron GT quattro, değerlendirmeler neticesinde Dünya’da Yılın Performans Otomobili ünvanını kazandı. 
 
Dünya’da Yılın Performans Otomobili ödülünü daha önce de dört kez kazanma başarısını gösteren Audi, düzenlenmeye başladığı 2004 yılından bu yana toplam 11 kez ödüle layık görüldüğü bu organizasyonun tarihindeki en başarılı üretici konumunda yer alıyor. 
 
Elektrik ve performans 
Audi e-tron GT quattro’nun bu başarısı, elektrikli mobilitenin sürdürülebilir olmanın yanısıra, dinamik ve etkileyici olabileceğinin de bir kanıtı. 2026 yılından itibaren küresel pazara yalnızca elektrik tahrikli yeni modeller sunmayı planlayan Audi, 2025'ten itibaren üretimlerini de karbon nötr yapacak. 
 
Bu hedef şu anda Audi’nin Brüksel, Győr ve e-tron GT quattro üretimini gerçekleştirdiği Böllinger Höfe'de sağlanmış durumda.  
 
Tekrarlanabilir performans için gelişmiş termal yönetim sistemi 
Audi e-tron GT quattro’ya Dünya’da Yılın Performans Otomobili ödülünü kazandıran performans, büyük ölçüde termal yönetim sistemine dayanıyor. 
 
Audi e-tron GT quattro‘da dört termal devreden oluşan sistem, akünün ve tahrik sisteminin bileşenlerinin her birinin ideal sıcaklıkta kalmasını ve tekrarlanabilir bir performansa sahip olmasını sağlıyor. 
 
Akıllı termal yönetim sayesinde, e-tron GT quattro‘da e-tron rota planlayıcıyı kullanan herkes, araç seyir halindeyken bile dış sıcaklığa bağlı olarak pili şarj için ideal bir sıcaklık aralığında tutabilir ve bu 270 kW'a kadar hızlı şarj için uygun imkanı tanıyor.  
 
Audi'nin World Car Awards zaferleri 
2005 Audi A6 Dünya’da Yılın Otomobili 
2007 Audi RS4 Dünya’da Yılın Performans Otomobili 
Audi TT Yılın Otomobil Tasarımı 
2008 Audi R8 Dünya’da Yılın Performans Otomobili 
Audi R8 Yılın Otomobil Tasarımı 
2010 Audi R8 V10 Dünya’da Yılın Performans Otomobili 
2014 Audi A3 Dünya’da Yılın Otomobili 
2016 Audi R8 Dünya’da Yılın Performans Otomobili
2018 Audi A8 Dünya’da Yılın Lüks Otomobili 
2019 Audi A7 Sportback Dünya’da Yılın Lüks Otomobili 
2022 Audi e-tron GT quattro Dünya’da Yılın Performans Otomobili

Hiç yorum yok