Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hödlmayr, lojistik sektöründe otonom sürüş teknolojileri üzerine çalışıyor

Dijitalleşme ve robotiğin yanı sıra otonom sürüş ve sürdürülebilirlik, lojistikteki mega trendler arasında yer alıyor.    Hödlmayr, bugünden...

Dijitalleşme ve robotiğin yanı sıra otonom sürüş ve sürdürülebilirlik, lojistikteki mega trendler arasında yer alıyor. 
 

Hödlmayr, bugünden otonom yük taşımacılığının daha da geliştirilmesinde aktif rol almaya başladı. 

 
Uluslararası lojistik hizmet sağlayıcısı Hödlmayr'ın CFO'su Robert Horvath bu alandaki çabaları açıklarken "Araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyoruz. 


 
Çünkü yalnızca pazarımız üzerinde önemli bir etkisi olacak ilerlemeleri bilmekle kalmayıp aynı zamanda onları aktif olarak şekillendirmek istiyoruz" dedi. 
 
Somut bir örnek olarak Horvath, diğer beş ortak şirketle birlikte otonom ticari araçlar için teknik bilgi ve test altyapısı sağladıkları DigiTrans ortak girişimini göstererek otonom aracın ilk test sürüşlerinin sonuçlarını sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti. 
 
Otonom araçlara ilişkin bilgi veren Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı ise “Otonom veya yarı otonom sürüş, sürücüyü rahatlatmak ve tek seferde daha fazla menzil elde etmek için sürüş ve dinlenme sürelerini daha esnek hale getirme imkanı sağlıyor” dedi. 
 
Başka bir projede Hödlmayr, yoğun trafikteki ticari elektromobilite için yakıt olarak yeşil hidrojen kullanmak üzere Avusturyalı madeni yağ şirketi OMV ile birlikte çalışıyor. 
 
Önümüzdeki birkaç yıl içinde kamyon filosunun hidrojen yakıt hücreleriyle donatılması planlanıyor. Bu araçların yatırım hacmi birkaç milyon avroyu buluyor. 
 
 İstenen iklim etkilerini elde etmek için elbette hidrojen üretiminde yalnızca yenilenebilir kaynaklardan elde edilen elektrik kullanılıyor. Proje, şirketin kendi sürdürülebilirlik programı Go Green - Go Hödlmayr'ı daha ileri taşımada bir sonraki kilometre taşı olarak gösteriliyor.  
 

Hödlmayr Lojistik Türkiye 

 

Hödlmayr Lojistik Türkiye şirketi 80 kişilik ekibi ve 42'nin üzerinde özel nakliye aracıyla hizmet vermektedir. Hödlmayr iştiraki şirketin 2020 cirosu 6 milyon avrodur.  
 

Hödlmayr International AG 

 
Hödlmayr International AG, merkezi Avusturya'nın Schwertberg şehrinde bulunan ve ana faaliyet alanı araç lojistiği olan uluslararası bir aile şirketi olarak araçların fabrika veya giriş limanından teslim alınmasından, araç satıcılarına veya filo sahiplerine teslim edilmesine kadar tüm tedarik zincirinde uzmanlaşmıştır. 
 
Yılda yaklaşık 1.75 milyon araç taşınmaktadır. Hödlmayr International AG ve 16 ülkedeki iştirakleri 1.625 kişiyi istihdam etmektedir. 
 
Grup toplamda, 630'un üzerinde özel araç taşıyıcısına, 15 blok tren sistemine ve yaklaşık 55.000 araç kapasiteli bir depolama alanına sahiptir. Şirketin cirosu geçtiğimiz yılda 250 milyon avroya ulaşmıştır.

Hiç yorum yok