Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Royal Motors Kripto Para Kabul Eden İlk Otomotiv Firması Olarak Tarihe Geçiyor

1982 yılından beri lüks otomotiv satışının öncü markalarından olan, 39 yılda McLaren, Cadillac, Bugatti, Tesla gibi 11 binden fazla üst seg...

1982 yılından beri lüks otomotiv satışının öncü markalarından olan, 39 yılda McLaren, Cadillac, Bugatti, Tesla gibi 11 binden fazla üst segment otomobili sahipleriyle buluşturan Royal Motors, bugünden itibaren Türkiye’de kripto para ile ödeme kabul eden ilk otomotiv firması olacaklarını açıkladı. 
 

Ödeme seçeneği olarak kripto para birimini destekleyen Royal Motors, Türkiye’de bir ilke imza attı.


 
Bitci Teknoloji bünyesindeki Türk mühendis ve yazılımcılar tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli blockchain platformu Bitci Chain’in ana coin’i olan Bitcicoin ile ödeme imkanı sağlanacak. 
 
 Türkiye’nin İlk Yerli Coini 
2018 yılında bir blockchain araştırma ve geliştirme firması olarak Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, kripto para alım satım platformu olan Bitci.com ile başladığı başarı hikayesini, Türkiye’nin ilk yerli blockchain platformu olan Bitci Chain ile sürdürüyor. 
 
Üzerinde akıllı sözleşmeler çalıştırılabilen ve farklı token projeleri geliştirilebilen Bitci Chain ile şirketleri blockchain dünyasının ayrıcalıklarıyla tanıştıran Bitci Teknoloji, özellikle spor endüstrisinin hizmetine sunduğu katma değerli projelerle son dönemde adından söz ettiriyor. 
 
Bugüne kadar Türkiye’de önemli spor kulüpleriyle anlaşmalar gerçekleştiren ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sponsorları arasında yer alan Bitci Teknoloji, yurt dışında ise Glasgow Rangers ve Real Betis’in ardından geçtiğimiz haftalarda dünyaca ünlü Formula 1 takımı McLaren Racing ile blockchain teknolojileri geliştirilmesi ve bir taraftar token projesi için anlaşmaya varmıştı.
 
Bitci Chain ağının ana coin’i ve Türkiye’nin ilk yerli coin’i olan Bitcicoin, Bitci.com alım satım platformu üzerinden işlem görmeye devam ediyor. 
 
Türkiye’de Bir İlk 
Royal Motors Başkan Yardımıcısı A. Hilal Aysal bu ilk için; “Teknoloji her sektörde olduğu gibi, otomotiv sektöründe de büyük önem taşıyor, Çağımızın yeni nesil para birimi olan kripto paralara en hızlı şekilde entegre olmalıydık ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. 
 
Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, teknolojinin gücünü arkamıza alarak Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olan Bitcicoin ile ödeme almaya karar verdik. Türkiye’de bir ilk olacak olan bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız”açıklamasında bulundu. 
 
 Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, “Geçtiğimiz günlerde imzalarını attığımız Mclaren Racing anlaşması sadece bizim için değil, Türk teknoloji sektörü açısından büyük bir dönüm noktasıydı. 
 
Şimdi ise lüks ve spor otomobil segmentinin en önemli kuruluşlarından Royal Motors’la yaptığımız bu işbirliğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Blockchain’in kullanım alanı her geçen gün genişliyor. Tüm dünya, bu alanları yakından takip ediyor. Tüm dünyaya baktığımızda; Türkiye olarak bu yeni teknoloji alanına öncülük ettiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. 
 
Bitcicoin aracılığıyla otomobil alışverişi bizim için ilk adım olacak. Sırada konaklama ve gayrimenkul sektörleri için de benzer müjdelerimiz var” diye konuştu. 
 
Royal Motors da, Bitci Teknoloji’nin gelistirdigi Bitcicoinile ödeme almayı kabul ederek bu alanda bir ilke imza attı ve lüks otomobil satışında Türkiye’nin kripto para ile ödeme kabul eden ilk otomotiv firmasıoldu. 
 
Royal Motors Hakkında 
1982 yılından beri Dünya’nın en önemli markaları doğrudan lüks otomobil satışıve 2. el satışı yapanRoyal Motorsaynı zamandaRolls-Royce Motor Cars veLotus Carsgibi dünyanın en önemli otomobil markalarının Türkiye temsilciliğini yapıyor. 
 
Avrupa’nın ve Amerika’nın en ünlü markalarından oluşan genişportföyünde yurt içi ve yurt dışında bir çok markayla olan partnerlik anlaşmaları sayesinde Royal Motors müşterilerine Bentley, Ferrari, Mercedes, Porsche ve Range Rover gibibir çok markada seçkin satış ve satış sonrası hizmeti sunuyor.Istanbul’da faaliyet gösteren Royal Motors; toplamda üç lokasyondadır. 
 


Rolls-Royce Motor Cars Showroom’u Kuruçeşme’de, Lotus Cars Showroom’u Caddebostan ve Premium Servis Merkezi Beykoz Acarkent’te bulunmaktadır.

Hiç yorum yok