Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Alpine F1 Team, bu sezon yarışacağı aracını tanıttı.

Alpine F1 Team sezon öncesi stratejik vizyonunu açıklarken, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na adımını attı     Alpine’in ünlü tarihi ...

Alpine F1 Team sezon öncesi stratejik vizyonunu açıklarken, 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’na adımını attı 


 

Alpine’in ünlü tarihi mavi, beyaz ve kırmızı renklerine sahip olan A521, aynı zamanda Fransız ve İngiliz bayraklarının renklerini de temsil ediyor.Esteban Ocon ilk kez yeni takımın renkleriyle tanıtıldı.

Guanyu Zhou, 2021 yılında da takımın Test Pilotu görevini üstlenecek.

 

FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası için ilk adımı atan Alpine F1 Team, bu sezon yarışacağı aracını tanıttı. 

 

A521, mavi, beyaz ve kırmızı renkleriyle Alpine’in motor sporlarındaki mirasını temsil ediyor. Otomobil, gücünü Fransız üreticiye F1 için 45 yıldır aralıksız olarak hizmet veren Viry-Châtillon tesislerinde tasarlanıp geliştirilen Renault E-Tech 20B 1.6L V6 motordan alacak.

 

A521, 2020 şampiyonasında yarışmış olan R.S.20’nin gelişmiş bir versiyonu. Pandemiden dolayı geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen yönetmelik değişikliklerine uyumlu olarak, A521 ana yapısal bileşenlerini geçtiğimiz sezondan devralıyor. Bununla birlikte özellikle aerodinamik düzenlemeler kapsamında FIA tarafından zorunlu tutulan ek değişiklikler kapsamında otomobilin arka kısmında yer alan parçalar iyileştirildi.

Renault Grubu CEO’su Luca De Meo: “Güçlü ve enerjik Alpine ismini bir Formula 1 otomobilinde görmek mutluluk verici. Yeni renkler, yeni bir yönetim ekibi ve tutkulu planlar, 40 yıllık bir geçmişin üzerine inşa edilen yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Alpine’in özgünlük, şıklık ve cesaret değerlerini kurum içi mühendislik ve şasi uzmanlığımızla birleştireceğizFormula 1’de çalışma ekibi olarak yarışmanın güzel tarafı da bu. En büyük isimlerle yarışacağız. Otomobil tutkunlarının alkışları ve desteğiyle, olağanüstü yarışlara katılacağız.  Sezon başlangıcı için sabırsızlanıyorum” dedi.

 

Alpine F1 Team’in yeni sezondaki pilotları Esteban Ocon ve Fernando Alonso olacak. İki yıllık bir aranın ardından Formula 1’e geri dönen Fernando Alonso, 2005 ve 2006'da iki Formula 1 Dünya Pilotlar Şampiyonasıı kazandığı takımına yeniden katıldı.

 

Takım ile ikinci yılına giren 24 yaşındaki Estaban Ocon ise, 2020 Sakhir Grand Prix yarışında Formula 1’de ilk defa podyumda boy göstermişti. Ocon, 2020 sezonundaki başarısını daha yukarıya taşımak için mücadele edecek. 

 

Alpine CEO'su Laurent Rossi, Yönetici Direktör Marcin Budkowski ve Yarış Direktörü Davide Brivio üçlüsü yeni sezonda takımın liderliğini üstlenecek. Enstone ve Viry teknik ekiplerinin yönetimini sırasıyla Şasi Teknik Yöneticisi Pat Fry ve Motor Teknik Yöneticisi Rémi Taffin üstlenmeye devam edecek.  

  

Alpine Academy pilotu Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi için FIA Formula 2 Şampiyonası'nda yarışmanın yanı sıra, takımın Test Sürücüsü olarak görev yapmaya devam edecek. 

 

Laurent Rossi: “Alpine F1 Team olarak 2021 sezonunda yarışacak olan ilk Formula 1 otomobilimizi tanıtmaktan dolayı gururluyuz. Kendini Renault Grubu’nun yenilikçiliğinin öncü markası olarak konumlandıran Alpine için bu önemli bir kilometre taşıdır. Alpine, doğası gereği Formula 1’in yüksek standartlar, prestij ve performans kriterlerini karşılıyor. A521’in iki kez Formula 1 Dünya Pilotlar Şampiyonu olan Fernando Alonso ile Esteban Ocon’un kontrolünde yapacağı başlangıcı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yıl net bir hedefe sahibiz, geçen yıl yakaladığımız momentumu sürdürmek ve podyumda boy göstermek için mücadele etmek istiyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise, Alpine adını Formula 1 podyumunun birincilik basamağına taşımak. Motor sporları bizim DNA’mızın bir parçası ve şimdi Alpine renkleri için Formula 1'de motor yarışlarının zirvesinde yarışarak mücadele etme zamanı.”

 

Esteban Ocon: “Sezona başlamayı ve A521’i ilk defa deneyimleme keyfini yaşamayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum. Zorlu bir hazırlık süreciyle geçen uzun ve yoğun bir sezon öncesi oldu ve takım ile birlikte kendimi önümüzdeki yıl için hazır hissediyorum. Alpine renklerini seviyorum ve bir Fransız olarak, Fransa bayrağını otomobilde taşımak benim için büyük bir gurur. Kendimi geçen yıldan daha hazır hissediyorum. Sezona geçen yılı tamamladığım seviyede başlamak istiyorum. Fernando ile birlikte çalışmak harika olacak. O saygı duyduğum bir pilot ve uzun süredir örnek aldığım bir kişilik. Onunla birlikte çalışmayı ve takımın hedeflerine ulaşması için onu zorlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

Fernando Alonso: Formula 1’e dönmüş olmaktan ve Alpine’in bu spordaki yeni döneminin bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Yeniden Formula 1’de yarışmaya hazırlanırken çok çalıştım ve hedef, başlangıçtan itibaren ofansif bir strateji izlemek. Bu otomobili ilk olarak kullanacak olmak son derece heyecan verici bir deneyim olacak, umarım her iki fabrika da bunun keyfini çıkarır.  Güçlü bir ekibimiz var, Esteban ile birlikte geçtiğimiz yılın üzerine koyarak iyi sonuçlar elde etmeliyiz. Son derece zorlu bir sezon olacağını biliyoruz, ancak mücadele için hazırız. Otomobil harika görünüyor ve Formula 1'de mavi renkle yarışırken güzel hatıralarım var.” 

 

Guanyu Zhou: “Bu Alpine Academy pilotu olarak üçüncü yılım ve bir yıl daha takımın Test Pilotu olacağım için çok mutluyum.  2019’da takımın Gelişim Pilotu olarak görev yaptım, dolayısıyla bu görevdeki ikinci yılıma giriyorum. Takımın gelişimine katkı sunma fırsatım olacak ve bu, F1’de yoluma devam ederken benim için çok değerli bir deneyim. İster pistte, ister Estone’daki simülatörde olayım, Test Pilotu olarak takıma sezon boyunca elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Bana gerçekten çok güveniyorlar ve sezon boyunca otomobilin gelişimine yardımcı olarak, bu güvenin hakkını vermek istiyorum.”

Hiç yorum yok