Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LG ve Hyundai’den Elektrikli Araçlara Ev Rahatlığı Getirecek İşbirliği

Hyundai IONIQ Konsept Kabin Yolda Ev Konforu Sunuyor.   LG Electronics (LG) ve Hyundai Motor bugün IONIQ Konsept Kabini tanıttı.  Her iki ş...

Hyundai IONIQ Konsept Kabin Yolda Ev Konforu Sunuyor.

 
LG Electronics (LG) ve Hyundai Motor bugün IONIQ Konsept Kabini tanıttı. 

Her iki şirketin de tüketici rahatlığı ve kişisel elektrikli araçlar konusundaki uzmanlığını birleştiren ortak bir çaba olan IONIQ Konsept Kabin, mekanik bileşenlerinin az olması nedeniyle daha fazla iç alana sahip olan elektrikli araçların iç mekanlarından maksimum düzeyde yararlanmayı amaçlıyor.

IONIQ Konsept Kabin, mekanı gerçekten ‘evden uzakta bir ev’ yapan bir dizi olanakla donatılmış durumda. Örneğin, sabah işe gidip gelirken mükemmel bir fincan kahve yapıp sunan bir kapsül kahve makinesi, kişinin gideceği yere ulaşmadan önce önce ıslak veya eski ayakkabılarını kurutup tazeleyen koltuğun altındaki bir bölme, sürüş sırasında kıyafetleri temiz ve kırışıksız tutan bir gardırop yöneticisi, içecekleri soğuk tutan bir mini buzdolabı bu konsept dahilinde kullanıcılara konfor sunan unsurlar olarak yer alıyor.


Konfor ve rahatlığın ötesinde, IONIQ Konsept Kabinin en göze çarpan özelliği, aracın tavanının çoğunu kaplayan esnek OLED ekran. 

Arkadaki yolcular, optimum görüntüleme açısı için sezgisel el hareketleriyle ekranın kavis derecesini ayarlayabiliyorlar. 77 inçlik geniş OLED ekran, arkadaki her iki yolcunun aynı anda farklı içeriğin keyfini çıkarmasına izin vermek için bölünebiliyor.

Koltuk başlıklarındaki hoparlörler ise, diğer yolcuyu rahatsız etmeyen kişisel bir ses bölgesi oluşturuyor.

Ancak yenilik yalnızca aracın içine oturulduğunda görülmüyor. Araç boşaldığında, kayan bir çubuk zemini temizliyor, kırıntıları topluyor ve dökülenleri siliyor. 

Aynı anda tüm mikropları ve diğer mikroorganizmaları yok etmek için aracın içini dezenfekte eden baş üstü UV LED ışıkları çalışıyor.

LG Electronics’in Kurumsal Tasarım Yönetim Merkezi Başkanı Lee Chul-bae “LG, bağlantılı araç çözümlerine büyük ölçüde dahil oldu ve CES 2020'de, sürücülerin ve yolcuların yoldayken yanlarında evden bir parça götürmelerine olanak tanıyan kişiselleştirilmiş bir araç içi deneyimi sergiledi.

IONIQ Konsept Kabin ile, gerçek mobilite uzmanlığını masaya getiren Hyundai ile ortaklık kurarak bu deneyimi bir sonraki seviyeye taşıyoruz” dedi.

Hiç yorum yok