Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Nissan %100 elektrikli crossover Ariya’yı tanıttı

Nissan, müşterilerin daha fazla sürüş heyecanı, güven, konfor ve bağlanabilirliğin tadını çıkarırken daha uzak mesafelere seyahat etmeleri...


Nissan, müşterilerin daha fazla sürüş heyecanı, güven, konfor ve bağlanabilirliğin tadını çıkarırken daha uzak mesafelere seyahat etmelerine olanak sağlayan tamamen yeni elektrikli crossover SUV modeli olan Nissan Ariya’yı tanıttı.%100 elektrikli güç aktarma organı ile nissan  Ariya, güçlü hızlanma, yumuşak ve sessiz bir çalışma vaat ediyor. 


Otonom sürüş teknolojisi, müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde yardım, kesintisiz bağlantısallık, geniş, salon benzeri iç mekanı sayesinde sürücüler ve yolcular anın tadını çıkarabilir. Yaklaşık 610 kilometreye1 kadar tahmini menzili ile ödün vermeyen Ariya, günlük seyahatler ve hafta sonu gezileri için mükemmel bir araç.


CEO Makoto Uchida ve COO Ashwani Gupta, Yokohama'daki yeni Nissan Pavilion’da canlı yayınlanan bir etkinlik ile Ariya'yı global bir kitleye tanıttı.


Gupta, “Nissan Ariya gerçekten güzel ve dikkat çekici bir otomobil. Daha ileri, daha kolay ve rahat bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlar. Ariya, müşterilerimizin hayatlarını daha iyi hale getirerek Nissan’ın ne için çaba gösterdiğini vurgulamak ve ifade etmek için tasarlanmıştır.” dedi.


Tamamen yeni Nissan Ariya'nın 2021'in ortalarında Japonya'da satışa sunulması planlanıyor. Fiyatı yaklaşık 5 milyon yen olacak. Ariya'nın 2021 yılı sonunda Avrupa, Kuzey Amerika ve Çin'de satışa çıkması planlanıyor.

Çok çeşitli ihtiyaçlar için güçlü performans


EV öncüsü olarak Nissan’ın gücüne dayanan Ariya, sıfır emisyonlu araçların güçlü performansını ve yeteneklerini yeni bir seviyeye taşıyor.


Otomobilin tamamen elektrikli aktarma organları, mükemmel güç aktarımı, şarj yetenekleri ve menzili bir araya getiriyor. Müşteriler kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için çoklu konfigürasyonlardan seçebilir. Bunlar arasında iki tekerlekten çekiş ve e-4ORCE tamamen dört tekerlekten çekişli versiyonlar ile iki farklı pil boyutu bulunuyor.


e-4ORCE tamamen tekerlekten çekişli kontrol sistemi, güçlü performansı tüm hava koşullarıyla dengeliyor. Sistemin ikiz elektrikli motorları, göz açıp kapayıncaya kadar spor otomobil seviyesinde güç ile dengeli, öngörülebilir bir sürüş sağlıyor.

Stressiz sürüş için gelişmiş tasarım ve teknoloji


Ariya ayrıca bugüne kadar teknolojik olarak en gelişmiş Nissan otomobilidir.

ProPILOT 2.0 gelişmiş sürücü yardım sistemi ve ProPILOT Uzaktan Park ve e-Pedal özellikleri sayesinde sürücüler, daha güvenli ve daha az stresli hissedecek. 

Ayrıca, Ariya serisindeki standart, Nissan’ın Güvenlik Kalkanı sistemidir. Bunlar arasında Akıllı Çevresel Gözleme, Akıllı Ön Çarpışma İkazı, Akıllı Acil Durum Freni ve Arka Otomatik Acil Durum Frenleme teknolojisi bulunur.


Tamamen yeni insan-makine arayüzü, müşterilerin araç ayarlarını düzenlemek için doğal, günlük konuşmalarını kullanmalarını sağlıyor. Kablosuz aygıt yazılımı güncellemeleri Ariya’nın taze ve heyecan verici hissettirmesine olanak veriyor. Ariya ayrıca, müşterilerin hayatlarını basitleştirmek ve organize etmek için Amazon Alexa’yı da bünyesinde bulunduruyor.

Geniş, düz zeminli kabin


Ariya’nın çarpıcı görünümü, Nissan’ın yeni tasarım dili olan Zamansız Japon Fütürizmini temsil ediyor. Basit ama güçlü bir şekilde modern bir şekilde yansıtılan farklı bir Japon yaklaşımı özelliğine sahip.
Nissan’ın tasarımcıları, Ariya’ya sınıfının en geniş kabinini kazandırmak için otomobilin düz bir zemine izin veren yeni EV platformundan ve kompakt klima kontrol bileşenlerinden faydalandı. 

Sıfır Yer çekimi koltuklarına sahip salon benzeri iç mekan, sürücü ve yolcular için sıcak ve rahat bir ortam sağlıyor.Gupta, “Ariya sürüş heyecanını artırır, yüksek düzeyde konfor ve güven sağlar ve bağlanma keyfini yükseğe taşır. Müthiş bir EV crossoverdan fazlası, müthiş bir araç; gerçek bir merak gücüdür ve çok yakında bizimle olacak.” dedi.


Hiç yorum yok