Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Opel Astra HB Sınıfında Standartları Belirlemeye Devam Ediyor

Yeni Opel Astra HB 2020,  dinamik sürüşü, verimli motorları ve daha da dijitalleşen yenilikçi teknolojileri ile Türkiye’de satışa sunuldu...

Yeni Opel Astra HB 2020,  dinamik sürüşü, verimli motorları ve daha da dijitalleşen yenilikçi teknolojileri ile Türkiye’de satışa sunuldu. 

Üç ayrı motor seçeneğine ve üstün bir aerodinamik yapıya sahip yeni Astra HB, sınıfının en düşük rüzgâr sürtünme katsayısı ile düşük yakıt tüketimi vadediyor. 

Optimize edilen ön kamera ve dijital göstergeye sahip kokpit ile birlikte birçok yenilikçi teknoloji de aracın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.
 

Yeni Opel Astra HB de 100 gram CO2'nin altında üç motor seçeneği


Yeni Opel Astra HB 90 gr/km CO2 değeriyle 1,5 litre hacimli üç silindirli dizel motoru ile tutumlu ve dinamik bir sürüş sunuyor. 

Kilometrede 99 gram CO2 emisyon değeri ile 1,2 litre ve 1,4 litre hacimli üç silindirli turbo benzinli motor seçenekleri de tıpkı dizel motorlarında olduğu gibi sahip olduğu yüksek verimlilik seviyesi ile sürüş ekonomisine katkı sağlıyor.

Yeni 2020 model Opel Astra HB; Edition, GS Line ve Elegance olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunuluyor. 


Yerini aldığı nesil ile karşılaştırıldığında yüzde 21 daha az CO2 emisyon değerine sahip olan yeni nesil Astra HB, tüm zamanların en çevreci Astra HB nesli olarak nitelendiriliyor.

Astra HB’te kullanılan üç silindirli benzinli ve dizel motorlar sadece canlı bir sürüş performansı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük gürültü seviyesiyle üstün sürüş konforu da sağlıyor. Örneğin motor bloğunun içinde ters yönde dönen bir dengeleyici mil olası titreşimleri azaltıyor. 

Giriş seviyesi motorlarda bile standart olarak altı vitesli manuel şanzıman sunuluyor. Yeni kademesiz otomatik şanzıman (CVT-7) kadar düşük sürtünmeli dokuz vitesli otomatik şanzıman da yumuşak vites geçişleri ile yakıt ekonomisine ve sürüş konforuna katkı sağlıyor.


Astra HB’in sportifliği ile ünlenen şasisi daha da geliştirildi. Yeni amortisörler sürüş konforunu iyileştirirken, isteğe bağlı olarak sunulan dinamik süspansiyon sistemiyle daha sert amortisörler devreye giriyor. 

Ayrıca daha direkt çalışan bir direksiyon sistemi ve Watts-Link arka aks ile yürüyen aksam tamamlanıyor.

Verimlilik şampiyonu: yüzde 21’e kadar daha az CO2 emisyonu

Tutumlu ve canlı bir sürüş sunan turbo benzinli ve turbo dizel motorlar üstün sürüş keyfi ve verimlilik sağlıyor.


  Yeni (2020) Opel Astra HB motor seçenekleri


Benzinli motorlar 1.2 1.4
Maksimum güç
(PS/kW, d/d)
110/81, 4.500 145/107, 5.000‑6.000
Maksimum tork (Nm, d/d) 195, 2.000-3.500 236, 1.500-3.500
Emisyon normu Euro 6d Euro 6d
Güç aktarımı 6 vitesli manuel şanzıman Kademesiz otomatik şanzıman (CVT-7)
NEDC normuna göre geçici yakıt tüketimi (lt/100 km)
Şehir içi
Şehir dışı
Karma
CO2 gr/km
5,3
3,8
4,3
99
6,3
4,3
5,0
115


Yeni Astra HB’in, Edition donanımı 169.900TL’den başlarken, GS Line donanımı ise 194.900TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Yüksek verimlilik seviyesi: Yeni Astra HB’in turbo dizelleri 100 gr/km’nin altında CO2 değerine ulaşıyor


Tıpkı benzinli motorlar gibi yeni Astra HB’in 1,5 litre hacimli dizel motorları da üstün verimlilik seviyesiyle dikkat çekiyor.
 

Dizel motorlar 1.5D
Maksimum güç
(PS/kW, d/d)
122/90, 3.500
Maksimum tork (Nm, d/d) 285, 1,500-2,750
Emisyon normu Euro 6d-TEMP
Güç aktarımı 9 vitesli otomatik şanzıman
NEFZ normuna göre geçici yakıt tüketimi (lt/100 km)
Şehir içi
Şehir dışı
Karma
CO2 gr/km
5,3
3,5
4,2
109


Astra HB’in, Elegance donanımı 235.900TL’den satışa sunuluyor.


Daha da Dijitalleşti: Yeni Ön ve Arka Kamera, Dijital Gösterge

Yeni Opel Astra HB sadece motor seçenekleriyle değil, aynı zamanda barındırdığı yenilikçi teknolojilerle de öne çıkıyor. Astra HB’te daha önceki nesli ile zaten sınıfında rakipsiz ileri teknolojik çözümler ve sürüş destek sistemleri sunuyordu. 

Göz almayan IntelliLux LED® Matrix farlar bunlardan sadece biri. Yeni Astra’da normal kullanımda her biri 13 Watt tüketen tutumlu LED farlar devreye giriyor. 

Ayrıca, takip mesafesi göstergesi, otomatik acil durum freni özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi ve şerit takip sistemi gibi özellikler sürüş güvenliğini sağlama noktasında sürücüyü destekliyor. 

Buna kumaş, alcantara veya premium deri seçenekleri dışında soğutma ve masaj özelliğiyle de sipariş edilebilen AGR sertifikalı ergonomik koltuklar ekleniyor.

Bunun yanında Opel mühendisleri yeni Astra HB’i yeni ön ve arka kameralar ile donattılar. Kamera artık sadece araçları değil aynı zamanda yayaları da algılıyor. Bu da güvenlik noktasında önemli bir kazanım olarak öne çıkıyor. 

Yeni bilgi-eğlence sistemi Multimedya Navi Pro ile birlikte sunulan dijital geri görüş kamerası da çok daha fazla özellik sunuyor. Aracın arkasındaki görüntü ekrana daha net ve keskin aktarılırken, karanlıktaki görüntü kalitesinde de ciddi bir gelişim gözlemlenebiliyor.

Yeni Astra HB kullanıcıları Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu Multimedya Radio ve Multimedya Navi Pro gibi sistemlerle en güncel bağlanabilirlik çözümlerinin keyfini sürebiliyor. En güncel bilgi-eğlence nesli; akıllı, hızlı ve sezgisel kullanım gibi özelliklerle öne çıkıyor. 

Multimedya ürün gamının tepe noktasını oluşturan Navi Pro, tıpkı markanın amiral gemisi Insignia örneğinde olduğu gibi sekiz inç büyüklüğünde renkli bir dokunmatik ekranla tamamlanıyor. Kullanıcı ekran görünümünü “Tour” veya “Spor” olarak ayarlayabiliyor. 

Multimedya Navi Pro kullanıcıya kişiselleştirme veya sesli komut sistemiyle kullanma gibi avantajlar da sunuyor. Ayrıca navigasyonun kendisi yeni semboller sayesinde daha modern bir görünüm sunuyor. Benzer bir durum göstergeler için de geçerli. Yeni Opel Astra HB kullanıcılarını tamamen yeni bir dijital gösterge karşılıyor.
Yeni Opel Astra en güncel teknolojiler kadar benzinli ve dizel motorların örnek niteliğindeki yakıt tüketimi ve emisyon değerleri ile sınıfında standartları belirlemeye devam ediyor.

Hiç yorum yok