Translate

Cenevre Otomobil Fuarı'na 13 marka katılmıyor

Çin'de başlayan Corona virüsü nedeniyle iptal edilen Dünya Mobil Kongresi'nin ardından gözler Cenevre Otomobil Fuarı'ndaydı.
5 Mart'ta kapılarını ziyaretçilerine açacak olan fuar için bir iptal açıklaması gelmedi. Virüs nedeniyle olmasa da şu ana kadar 13 marka fuara katılmayacağını açıkladı. 

 Otomotiv dünyasının kalbi 5-15 Mart tarihleri arasında Cenevre'de atacak. Bu yıl 90'ıncısı düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı 3-4 Mart'ta basına kapılarını açacak. 

Dünyayı tehdit eden Corona virüsü nedeniyle iptal edilecek mi soruları sürekli gündeme gelen fuar için bir iptal kararı şu ana kadar yok. Ancak dev markalar son yıllarda tanıtılacak yeni modellerinin olmaması ve artan maliyetleri gerekçe göstererek fuarlara katılmıyor. 

2019'da Cenevre'deki fuara 8 marka katılmamıştı. Bu yıl fuara katılmayan markaların sayısı 13'e yükseldi. Peugeot, Citroen, Opel, Ford, Jaguar-Land Rover, Subaru, Nissan, General Motors, Mitsubishi, Lamborghini, Mini ve Volvo fuara katılmayacak. 

ZİYARETÇİ SAYISI DÜŞÜYOR 
Fuarı ziyaret edenlerin sayısı ise her geçen yıl azalıyor. 2018 yılında fuarı 662 bin kişi ziyaret ederken, 2019 yılında bu sayı 602 bine düştü. Nisan ayında düzenlenecek olan bir başka dev etkinlik olan Pekin Otomobil Fuarı'nın ertelenmesi bekleniyor.NTV

Hiç yorum yokBlogger tarafından desteklenmektedir.