Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yılın Elektrikli Yarış Otomobili Belli oldu

Volkswagen’in tamamen elektrikli yarış otomobili ID.R başarılarına bir yenisini daha ekledi.  Auto Bild Sportscars ve Auto Bi...

Volkswagen’in tamamen elektrikli yarış otomobili ID.R başarılarına bir yenisini daha ekledi. 
Auto Bild Sportscars ve Auto Bild Motorsport tarafından Volkswagen ID.R “Yılın Elektrikli Yarış Otomobili” seçildi. 


 Tamamen elektrikli Volkswagen ID.R, Essen Otomobil Fuarı öncesinde düzenlenen “Yarış Gecesinde” “Yılın Elektrikli Yarış Otomobili” ödülüne layık görüldü. 

Son iki yılda üç kıtada ve dört ülkede beş rekor kıran 500 kW (680 PS) güce sahip elektrikli yarış otomobili ID.R, Auto Bild Sportscars ve Auto Bild Motorsport tarafından verilen ödülle başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Ödülü alan Volkswagen Motorsport Direktörü Sven Smeets, “ID.R'nin bu yıl "Electro" kategorisinde yılın yarış otomobili olarak seçilmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. 

Ödülü son iki yılda mükemmel bir performans sergileyen Volkswagen Motorsport ekibinin bir temsilcisi olarak alıyorum. 

Bu ödül, aynı zamanda sahne ışığından uzakta proje başarısına büyük katkı sağlayan arka plandaki mühendisler ve teknisyenlerin da başarısıdır.” diye konuştu. 

 ID.R, 2017 yılının sonunda geliştirilmeye başlandı ve yarış otomobilinin direksiyonundaki Fransız Romain Dumas, Haziran 2018'de Colorado'daki (ABD) Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı'nda ilk rekorunu kırdı.    

Ardından, dinamik ikili Goodwood Hız Festivali'nde (GB) elektrikli otomobil rekorunu kırdı. 

Dumas, 2019'da ID.R ile üç rekora daha imza attı: ID.R Nürburgring Nordschleife'de elektrikli bir otomobille atılan en hızlı tur rekorunun yanı sıra Goodwood ve Çin'deki Tianmen Dağı'nda genel pist rekorunu da elinde bulunduruyor.

Hiç yorum yok