Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Peugeot Ve Rebellıon Yarışlarda Güç Birliği Yapıyor

Peugeot ve Rebellion, FIA Dünya Endurance Şampiyonası (FIA WEC) ve Le Mans 24 Saat yarışlarında güçlerini birleştireceklerini açıkladı.  ...

Peugeot ve Rebellion, FIA Dünya Endurance Şampiyonası (FIA WEC) ve Le Mans 24 Saat yarışlarında güçlerini birleştireceklerini açıkladı. 
İki şirket 2022 yılından itibaren motorsporlarına olan tutkularını, her bir yarış disiplininde elde ettikleri deneyimleri ve sahip oldukları teknolojileri birleştirerek hibrit güç ve aktarma organlarını kullanarak Hypercar sınıfında birlikte mücadele edecek. 

Yarış pistlerinin iki önemli ismi güçlerini birleştiriyor. Endurance olarak adlandırılan uzun mesafe dayanıklılık yarışlarının önemli oyuncularından Peugeot söz konusu prestijli ve görkemli mücadeleye Rebellion ile birlikte devam edecek. 

Ocak 2020’de Peugeot Sport ve Rebellion Racing güçlerini birleştirerek yeni bir teknik ekip oluşturacaklar. 

 Peugeot Automobiles CEO’su Jean-Philippe Imparato yapmış olduğu değerlendirmede: “Peugeot bugüne kadar hem benzinli, hem de dizel motor seçenekleriyle son derece zorlu Endurance yarışlarında çok önemli başarılara imza attı. 

Bugün tüm dikkatimizle elektrikli hibrit teknolojisine dayanan tamamen yeni bir maceraya odaklanıyoruz. Seriye katılacak olmamızın duyulmasıyla gelen olumlu tepkileri görmek mutluluk verici. 

Motorsporlarında yaşanacak olan güç ve aktarma organları alanındaki değişim beraberinde Peugeot Sport Engineered imzasını taşıyan yeni modelleri getirecek. Yeni yarış serisine dahil olmak, ama özellikle çok önemli bir ortakla işbirliği yapıyor olmak heyecan verici. 

Yarışlara olan tutkusu, mükemmeliyetçi yapısı ve performans konusundaki iddiasıyla dikkat çeken Rebellion sahip olduğu niteliklerle Peugeot’nun titizlik, etkileyici tasarım ve duyguları harekete geçiren karakteristik gibi değerleriyle mükemmel örtüşüyor.” dedi. 

Groupe PSA Motorsport Müdürü Jean-Marc Finot ise değerlendirmesinde: “Program 2022 yılında başlayacak ve bizler Endurance yarışlarının en güçlü isimlerinden biri ile işbirliği yapacağımız için son derece memnunuz. 

Rebellion Racing’in FIA WEC’de sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyim güçlü bir takım ortaya koyma ve ekibi başarıya taşıma noktasında çok önemli katkılar sağlayacak. 

Ekibin başarısı ve sahip olduğu potansiyel zaten Şangay’daki zaferle gözler önüne serildi. İşbirliği çerçevesindeki görev dağılımı uzmanlık alanına göre yapılacak ve ekiplerimiz Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Versailles-Satory’de bulunacak.” dedi. 

Rebellion Corporation Başkanı Alexandre Pesci: “İki şirketin ortak değeri sahip oldukları tutku ve bu tutku bizleri başarıya götürecek. Birlikte, bizleri yeni başarı, rekor ve şampiyonluklara taşıyacak olan yeni bir otomobil geliştirecek ve ekip kuracağız.” şeklinde konuştu. 

 Rebellion Corporation CEO’su Calim Bouhadra da yeni işbirliğini değerlendirdi ve: “Genç ve hırslıyız. Peugeot ile aynı değerleri paylaştığımızı görmek mutluluk verici. Peugeot Sport'un teknik bilgisi ve Rebellion Racing'in deneyimi birleşti. Bu birleşme Endurance dünyasında yeni başarıları ve şampiyonlukları beraberinde getirecek.” şeklinde konuştu.  

Peugeot’nun Endurance Yarışlarındaki başarıları 

2011 (Peugeot 908 HDi FAP) 1. Intercontinental Le Mans Cup 2010 (Peugeot 908 HDi FAP) 1. Intercontinental Le Mans Cup 2009 (Peugeot 908 HDi FAP) 1. ve 2. Le Mans 24 Saat 2007 (Peugeot 908 HDi FAP) 1. Le Mans Series 1993 (Peugeot 905) 1., 2. ve 3., Le Mans 24 Saat 1992 (Peugeot 905) 1. Sportscar World Championship 1. Le Mans 24 Saat  

Rebellion’ın’s Endurance Yarışlarındaki başarıları
 2017 
1. FIA Endurance Trophy LMP2 Team 
2016 1. FIA Endurance Trophy LMP1 Team 1. LMP1 kişisel katılım, Le Mans 24 Saat 
2015 1. FIA Endurance Trophy LMP1 Team 1. LMP1 kişisel katılım, Le Mans 24 Saat 
2014 1. FIA Endurance Trophy LMP1 Team 1. LMP1-L, Le Mans 24 Saat (toplamda 4.) 
2013 1. FIA Endurance Trophy LMP1 Team 1. ALMS Petit Le Mans 
2012 1. FIA Endurance Trophy LMP1 Team 1. LMP1 kişisel katılım, Le Mans 24 Saat (toplamda 4.) 1. ALMS Petit Le Mans

Hiç yorum yok