Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Tanıtıldı

SUV SEGMENTİNDE YENİ DÖNEM TOYOTA “RAV4 PLUG-in HYBRID” İLE BAŞLIYOR   Toyota, Los Angeles Otomobil Fuarı’yla birlikte RAV4 tarihind...

SUV SEGMENTİNDE YENİ DÖNEM TOYOTA “RAV4 PLUG-in HYBRID” İLE BAŞLIYOR 


 Toyota, Los Angeles Otomobil Fuarı’yla birlikte RAV4 tarihinde yeni bir sayfa açtı. 

Segmentine adını veren ve dünyanın ilk SUV’u olan RAV4’ün kablo ile de şarj edilebilen hibrit versiyonu RAV4 Plug-in Hybrid’in örtüsü ilk kez Los Angeles’ta kaldırıldı. 


Hibrit teknolojisinin lideri Toyota, şimdi RAV4’ün ilk kablo ile şarj edilebilen hibrit versiyonuyla daha fazla güç ve daha yüksek yakıt verimliliği sunuyor. 

 Beşinci jenerasyon RAV4 ürün gamının zirvesinde yer alan model, bu yılın başında tanıtılmasının ardından Avrupa’da 105 bini hibrit olmak üzere 120 binden daha fazla kişinin tercihi oldu. RAV4 Plug-in Hybrid ise, RAV4 modelinin güçlü konumunu daha da sağlamlaştıracak. 

 Segmentinde sıra dışı bir performans sunacak RAV4 Plug-in Hybrid, elektrikli ve 2.5 litre benzinli motoru kombine ederek 306 HP güç üretiyor. 

Bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6.2 saniyede tamamlayan RAV4 Plug-in Hybrid, konvansiyonel motorlu rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. 

Yüksek performansının yanı sıra sınıfının en iyi CO2 emisyonu ve yakıt tüketimi değeri sunan, kablo ile de şarj edilebilen hibrit RAV4, WLTP standartlarına göre 30 g/km’den daha az CO2 emisyonu salımına sahip. 


RAV4 Plug-in Hybrid, daha yüksek kapasiteye sahip lityum iyon batarya ile 60 km’den daha fazla elektrikli sürüş menziliyle, sınıfının en uzun menzilini sunmayı hedefliyor. 

Yeni RAV4 Plug-in Hybrid 2020’nin ikinci yarısında sunulmaya başlanacak.

Hiç yorum yok