Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lüksü Yeniden Tanımlayan En Özel BMW Modelleri İstanbul’da İlk Kez Bir Araya Geldi

Borusan Otomotiv, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği BMW’nin, “lüksü yeniden tanımlayan” en özel 5 modelini gerçekleştirdiği özel bir etk...

Borusan Otomotiv, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği BMW’nin, “lüksü yeniden tanımlayan” en özel 5 modelini gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle tanıttı. 
Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu önemli gecede, 

BMW’nin amiral gemisi Yeni BMW 7 Serisi’nin yanı sıra lüks spor otomobil kategorisinin gözdesi BMW 8 Serisi Gran Coupé, yarış performansını lüksle birleştiren BMW M8 Cabrio ve Coupé ile markanın bugüne kadar ürettiği en büyük ve en lüks SUV modeli BMW X7 Türkiye’de ilk kez sergilendi. 


Cemiyet ve iş dünyasından tanınmış çok sayıda simanın katılım gösterdiği gecenin açılışında bir konuşma yapan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, “BMW’de lüksün yeniden doğuşunu temsil eden bu eşsiz modelleri Türkiye’de ilk kez BMW tutkunları ile bir araya getirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 

2019 yılının ilk 10 ayında global satışlarda yeni rekorlara imza atan BMW’nin bu başarısında, bu yıl sonu ve önümüzdeki yıl içerisinde Türkiye’de de yollarla buluşturacağımız bu önemli modellerin payı büyük.

 Geçtiğimiz Ekim ayında BMW tüm dünyada toplam 176 bin 291 adet otomobil sattı. 2019 yılının ilk 10 aylık döneminde Yeni BMW 7 Serisi, Yeni BMW 8 Serisi ve Yeni BMW X7 ile lüks segmentte gerçekleştirdiği yüzde 60’lık büyüme, BMW’nin yeniden tanımladığı bu segmentte dünya liderliğini sürdürmeye devam edeceğini gösteriyor.” dedi. 

Amiral gemisi yenilendi: Yeni BMW 7 Serisi 
Premium otomobil üreticisi BMW, kapsamlı tasarım güncellemeleri, daha gelişmiş motor seçenekleri, ileri teknoloji ürünü, işletim, sürücü destek ve bağlantı teknolojileri ile amiral gemisini geliştirmeye devam ediyor. 

Yeni ekipman özellikleri, geliştirilmiş akustik, en yeni nesil ekran ve işletim sistemi, kabin içi konforunu bir adım daha ileri taşıyor. Lüks sedanın prestijli duruşu, 50 milimetre uzayan kaputu, yüzde 40 daha büyük BMW ızgarası ve daha ince farları ile ön tasarımda belirgin bir şekilde göze çarpıyor. 

Dik konumlandırılan hava girişlerinin ve arkaya kadar uzatılmış trim şeritleri sayesinde Yeni BMW 7 Serisi yenilendiği hissini vermeyi başarıyor. 

Aracın arka kısmı da ince krom detaylarla bütünleşen stop lambaları ile dikkat çekici bir görünüme kavuştu. Yeni BMW 7 Serisi için standart ve isteğe bağlı sürücü destek sistemleri şimdi Geri Sürüş Asistanı'nı da kapsayacak şekilde genişletiliyor. 

Yeni BMW 7 Serisi’nde yeni 8 silindirli benzinli ve 6 silindirli dizel motor seçenekleri yer alıyor. 12 silindirli benzinli motor seçeneğine de sahip olan Yeni BMW 7 Serisi’nin plug-in-hybrid versiyonu da Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Yeni BMW 7 Serisi Kasım ayı itibariyle Türkiye’de de satışa açılıyor. 

4 Koltukta da Spor Otomobil Keyfi: BMW 8 Serisi Gran Coupé 

8 Serisi’nin, Coupé ve Cabrio seçeneklerinden sonra üçüncü gövde tipini temsil eden Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, 4 kapılı bir sedanın sunduğu konfor ve kullanışlılık özellikleriyle bir Coupé otomobilden beklenen sportif tasarım ve sürüş keyfini bir araya getiriyor. Özgün karakteri, heyecan uyandıran performans ve dinamizmi ile güç ve zarafet tutkunları için tasarlanan, BMW 8 Serisi Gran Coupé, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunuluyor. 

Coupé versiyona göre 201 milimetre uzayan dingil mesafesi ile boyu 5.074 milimetre’ye kavuşan 8 Serisi Gran Coupé, 1.932 milimetre genişliğe ve 1401 milimetre yüksekliğe sahip. 

Arkaya doğru alçalan tavanı ve BMW’nin karakteristik omuz çizgisi ile oldukça sportif bir görüntü çizen BMW 8 Serisi Gran Coupé, segmentinde doğrudan iki kapılı bir spor otomobilden üretilen tek model olarak öne çıkıyor. 

BMW 8 Serisi Gran Coupé tamamen kapalı zemini, aktif flap kontrolü, hava perdeleri ve hava kanalcıklı dış aynaları ile aerodinamik açıdan oldukça gelişmiş bir otomobil olarak geliştirildi. Adaptif LED farların standart olarak yer aldığı BMW 8 Serisi Gran Coupé’de 600 metreye kadar aydınlatma sağlayan BMW Laserlight ise opsiyonel donanım kapsamında tercih edilebiliyor. 

İçerisinde kontrol sistemleri ve bağlanabilirlikteki en son yenilikleri de bulunduran Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé’nin karakteristik 4.4 litrelik 530 beygir ve 750 Nm torka sahip en güçlü versiyonu M850i xDrive, 0’dan 100’e 3.9 saniyede ulaşıyor. 

Yeni BMW 8 Serisi Gran Coupé, 320 bg güç ve 680 Nm tork üreten 3.0 litrelik dizel motora sahip 840d xDrive ve 340 beygir güç ve 500 Nm tork üreten 3 litrelik sıralı 6 silindirli motorla 0’dan 100’e 4.9 saniyede ulaşan 840i xDrive versiyonları ile tercih edilebiliyor. Otomobilin tüm motor seçeneklerinde 8 ileri Steptronic şanzıman standart olarak geliyor. 

BMW’nin akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive ise 840d xDrive, 840i xDrive ve M850i xDrive modellerinde standart olarak yer alıyor. 

BMW 8 Serisi ailesinin zirvesini temsil eden M8 Competition ise 4.4 litrelik çift turbolu V8 motoruyla süpersporculara taş çıkarıyor. BMW M8 Competition 625 bg gücü ile 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.2 saniyede tamamlıyor.  

BMW’nin yeni amiral gemisi X7 

BMW’nin yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan BMW X7, tam bağımsız 6 koltuğu, üst seviye malzeme kalitesi ve teknolojik sürüş destek sistemleri ile otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. 

BMW, bir Spor Aktivite Aracı’ndan (SAV) beklenen çevik ve çok yönlü sürüş özellikleri ile seçkinlik ve ferahlığı birleştiren en lüks modeli BMW X7, iç mekanında sunduğu etkileyici genişliği, üst sınıf tasarımı ve son teknoloji ürünü ekipman özellikleri sayesinde lüks segmentte yeni bir sayfayı açmaya hazırlanıyor. 

5,151 milimetre uzunluğunda, 2,000 milimetre genişliğinde ve 1,805 milimetre yüksekliği ile 3,105 milimetrelik bir dingil mesafesine sahip olan BMW X7, BMW X model ailesinin yeni lideri olarak öne çıkıyor. Tüm koltuklar bir düğmeye basılarak elektrikli olarak ayarlanabiliyor. 

Bagaj kapasitesi, gerektiğinde 750 litreden 2.120 litreye çıkarılabiliyor. BMW X7, Vernasca deri kaplama, dört bölgeli otomatik klima kontrolü, üç bölümden oluşan panoramik cam tavan ve Welcome Light Carpet ve Dynamic Interior Light gibi ortam aydınlatmaları ile standart olarak geliyor. 

Seçenekler listesindeki önemli noktalar arasında beş bölgeli otomatik klima kontrolü, Özel Esanslı Ortam İklimlendirme, Panorama Cam Tavan Sky Lounge, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi ve arka koltuk eğlence sistemi yer alıyor. 

 BMW X7’de görev yapan motorlar, 8 ileri Steptronic şanzıman ve BMW xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ile ürettikleri gücü yere aktarıyor. BMW X7 xDrive40i’de 340 bg güç üreten 6 silindirli benzinli bir ünite görev yapıyor. Bu motor 100 km’de ortalama 9.5 litre yakıt tüketiyor. 

BMW X7 xDrive30d'de 265 bg güç üreten 3.0 litre hacimli bir dizel motor görev alıyor. Bu motor ise 100 km’de 7 litre yakıt tüketiyor. Dizel motorların zirvesini ise 400 bg gücündeki X7 M50d oluşturuyor. Mükemmel ayarlanmış şasi sistemleri konfor, çeviklik ve off-road performansını artırıyor. 

BMW X7, her iki aksta hava yayları dahil olmak üzere; elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri ile gelen Adaptif Süspansiyon sistemine ve standart olarak sunulan bir dizi şasi teknolojisine sahip. Aracın yüksekliği bir tuşa basarak ihtiyaç halinde 80 milimetreye kadar değiştirilebiliyor.

Hiç yorum yok