Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Citroën C5 Aircross SUV' Türkiye lansmanı yapıldı

Citroën, “Comfort Class SUV” olarak tanımladığı, güçlü ürün gamının amiral gemisi olan yeni Citroën C5 Aircross SUV ’u markanın global CEO’...

Citroën, “Comfort Class SUV” olarak tanımladığı, güçlü ürün gamının amiral gemisi olan yeni Citroën C5 Aircross SUV’u markanın global CEO’su Linda Jackson ve Global İletişim ve Pazarlama Direktörü Arnaud Belloni’nin katılımıyla Türkiye pazarına tanıttı.


Citroën markasının ilk kez C SUV segmentinde söz sahibi olmasını sağlayacak olan yeni modelin tanıtımı, 4-5 Eylül tarihlerinde Sapanca’da gerçekleştirildi.

Yeni Citroën C5 Aircross SUV’un tanıtım toplantısında konuşan Citroën CEO’su Linda Jackson, bu yıl100. yılını kutlayan Citroën’in 100 yıl boyunca insanlardan ve hayat tarzlarından ilham alan bir marka olduğunu vurguladı. 

Bugün 90 ayrı pazarda faaliyet gösteren Citroën’in 100 yılda 50 milyon araç sattığını belirten Jackson, markanın 100 yıl boyunca her zaman cesareti ve yaratıcılığı benimsediğini söyledi. 

Uyguladıkları strateji sonucunda 2018’de dünya çapında 1 milyonun üzerinde araç satışı elde ettiklerini belirten Citroën CEO’su Linda Jackson 2021 yılında 1.5 milyon araç satmayı hedeflediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

 “Son altı yıldır Avrupa’da istikrarlı bir şekilde büyüyoruz Geçtiğimiz yıl Avrupa’da 825 bin adetlik satış elde ettik, bu 2013 yılından bu yana %28 büyüme anlamına geliyor. 

2019 yılının ilk yarısında 2018 yılının aynı dönemine göre satışlarımızı %3 artırarak 456 bine çıkarttık ve %2.4 daralan pazarda en hızlı büyüyen ilk 12 marka arasında yerimizi aldık. Tüm bu başarılı sonuçlarla pazar payımızı da %4.8’e yükselttik.Yeni Citroën C5 Aircross SUV ile bu başarıyı devam ettireceğimize inanıyorum. 

Türkiye de Citroën markası için bölgesindeki en büyük ve en önemli pazarlardan birisi. Güçlü ürün gamımızla birlikte Türkiye’de de yükselişte olacağız. “ Citroën’nin Global İletişim ve Pazarlama Direktörü Arnaud Belloni ise markanın global iletişim ve pazarlama stratejisini anlattı. 

Bir markanın “Love Brand” olabilmesi için o markanın aynı zamanda başarılı olması gerektiğini söyleyen Arnaud Belloni; “Konfor konusunda 100 yıllık bir tecrübemiz var. Bu tecrübenin son ürünü olan yeni Citroën C5 Aircross SUV ile de benzersiz bir konfor sunuyoruz. 

Bu konfor sadece bir pazarlama stratejisi değil, markamızın DNA’sında var. Markamızın 100. yılını kutladığımız bu yıl Citroën her zamankinden çok daha cesur ve çok daha dinamik” dedi.

Toplantıda konuşan Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille da Groupe PSA’nın dünyada ve Türkiye’de büyüyen, karlı bir otomotiv grubu olduğuna vurgu yaptı. 

Dört markanın tek çatı altında toplanmasının grup içinde bir sinerji yarattığına dikkat çeken Cornuaille, 2020 yılının ortasına kadar 44 yatırımcının çok markalı olarak hizmet vereceğini söyledi. 

Cornuaille; “2019 sonunda Groupe PSA Türkiye’nin toplam 97 yatırımcısı olacak, bunlardan bazıları ikili ve üçlü bayilikler olacak. Yıl sonuna kadar Citroën markamızda ise 47 bayimiz hizmet verecek ve tüm bu bayilerimizle birlikte 2020 yılında pazarın %92’sini kapsamayı hedefliyoruz” dedi.

Citroën’nin Groupe PSA Türkiye çatısı altına geçtiğinden beri yeni bir müşteri deneyimi sunmaya odaklandıklarını belirten Cornuaille, sadece satış adetlerini değil servis kalitesini de öncelikleri olduğunu söyledi. Cornuaille; “Müşteri memnuniyeti sağlamaya en az karlılık kadar önem veriyoruz. Müşterilerimiz karşısında markamızı temsil eden satış ekiplerine Mart-Ağustos 2019 dönemi boyunca online ve sınıfiçi olmak üzere toplam 22 bin saatlik eğitim verdik” dedi. 

Citroën Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım da konuşmasında yeni Citroën C5 Aircross SUV’un sunduğu 360 derece konforu deneyimlemek üzere tüm müşterileri Türkiye çapındaki Citroën yetkili satıcılarına davet etti. Alkım; “Konfor konusunda referans olan yeni modelimizi test etmek üzere tüm Citroën tutkunlarını bayilerimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. 

Yeni Citroën C5 Aircross SUV; Advanced Comfort® teknolojisi, zengin kişiselleştirme çözümleri ve segmentinin üzerinde boyutları ile lansmana özel 204.000 TL’den başlayan fiyatlarla Citroën Yetkili Satıcılarında yerini aldı.

Hiç yorum yok