Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volkswagen Türkiye distribütörlüğü el değişiyor haberlerine açıklama

Doğuş Otomotiv, Volkswagen'in Türkiye distribütörlüğünün sona ereceğine ilişkin haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.  hab...

Doğuş Otomotiv, Volkswagen'in Türkiye distribütörlüğünün sona ereceğine ilişkin haberlerin asılsız olduğunu bildirdi. 
haberturk'ün haberinde "Şirketten yapılan açıklamada, "Çeşitli basın yayın organlarında ve ortamlarda, Volkswagen'in yatırım için Türkiye'yi tercih ettiği, distribütörlük faaliyetlerini yürütmekte olan şirketimizle distribütörlük ilişkisini sonlandıracağına ilişkin haberler yer almaktadır. "

Şirketimizin, 25 yıldır devam eden Türkiye distribütörlüğünün sona ereceğine ilişkin haberler tamamen asılsız olup, VW markası ile mevcut sözleşmemiz süresizdir" ifadesi yer aldı. 

Yeni açacağı fabrikası için Türkiye ile Bulgaristan arasında kalan, fakat Alman basınına göre Türkiye'ye daha sıcak bakan Volkswagen'in (VW),böyle bir durumda Türkiye'deki satış ve servis faaliyetlerini üzerine alacağı iddia edilmişti. 

Söz konusu iddialara yanıt ise Volkswagen'in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv'den geldi. '

 

ÇIKAN HABERLER ASILSIZ' 

Şirketin konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, "Çeşitli basın yayın organlarında ve ortamlarda, Volkswagen'in yatırım için Türkiye'yi tercih ettiği, distribütörlük faaliyetlerini yürütmekte olan şirketimizle distribütörlük ilişkisini sonlandıracağına ilişkin haberler yer almaktadır. 

Şirketimizin, 25 yıldır devam eden Türkiye distribütörlüğünün sona ereceğine ilişkin haberler tamamen asılsız olup, VW markası ile mevcut sözleşmemiz süresizdir" ifadesi yer aldı. 

HENÜZ RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Doğuş Otomotiv'in açıklamasında, Volkswagen grubunun, Türkiye'de yatırım yapmasının ülke ve otomotiv sektörü adına çok yararlı bir gelişme olacağı aktarılırken, söz konusu kararın Volkswagen yönetimine ait olup, henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığı vurgulandı.haberturk

Hiç yorum yok