Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

bayramda yola çıkacaklar için tavsiyeler

kurban bayramında aracıyla yola çıkacaklar için önemli tavsiyeler Kurban Bayramı yaklaşırken Continental, güvenli ve keyifli bir sey...

kurban bayramında aracıyla yola çıkacaklar için önemli tavsiyeler


Kurban Bayramı yaklaşırken Continental, güvenli ve keyifli bir seyahat için sürücülere önemli tavsiyelerde bulundu. 

Yola çıkmadan önce lastiklerin hava basıncının kontrol edilmesi gerektiğini belirten Continental, sürücüleri lastik diş derinliklerinin 3 mm’nin altına düşmemesi konusunda da uyardı. 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala tatil planı yapan milyonlarca kişi yollara çıkmaya hazırlanıyor. 
Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, bayram tatilinde karayolunu tercih edecekler için doğru lastik seçiminin önemini bir kez daha hatırlattı. 

Yolculuktan önce araç bakımlarının yapılması ve araç lastiklerinin kontrol edilmesi uyarısında bulunan Continental, güvenli bir seyahat için önemli tavsiyelerde de bulundu:  

Hava basıncını kontrol edin 

Yol ve hava koşulları nasıl olursa olsun, özellikle uzun mesafeli yolculuğa çıkacaksanız ilk olarak lastiklerinizin hava basıncını kontrol etmeniz gerekiyor. Yüksek hava basıncı yakıt üretimini çok artırır.

 Düşük hava basıncı ise lastiği çabuk aşındırır. Doğru basınca sahip olmayan lastik nedeniyle araç iyi fren yapamayacağı gibi çekişten düşer. Doğru hava basıncına sahip lastik ise yola daha geniş bir yüzeyde temas eder ve yola daha güçlü tutunmanızı sağlar. 

Sıcak yaz mevsiminde güneş ışığına uzun süre maruz kalmış lastikler ısınır ve lastiğin içerisindeki hava basıncı yükselir. Bu durum sürücüyü yanıltabilir. Bu nedenle yola çıkmadan güneş faktörünü de dikkate alarak lastik basıncını kontrol edin. 

 Lastik diş derinliğiniz 3 mm’nin altına düşmesin 

Lastik diş derinliği yola çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmelidir. Düşük diş derinliği, fren mesafesinin uzamasına sebep olur. Yasal diş derinliği en az 1,6 mm olmasına rağmen Continental daha güvenli sürüş için diş derinliğinin 3 mm’nin altına düşmemesini tavsiye ediyor.  

Yedek lastiğinizi unutmayın  

Yolda lastiklerinizin beklenmedik şekilde zarar görmesi durumunda yardımınıza yedek lastiğinizin koşacağını unutmayın. Bu nedenle yedek lastiklerinizin durumunu da mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

Hiç yorum yok