Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Gurbetçiliere Türkiyeye Yolculuklarında Önemli Uyarılar

Bu yaz aylarında Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler, hem tatillerini geçirmek hem de memleketlerini ziyaret ...

Bu yaz aylarında Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler, hem tatillerini geçirmek hem de memleketlerini ziyaret etmek için yollara düşüyor.. Yine birçok kişi de arabalarıyla karayolundan vatanlarına ulaşma yollarını seçiyor. Bu yolculuk sırasında basında da sıkça karşılaştığımız bir çok talihsiz olay yaşanıyor. 

TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, yola çıkacaklara yollarda dikkat edilmesi gereken konularından bazılarını hatırlattı. 

- Belgeleri gözden geçirin Yolda birçok farklı Avrupa ülkesinden geçeceğiniz için, yola çıkmadan tüm gerekli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin olun. 

- Gümrüklerde dikkatli olun. Sınır kapıları ve gümrük geçişlerinde memurlara kontrol amaçlı verilen belgelerin, aynen eksiksiz geri alındığından emin olun, belgelerinizi tekrar gözden geçirin.. 

- Aracınızın bakımını yaptırın Arabanın lastiklerini, motor ve fren hidrolik yağını, fren balatalarını, otomobilinizin kayışını, hava filtresini, muayene süresini kontrol ettirin. 

Gece görüşünde derinlik kaybı oluşur, o nedenle aracınızın far ayarlarını yapın ve yola çıkmadan aracınızın bakımını mutlaka yaptırın. 

Herhangi bir acil durum esnasında, gurbetçi vatandaşlarımıza sıla yolu üzerinde her türlü hizmeti sunan Türk yol yardım hatlarından destek istemeyi unutmayın. 

- Yol giriş ve çıkışlarındaki çalışmalara dikkat edin Otoban giriş ve çıkışlarında, aynı zamanda benzin istasyonları etrafındaki yol çalışmalarına ve çukurlara dikkat edin. 

- Büyükelçiliklerin telefonu yanınızda olsun Yol güzergahında bulunan ülkelerdeki Türk Büyükelçilikleri ve konsoloslukların telefonlarını ve adreslerini araştırıp not edin. Başınıza bir şey gelirse, Büyükelçiliklerden hemen yardım isteyebilirsiniz. 

- Üzerinizde fazla para taşımayın, yola çıkmadan Türkiye hesabınıza komisyonsuz para transferi yapın. Issız yerlerde mola vermemeye özen gösterin. 

Aynı şekilde tamirciyiz, yardım edelim amaçlı yanınıza yaklaşan kişilere karşı dikkatli olun. Yanınızda fazla nakit para veya değerli eşya taşımayın.

Hiç yorum yok