Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ads Place

Goodyear Le Mans 24 Saat Yarışları ve FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na Geri Dönüyo

Goodyear, yeni bir lastik serisi geliştirerek, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 Saat Yarışları gibi Avrupa’da ve ulus...

Goodyear, yeni bir lastik serisi geliştirerek, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 Saat Yarışları gibi Avrupa’da ve uluslararası platformda düzenlenen otomobil yarışlarına tekrar katılacak.


FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Le Mans sezon finaliyle birlikte dört kıtada uzun mesafe yarışlarından oluşuyor. 


Goodyear lastiklerinin kullanıldığı otomobiller bugüne dek bu yarışı 14 kez kazandılar. 

Goodyear, otomobil yarışlarına dönüşünün ilk adımı olarak FIA Dünya Dayanıklılık Sampiyonası’nı seçti. Bu yarışlar, prototip otomobiller ve GT otomobillerin lastik teknolojilerinin geliştirilmesi açısından etkili birer platform olarak öne çıkıyor. 

Goodyear Motor Sporları Direktörü Ben Crawley konuyla ilgili olarak; “Yarışların doğası gereği lastik seçimi kritik öneme sahip. 

Avrupa’daki inovasyon merkezlerindeki teknoloji ekiplerimiz, sınırlarını zorlayarak Goodyear lastikleri için farklı gelişim fırsatlarını keşfetmeye çalışıyorlar.’’ 


Goodyear’ın, Hanau (Almanya) ve Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) inovasyon merkezlerinde Le Mans Prototipleri için bir yılı aşkın süredir yeni bir lastik serisi üzerinde çalışılıyor. 

Bu lastikler, Goodyear’ın Eagle F1 SuperSport serisi lastikleriyle birlikte süperspor otomobil ve yarış otomobilleri için geliştirilecek ve üretilecek. 

Yol koşulları ve yarış sınıfları arasındaki bilgi ve teknoloji alışverişi sayesinde lastiklerin performansının en üst düzeye çıkarılması bekleniyor. Lastikler, ağustos ayında Silverstone’da düzenlenecek olan 2019/2020 WEC sezonunun başlangıcında görücüye çıkacak. 

Goodyear’ın, dünya çapındaki otomobil yarışlarına dönüşünü, bu yarışların en ikonik olanlarına katılarak gerçekleştiriyor. 


250.000’den fazla katılımın olduğu Le Mans, dünyadaki en büyük spor olaylarından biri olarak biliniyor. Goodyear’ın motor sporları alanında başarılarla dolu bir tarihi var. Le Mans 24 Saat Yarışları’nın 14 kere kazanılmasının yanı sıra Goodyear lastikleri 368 Formula One Grand Prix Yarışı’nın kazanılmasında da önemli rol oynamıştır ve bu rekor hala aşılamamıştır. 

Goodyear’ın ayrıca Amerikan IMSA yarışlarındaki uzun yıllara dayanan başarılarının ardından otomobil yarışlarında da önemli tecrübesi bulunuyor.

Hiç yorum yok

Latest Articles