Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Renault F1 Takımı Kanadadan Puanla Döndü

Renault F1 Takımı, Kanada Grand Prix’sini Daniel Ricciardo’un 6’ncı, Nico Hülkenberg'in 7’nci sırada tamamlaması ile Formula 1 FIA 2019...

Renault F1 Takımı, Kanada Grand Prix’sini Daniel Ricciardo’un 6’ncı, Nico Hülkenberg'in 7’nci sırada tamamlaması ile Formula 1 FIA 2019 sezonu Dünya Şampiyonası’nda puan sıralamasında ilk çifte derecesini elde etti. Daniel, yarışa 4’üncü sıradan başlayarak 8’inci turda pit öncesinde iyi bir zamanlama ile bu sırayı korudu. Nicoise 7’nci sırada temiz bir başlangıç yaptı ve 16’ıncı turdaki pit stop sonrası geçtiği RedBull Racing pilotu Pierre Gasly ile arasındaki farkı daha da açmak için yumuşak lastiklerle Daniel'den daha uzun süre yarışa devam etti. 

7’inci sırada başladığı yarışı 7’inci sırada tamamlayan NicoHülkenberg; “Bugünkü mükemmel takım çalışmasından dolayı memnunuz. Yarış boyunca çok iyi bir tempom vardı, yumuşak lastiklerle dikkatli bir şekilde yarıştım. Buradan mutlu ayrılıyoruz. 

Bugün otomobilin potansiyelinden tam anlamıyla faydalandık. Bu sonuç, Enstone ve Viry'de ekibin muazzam çalışmasının ödülü, bundan sonra bu ivmeyi korumamız gerekiyor.”dedi. 

4’üncü sırada başladığı yarışı 6’ıncı sırada tamamlayan Daniel Ricciardo;“Pistte yapabileceğim her şeyi yaptım ve sonuçtan memnunum. 

Bu sonuç, bu yılki takım puanlamasındaki ilk çifte derece, aynı zamanda 6’ncı ve 7’nci sıranın büyük önemi var. Takımın bu hafta sonu ile gurur duyması gerekiyor. Takım, ilerlemek için istekli ve kararlı, bu gerçekten cesaret verici.”dedi. 

Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü CyrilAbiteboul; “Bu hafta sonu, kendimize belirlediğimiz hedefi başarabileceğimizin kanıtıydı. Gelecekteki yarışlarda da bu ivme devam etmeli. Daniel'in 6’ncı ve Nico'nun7’nci olması bizi sezon için cesaretlendiriyor. 

Genel olarak pilotlar bütün haftasonu kusursuzdu ve Daniel dün eleme turunda sıra dışıydı. Takımın geri kalanı her şeyi kusursuz bir şekilde yürüttü, aynı zamanda sezon başında yapılan hataları unutmamak için bize güven verdi.

Yapılacak çalışmaların bilincindeyiz ve odaklanmış durumdayız. Bu yarıştan sonra, Fransa Grand Prix'sine doğru ilerliyoruz” dedi.

Hiç yorum yok