Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Lewis Hamılton Formula 1’in Geleceği Hakkında Konuştu

22-24 Haziran’da yapılan sezonun 8. Yarışı, Formula Fransa Grand Prix'sini kazanan Monster Energy PilotuLewis Hamilton, F1’de yapacakl...

22-24 Haziran’da yapılan sezonun 8. Yarışı, Formula Fransa Grand Prix'sini kazanan Monster Energy PilotuLewis Hamilton, F1’de yapacaklarını anlattı 
Lewis Hamilton bu sezonun sekiz Formula 1 yarışından altı tanesini kazandı ve “Dünya Şampiyonu” unvanını korumak için adeta bu yola baş koydu. 

Mercedes-AMG PetronasMotorsport için yarışan Monster Energy pilotu Lewis Hamilton, Fransız Grand Prix'sini bir kez bakım molası vermesine rağmen birinci olarak tamamladı. Gösterdiği başarı üzerine sezonun geri kalanında hiç yenilgi almaması ihtimali daha sık konuşulur oldu. 

YARIŞLARIN ZORLAŞMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNDU
Kolay zaferlerden hoşlanmadığını ve kazanmak için savaşmaktan zevk aldığını söyleyen İngiliz Formula 1 pilotu, yarış pistini tüm sürücülere eşit hale getirmenin yollarını arıyor. 

 Monster Energy pilotu Lewis Hamilton “Geçirdiğimiz son yarış gibi, daha çekişmeli yarışlarda yer almayı umuyorum. Ferrari'nin, düz yollardaki hızı korumak yerine aşağı çekme kuvvetini arttırmasını ve köşelerde hızı arttırmasını ümit ediyorum. Böylece birbirimizle yarışmaya başlayabiliriz” dedi. 

 FORMULA 1’İN PARİS’TEKİ MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ Lewis, rekabetçi doğanın pistlere geri dönmesi konusundaki fikirlerini paylaşmak için Paul Riccard'daki yarıştan önce F1'in Paris’teki genel merkezine gitti. 

Yarışların sıkıcı hale geldiğini ifade eden Lewis ““Çocukken yarışları izlerdim, o zaman da böyleydi. Bunda pilotların suçu yok. Bence işin başındaki kişiler de rekabetçi doğanın geri sönmesi için uğraşıyor ama uzun yıllar boyunca kötü kararlar verdiler.

 Durumun iyileşeceğine dair inancım var. Bu yüzden Paris’e yardımcı olabileceğim bir şey var mı diye gittim. Bu sporu sevenler daha iyi bir yarış izleyebilecekse, olayın bir parçası olmaktan gurur duyarım” sözleriyle bir çözüm aradığını belirtti. 

TAKIMINI ÖVDÜ 
Birlikte çalıştığı ekipten de bahseden Monster pilotu Lewis Hamilton takımını şu sözlerle övdü: “Seyirci başarıyı görüyor ama arka planda ne kadar iş yapıldığının farkında değiller. En tepedeki yöneticimizden en altta çalışan ekip arkadaşlarıma kadar herkes harika. İşinin ehli olmayan tek bir kişi bile yok. 

Dürüst olmak gerekirse, bu kadar harika bir takımla çalışacağımı asla düşünmezdim. Bu ekibin bir parçası olduğum için gerçekten çok minnettarım.” Lewis, 30 Haziran'da Avusturya GP'sinde dokuz yarıştan yedi galibiyet almaya çalışacak.

Hiç yorum yok