Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Genç Yetenek Toyota Gazoo Racing Kadrosunda

TOYOTA GAZOO Racing, 2019-2020 Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, 21 yaşındaki Thomas Laur...

TOYOTA GAZOO Racing, 2019-2020 Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, 21 yaşındaki Thomas Laurent’i, gelecek sezon için test ve yedek pilot olarak kadrosuna kattı. 


 2017 yılında kategorisinde ikinci olarak Le Mans podyum başarısı elde eden Thomas Laurent, geleceğin yıldız adaylarından biri olduğunu gösterdi. 

Bu yıl ilk kez LMP1 sınıfında yarışan ve etkileyici bir performans ortaya koyan genç pilot, 2018 Silverstone 6 Saat yarışında galibiyet alarak kazananların arasına girdi. 

Şu anda Pilotlar Şampiyonası’nda ise üçüncü sırada yer alıyor. Thomas Laurent, gelecek ay yapılacak Le Mans 24 Saat yarışının ardından, mevcut sezonunu Rebellion Racing ile tamamlayacak ve TOYOTA GAZOO Racing takım üyesi olarak, sezon öncesi testlerle çalışmaya başlayacak. 

Genç pilot Thomas Laurent yaptığı açıklamada TOYOTA GAZOO Racing sürücüsü olarak ilk kez bir üretici takımına katılmanın öneminden söz ederek, “Mevcut sezonumu en iyi şekilde tamamlamaya odaklanmış olsam da, Toyota TS060 Hybrid yarış aracını kullanmayı dört gözle bekliyorum. 

Dünya Şampiyonası’nda böyle bir takımın parçası olmak çok güzel” dedi. 1998 Fransa doğumlu Thomas Laurent, 2013’te Fransa Karting şampiyonu olarak resmi kariyerine başladı ve üç yıl arka arkaya bu alanda birinci oldu.

2015 yılından itibaren ise dayanıklılık serilerinde mücadele etmeye başladı. 2017’de Toyota takımı ile testlere de katılmıştı.

Hiç yorum yok