Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Cıtroën’den 100. Yıldönümüne Özel Fotoğraf Sergisi The World Inspıred By Cıtroën

Citroën 100. yıldönümü için bir araya getirdiği dünyanın önde gelen yedi fotoğrafçısı ile 100 fotoğraflık bir sergi hazırladı: ...

Citroën 100. yıldönümü için bir araya getirdiği dünyanın önde gelen yedi fotoğrafçısı ile 100 fotoğraflık bir sergi hazırladı: ”THE WORLD INSPIRED BY CITROËN”. Sergi, 9 Temmuz - 18 Ağustos tarihleri arasında Paris Mint'te (La Monnaie de Paris) kapılarını açacak. 

Yedi sanatçıCitroën’i ana karakter olarak kullanarak; Amsterdam, Paris, Tunus, Milan, New York, Buenos Aires ve Tokyo olmak üzere dünyanın en önemli yedi şehri ile ilgili bir hikâye anlatıyor. Serginin ön izlemesine herkese açık olan Citroën Origins online müzesinden ulaşılabiliyor. 

 100. yıldönümü kutlamaları ile Citroën; markanın geçmişten gelen başarılarıylabugün gelmiş olduğu noktayı ve geleceğini gözler önüne seriyor. 

Marka her zamanki özgün karakteriyle son derece özel bir projeye imza atıyor ve dünyanın önde gelen yedi fotoğrafçısını bir araya getirerek ”THE WORLD INSPIRED BY CITROËN”adı altında 100. yıldönümüne özel 100 fotoğraflık bir sergi hayata geçiriyor. 

 Citroën CEO’su Linda Jackson yapmış olduğu değerlendirmede; “Bu yaz Paris Mint’te gerçekleştireceğimiz sergi bir anlamda markanın modelleriyle yenilikçi bir seyahate çıkma imkânı da sunuyor. Bu sergi dünyanın dört bir yanından çok özel yedi fotoğrafçıyı bir araya getiriyor. 

Her biri, Citroën markasına dünyanın önemli kentlerinde kendi sanatsal bakış açısıyla hayat verdi. Ortaya çıkan 100 fotoğraf bir anlamda Citroën markasının dünyanın farklı noktalarındaki duruşunu yansıtıyor.” dedi. 

 Bazıları bu otomobilleri güzelleştirdi, bazıları onları günlük yaşamın bir parçası haline getirdi, bazıları canlandırdı, bazıları ölümsüzleştirdi, bazıları sokakta kullandı, diğerleristüdyoya soktu ve sonuç olarak bu sergide yer alan otomobiller bir şekilde birçok insanın hayatına dokundu.

Hiç yorum yok