Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hurda teşviğinde ÖTV güncellenmesi

Hurda teşviğinde ÖTV matrahlarının 1 Mayıs 2019 tarihinde güncellenmesiyle ilgili olarak OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu’nun açıklaması ...

Hurda teşviğinde ÖTV matrahlarının 1 Mayıs 2019 tarihinde güncellenmesiyle ilgili olarak OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu’nun açıklaması


Sektörümüzün içinden geçtiği zor dönemde yapılan bu destek bizlere ümit olmaya devam ediyor. 

Sektör dernekleri ile beraber Gelir İdaresi Başkanlığımız ile yaptığımız görüşmelerde sürekli dile getirdiğimiz hurda işlemlerindeki matrahların ÖTV ile eşitlenmesi talebimizin 1 Mayıs itibarı ile başlaması çok önemliydi. 

Bu yılın ilk dört ayında bir önceki yıla göre %50’ye yakın kayıp yaşamış olan otomotiv sektörü bu desteklere çok ihtiyaç duymakta. Tamamen yerli ve milli sermaye sahibi yetkili satıcılarımız şirketlerini ayakta tutmakta oldukça zorlanmaktalar, ancak hem ÖTV-KDV desteği hem de hurda teşvikinin devam ediyor olması otomotiv yetkili satıcılarımız için hayati öneme sahip. 

Sektörümüz ihracatı ve istihdamı ile son derece kritik bir öneme sahip, amacımız sektör oyuncularının ayakta kalarak bu dönemi atlatabilmeleri. 

İnanıyoruz ki yılın ilerleyen dönemlerinde yeni destekler ile satışlar artacak ve yıl beklentilerin üzerinde bir rakam ile kapanacaktır. Hükümetimizin desteği ve Gelir İdaresi Başkanlığımızın değerli Bürokratlarımızın kaleme aldığı tüm bu destekler için tüm taraflara meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok