Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai Sanal Kokpit Çalışmalarını Hızlandırıyor.

Otomotiv endüstrisinde ürettiği iddialı modellerle birlikte, geliştirdiği yeni teknolojilerle de çığır açan Hyundai, son olarak sanal kokpi...

Otomotiv endüstrisinde ürettiği iddialı modellerle birlikte, geliştirdiği yeni teknolojilerle de çığır açan Hyundai, son olarak sanal kokpit ile öne çıktı. Özellikle son 10 yıllık süreçte piyasaya sunduğupopüler modellerle hem pazar payını hem de iddiasını artıran Hyundai, yeni nesil direksiyon simitleri ve kokpitleriyle de modellerindeki sürüş kalitesini ve güvenliğini bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. 

Yaklaşık 4 yıllık bir geliştirme sürecinden sonra gün yüzüne çıkarılan yeni teknoloji ürünü sanal kokpitin en büyük özelliği,tamamen dijital bir alt yapıya sahip olması. 

Aynı zamanda direksiyon ve kokpit üzerindeki butonların sayısını azaltarak temiz bir arayüz sunmak isteyen Hyundai, fonksiyonel özellikleri ve donanımların kontrol kumandalarını da tek bir noktada sunmayı amaçlıyor.

Şehir içi veya dışı kullanımlarda etkili olacak daha sezgisel bir direksiyon simidiyle de dijital kokpiti pekiştirmek isteyen Hyundai, burada iki farklı dokunmatik gösterge kullanıyor. 


Mevcut direksiyonun çapıartırılırken ergonomik yapısı da sisteme göre yeniden ayarlanıyor. Her sürücünün ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmesi içinbutonlarbireysel isteklere göre uyarlanabiliyor. 

Çok katmanlı (MLD®) ekranlar ise kolay anlaşılması adına yeni ve yüksek çözünürlüklüiki aktüatör modülle geliştirilmiş.Ayrıca, kullanılan daha büyük dokunmantik ekran da kokpitin tam ortasına konumlandılıyor. 

Bu ekrandan aracın sürüş bilgileri, kişisel ayarlar ve diğer tüm sistemleri takip edilebilirken ayrıca multimedya bağlantıları ve mobil telefonlarla bağlantılar da en hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. 

Yansıması tamamen azaltılan ve sürüş esnasında kullanıcının dikkatini daha az dağıtacakşekilde geliştirilen bu ekranıilk kez i30 modelinde deneyen Hyundai,diğer segmentlerde de kullanmayı hedefliyor.

Hiç yorum yok