Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

GT4’te Türkiye’yi Temsil Eden İlk ve Tek Takım Borusan Otomotiv Motorsport Yeniden Piste Çıkıyor

Borusan Otomotiv Motorsport’un (BOM) 11 yıla 16 şampiyonluk sığdıran tecrübeli pilotları,ülkemizi GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve ...

Borusan Otomotiv Motorsport’un (BOM) 11 yıla 16 şampiyonluk sığdıran tecrübeli pilotları,ülkemizi GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve tek Türk takımı olarak Monza’da 2019 sezonunun ilk yarışına çıkıyor. 


 Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), milli sporcuları Levent Kocabıyık, Fatih Ayhan ve İbrahim Okyay ile yeni sezonda Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek üzere yeniden pistlere çıkıyor. 

Avrupa’nın en zorlu serilerinden biri olarak bilinen GT4 Avrupa Serisi’ndeki ilk startını 2018’de alan BOM, bu renkli şampiyonada 11 farklı markaya ait 23 takım, 37 otomobil ve 19 farklı milletten 74 pilot ile mücadele edecek. 

2006 yılından beri SRO Motorsports Group tarafından,FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) onaylı olarak organize edilen GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek takım olan Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’nın efsanevi Monza Pisti’nde gerçekleşecek olan ilk ayak yarışlarına podyum hedefi ile yola çıkıyor. 

İzmit Körfez Pisti’nde düzenlenen etkinlikte BMW M4 GT4’ün son testlerini de gerçekleştirme fırsatı bulan BOM pilotları Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay da otomobilin performansından son derece memnun olduklarını ifade ettiler. 

Yapılan test turlarında incelenen datalar ışığında otomobilin bazı ayarlarında son düzeltmeleri gerçekleştiren teknik ekip, ‘yeni sezona hazırız’ mesajı verdi. Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışmakta olan takımın diğer sponsorları Borusan Lojistik, Shell, Securitas ve Glasurit’tir.

Hiç yorum yok