Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volvo Trucks, İzmirde zorlu şartların üstesinden gelmek için üretilen kamyonları ile öne çıktı

Volvo Trucks, 27 – 30 Mart tarihleri arasında gerçekleşen 25. MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Volvo FH ve V...

Volvo Trucks, 27 – 30 Mart tarihleri arasında gerçekleşen 25. MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Volvo FH ve Volvo FMX serisi kamyonları ile yer aldı. Volvo Trucks’ın, güvenlikten ödün vermeden düşük yakıt tüketimi ve yüksek taşıma kapasitesi ile mermer ocaklarının zorlu koşullarında rakipsiz performans sağlayan bu modelleri fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. 

Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volvo Trucks, 27-30 Mart tarihleri arasında İzmir’de 25.’si gerçekleşen MARBLE-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na zorlu koşullar için geliştirilmiş, yüksek verimlilik ve performans sunan kamyonları ile katıldı. 

Uluslararası çapta mermer sektörünü bir araya getiren fuarda Temsa İş Makinaları, Volvo FH 540 4x2 çekici, Volvo FH 500 4x2 çekici ve Volvo FMX 460 8x4 damperli kamyonunu sergiledi. 

Volvo Trucks’ın fuarda sergilediği, I-Shift otomatikleştirilmiş şanzıman ile donatılmış ve bu sayede kullanım kolaylığının yanı sıra sürüş hatalarından doğabilecek yakıt sarfiyatını engelleyen kamyon ve çekicileri fuar ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. 

Volvo Trucks tarafından geliştirilen I-Shift şanzıman teknolojisi, yüksek eğimli yokuşlarda, engebeli ve yol dışı arazilerde güvenli ve rahat bir sürüş sağlayarak bu koşulların tercih edilen markası oluyor. 

Yeni I-Shift şanzıman, mükemmel sürüş ve kalkış yeteneği sunarken, ağır yüklerde ve maden sahası gibi zorlu coğrafi koşullarda çalışan sürücülerin de işini kolaylaştırıp verimliliği arttırıyor. İzmir Mermer Fuarı’nda sergilenen kamyonlardan Volvo FMX serisi, en zorlu koşullarda dahi yol şartlarından etkilenmeden ağır yükleri taşımasıyla öne çıkıyor. 

Sürücü güvenliğini ön planda tutan seri, aynı zamanda sürücü konforunu da sağlayarak uzun çalışma saatlerinde verimin düşmemesine yardımcı oluyor. Volvo Trucks’ın Volvo FH serisindeki kamyonları ise kalitesi, dayanıklılığı ve yakıt verimliliğinin yanı sıra kullanıcısına sunduğu yüksek konfor sebebiyle tercih ediliyor. 

 Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya, “Mermer ocakları yapısı gereği yüklü tırmanmaların ve dar alanda manevraların fazla olması nedeni ile yüksek verimli ve sağlam yapılı araçlara gerek duyar. Yere sağlam basan yapısıyla Volvo Trucks, mermer ocaklarının zorlu şartları ve zemin yapısı açısından sağladığı faydalarla tercih ediliyor. 

Volvo kamyonlar, mermer ocaklarının yapısal özelliklerine bağlı olarak karşılaşılan zorluklarda, mukavemeti arttırılmış çift şasi ve şasi aralığının genişliği ile de rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. 

Bu özelliklerle araçlarımızın daha verimli ve uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz. Araçlarımızın yüksek tork ve motor gücü de rakiplerinden farklılaştığı önemli diğer bir özelliği. 

Bunun yanı sıra müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve şantiyelerin zemin özellikleriyle koşullara uygun olarak araçlarımızı yapılandırabiliyoruz.” sözleriyle Volvo Trucks markasının sunduğu avantajları dile getirdi. 

Kızılkaya, Volvo Trucks araçların müşteriye sağladığı diğer avantajları ise şu sözleri ile özetledi: “Kârlılığın anahtarı toplam maliyette saklıdır. Doğru kamyon, doğru hizmet ve doğru destek ağı ile kârlılığınızı yükseltebilirsiniz. 

Volvo Trucks, her kamyonu ve hizmeti, yakıt maliyetlerini azaltmaya, işletim süresini ve üretkenliği artırmaya odaklanarak tasarlıyor ve üretiyor. Bu da toplam satın-alma maliyetinde büyük avantaj sağlıyor. Böylece Volvo Trucks markasını tercih eden müşterilerimiz, uzun vadede çok daha fazla kazanıyorlar. Mermer ve taş ocaklarının zorlu koşulları dayanıklı, verimli, performansı yüksek araçlar gerektiriyor. 

Aksi takdirde sık sık arızalanan her araç bir kazanç kaybı demek. Volvo Trucks markalı kamyonlar bu açıdan baktığınızda, yüksek kazanç sağlıyorlar. Ayrıca yakıt tüketimini de azaltıyorlar. Yani kısaca ‘İyiler her zaman kazandırır’ diyebiliriz.” 

Satış sonrası süreçlerden ve sunulan hizmetlerden de bahseden Kızılkaya, sözlerini “Biz, ilk kilometreden itibaren satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimizin her zaman yanında oluyoruz. Müşterilerimize sadece araç satmıyoruz, sattığımız her aracı hala kendi aracımız gibi görüyoruz. Geniş servis ağımız ve uzman ekibimiz ile satış sonrasında müşterimize değer katmaya devam ediyoruz. 

Zorlu şartlarda ve uzun soluklu projelerde gezici servislerimiz ile yerinde müdahale edebiliyoruz. Ayrıca satış sonrasında uzman ekibimizle şantiyelerde süreli ve sürekli eğitimlerle kullanım verimliliğini arttıracak çalışmalar yapıyoruz. Teknik özelliklerimizin yanı sıra bizi rakiplerimizden ayrıştıran en önemli farkımız ise işte bu.” şeklinde tamamladı.

Hiç yorum yok