Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

O marka Otomobillere hız sınırı geliyor

Volvo yeni otomobillerin hız sınırının 180 kilometre / saat olacağını açıkladı ve bu projenin hayata geçeceği tarihi açıkladı. İsveç ...

Volvo yeni otomobillerin hız sınırının 180 kilometre / saat olacağını açıkladı ve bu projenin hayata geçeceği tarihi açıkladı. İsveç merkezli otomotiv devi Volvo, bütün otomobillerde hız sınırını düşürme kararı aldı ve konu ile ilgili resmi bir açıklama yayınladı. 
Şirketten yapılan açıklamada, yeni otomobil modellerinde maksimum hız sınırının 180 km/saat ile sınırlandırılacağı bilgisinin altı çizildi. Aynı açıklamada bu projenin hayata geçeceği tarih ise 2021 olarak lanse edildi.

Şirket bunun için hız kontrol ve sanal çevreleme teknolojisini kullanacak. Volvo'nun '2020 Vizyon'u çerçevesinde alınan söz konusu kararın amacı, trafikte yaralanma ve ölümleri azaltmak olarak özetlendi. Ancak bu proje Volvo'nun üzerinde yoğun mesai harcadığı tek konu değil 

VOLVO’DAN OTURMA ODASI GİBİ SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİL 

Volvo, ‘Volvo 360c’ isimli yeni otomobil konseptini geçtiğimiz dönemde görücüye çıkamıştı. Tamamen otonom olan model iç dizaynı ile dikkat çekiyor. 

 Sürücüye gerek olmadığı için sürücü koltuğunun da bulunmadığı model, sizin için ister bir yatak odasına, isterseniz bir oturma odasına ev sahipliği yapabiliyor. 

 Elektrikli motordan güç alan 360c’nin dış tasarımı oldukça fütüristtik çizgilere sahip. Modelin teknik bileşenleri ile ilgili henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. 

Söz konusu modelin ne zaman üretime geçeceği ve satışa sunulacağına dair bilgiler de volvo tarafından hala açıklanmış değil.NTV

Hiç yorum yok