Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni MINI John Cooper Works GP 2020’de Yollara Çıkıyor

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI, bugüne kadarki en hızlı seri üretim modeli  Yeni MINI John Cooper Works G...

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI, bugüne kadarki en hızlı seri üretim modeli 


Yeni MINI John Cooper Works GP’nin önümüzdeki yıl otomobilseverlerle buluşacağını açıkladı. 


TwinPower Turbo teknolojili 2.0 litre hacimli motoruyla 300 beygir güç üreten Yeni MINI John Cooper Works GP’den sadece 3.000 adet üretilecek. 

2006 yılında yollarla buluşan ilk nesilde olduğu gibi, sınırlı sayıda üretilecek olması nedeniyle koleksiyonerler tarafından da büyük ilgi görmesi beklenen Yeni MINI John Cooper Works GP, cadde kullanımına uygun pist odaklı bir otomobil olarak geliştirildi. 

 İlk kez 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda göz önüne çıkan MINI John Cooper Works GP konsepti saf sürüş keyfi ve tavizsiz yarış hissi sunuyor. Yeni MINI John Cooper Works GP, üstün bir yarış otomobili yaratmak için MINI’nin sportif genlerinden ilham alıyor. 
Yarışlarda kazandığı büyük başarılarla kendisine geniş bir hayran kitlesi yaratan Alman Premium otomobil üreticisi MINI’nin saf yarış tutkusunun bir ifadesi olarak tasarlanan model, MINI’nin performans odaklı serilerini merakla bekleyen spor otomobil tutkunları için geliştirildi. 

John Cooper Works uzmanlığıyla özel olarak geliştirilen Yeni MINI John Cooper Works GP,titizlikle tanımlanmış aerodinamik özellikleri ve tamamen yarış odaklı optimize edilen süspansiyon teknolojisini bütünleşik bir pakette bir araya getirecek. 


Önümüzdeki aylarda tüm testleri tamamlanacakmodel, geniş ön ve arka çamurluklar, çarpıcı tavan spoilerive düşük ağırlıklı malzemelerin kullanımıyla sportif deneyimde diğer MINI modellerinden ayrılacak.

Hiç yorum yok