Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

B segmentinin en sevilen modellerinden Peugeot 208 yenileniyor

2019 Model Yeni Peugeot 208 , değişen otomobil kullanma alışkanlıkları ve enerji geçiş sürecinin yansıması olarak benzinli ve dizele ek ele...

2019 Model Yeni Peugeot 208 , değişen otomobil kullanma alışkanlıkları ve enerji geçiş sürecinin yansıması olarak benzinli ve dizele ek elektrikli de olmak üzere üç farklı güç ve aktarma organı seçeneğiyle pazara sunulacak.


Markanın pazardaki sınıf atlama stratejisini yansıtan Yeni nesil Peugeot 208, keskin tasarımıyla son derece dinamik ve modern bir görünüm sergiliyor. 

Orijinal ve özgün tasarımın yanı sıra Yeni Peugeot 208, 3-Boyutlu yükseltilmiş gösterge ekranı da dahil yeni nesil Peugeot i-Cockpit© ve normalde daha üst sınıf araçlarda kullanılan birçok sürüş destek sistemiyle küçük sınıf otomobil pazarına tamamen yeni bir yaklaşım getiriyor. 

Fransız üreticinin ilk kez Cenevre Otomobil Fuarında tanıtacağı yeni Peugeot 208, 2019 yılının son baharında satışa sunulacak.

 #FUTURISTIC & YOUNG 

Dünya değişiyor ve gelecek cevap bekleyen sorularla dolu.Diğer alanlar gibi otomotiv sektörünü de yeni zorluklar beklerken, bu zorluklar uygun müdahaleleri gerektiriyor. 

208 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Peugeot, sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimle enerji geçişi sürecine ürettiği çözümlerle geleceğe umutla bakıyor. Peugeot, bu vizyon ve yaklaşımla küçük sınıfın en sevilen modellerinden 208’i yeniliyor. 

Markanın sınıf atlama stratejisini destekleyen yeni Peugeot 208 marka aidiyetine vurgu yapan şık ve gösterişli tasarımı ve yenilikçi teknolojileri ile mobilitenin geleceğine ışık tutuyor. 

CMP/E-CMP: MODÜLER VE YAKIT VERİMLİLİĞİ ODAKLI PLATFORM 

Yeni Peugeot 208, Groupe PSA’nınen güncel araç platformu olan ve B ve C segmentlerindekullanılan EMP2'yi (Verimli Modüler Platform) tamamlayan CMP (Ortak Modular Platform) üzerinde yükseliyor. 

Adından da anlaşılacağı üzere yeni CMP platform,boyut ve motor seçenekleri noktasında uyarlanabilir bir yapı sunuyor. Platform müşterilere benzin veya dizel olmak üzere içten yanmalı motor veya elektrikli motor gibi farklı güç ve aktarma organı çözümleri sunuyor. 

Yeni platform geliştirilirken verimlilik esas alındı. Bir önceki F1 platformu ile kıyaslandığında 30 kg daha hafif olan platform otomobilin ağırlığını düşürmeye yardımcı oluyor. 

Kademeli zemin panelleri, elektrik kontrollü havalandırma girişleri gibi çözümler aerodinamik verimliliği arttırırken A verimlilik sınıfı lastikler ve azaltılmış süspansiyon sürtünmesiyle dönme direnci azaltılıyor. 

İçten yanmalı motorun güç üretimi optimize edilirken motor hacimleri küçültülüyor, mekanik sürtünme azaltılıyor, şanzıman oranları uzatılıyor ve start&stop donanımının kullanımı yaygınlaştırılıyor. 

Bütün bu gelişmeler sayesinde yeni Peugeot 208’in CO2 emisyon salınımı azaltılıyor. CMP platformu;daha yüksek araç içi akustik ve termal konfor, daha düşük titreşim seviyeleri,normalde üst sınıflarda kullanıma sunulan ve B segmentinde benzersiz sürüş destek sistemleriyle gelişmiş konfor ve güvenlik seviyesi sunuyor. 

Yeni Peugeot e-208: e-motion 

Yeni Peugeot e-208, lansmanıyla birlikle satışa sunulacak yüzde 100 elektrikli versiyonuyla tamamen yeni bir sürüş deneyimi vaat ediyor. 136 HP (100 kW) ve gaz pedalına ilk dokunulduğu andan itibaren 260 Nm tork üreten elektrikli motor, sessiz ve titreşimsiz bir sürüş sunuyor. 

Orta konsoldaki ekran üzerinden sürüş bilgileri gerçek zamanlı olarak takip edilebilen yeni Peugeot e-208’de;Eco, Normal ve Sport olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunuyor. 

Eco sürüş modu menzili optimize ederken, Normal mod günlük kullanımdaki konforu optimize ediyor ve Sport sürüş modu ise maksimum güç ve tork kullanıma sunarak 0’dan 100 km/s hıza 8,1 saniyede ulaştırıyor. 

Enerji geri kazanımı sağlayan iki farklı fren modu kullanılabiliyor. Gaz pedalından ayağın çekilmesiyle kontrollü bir yavaşlama tesis edilirken, motor frenine benzer dengeli bir fren hissi ortaya çıkıyor. Yeni Peugeot e-208, pazardaki en iyi termal konforu sunuyor. 

“Yüksek Voltajlı” (HV)batarya ile beslenen 5 kW gücündeki ısıtıcı, ısı pompası ve yolcu kabinindeki otomatik sıcaklık kontrolünden oluşan ısı sistemi içten yanmalı motora eşdeğer bir konfor standardı sağlıyor. 

Araç içinde dokunmatik ekran veya uzaktan MyPeugeot® akıllı telefon uygulaması üzerinden kumanda edilen sistemin yüksek verimlilik seviyesi sayesinde araç menzili korunuyor. 

Toplamda 220 litre hacme sahip bataryalar araç zeminine entegre edildiğinden, elektrikli versiyonun yaşam alanı ve bagaj hacmiiçten yanmalı motora sahip versiyon ile aynı. 

Yeni Peugeot e-208, 50 kWh kapasiteli bataryasıyla WLTP sertifika protokolüne göre 340 km ve NEDC normuna göre 450 km menzil kullanıma sunuyor. 

Yolcu bölmesinin soğutma sistemine bağlı olan sıvı soğutmalı ısı kontrolü; hızlı şarj, optimize edilmiş menzil ve daha fazla kullanım ömrü sağlarken, batarya şarj kapasitesinin yüzde 70'i için 8 yıl veya 160.000 km garantisi sunuluyor. 

Geleneksel priz kullanarak tam şarj için16 saat, Wall Box şarj kablosu ile birlikte Legrand® Green Up™ soketinde (7,4 kW),üç faz (11 kW) ile 5 saat 15 dakikaveya tek faz ile 8 saat ve özel halka açık şarj terminali (100 kW) yüzde 80 şarj 30 dakika olmak üzere her biri esnek üç farklı şarj modu sunuluyor. 

Yeni Peugeot e-208, internet bağlantılı navigasyon ekranı veya MyPeugeot® akıllı telefon uygulaması üzerinden de şarj edilebiliyor. 

Sistem aynı zamanda şarjı herhangi bir zamanda başlatmaveya durdurmave şarj durumunu kontrol etmeolanağı da sağlıyor. Euro 6.d emisyon standardını karşılayan yeni Peugeot e-208, araç kullanımının kısıtlandığı şehir merkezlerinde bilesürüş özgürlüğü sunan yeni bir mobilite biçimine erişim sağlıyor.  

Yüksek verimlilik seviyesine sahip benzinli ve dizel motorlar 

Yeni Peugeot 208,her biri modern teknolojinin gelişmelerindenyararlanan Euro 6.d uyumlu; PureTech 75 S&S BVM5, PureTech 100 S&S BVM6 veya EAT8, PureTech 130 S&S EAT8 olmak üzere 1,2 litre hacimli 3 silindirli benzinli ve BlueHDi 100 S&S BVM6 olmak üzere 1,5 litre hacimli 4 silindirli Euro 6.d-temp uyumlu dizel motorla sunuluyor. 


B segmentinde bir ilke imza atarakPureTech 100 ve 130 versiyonları EAT8 tamotomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.  

HEYECAN UYANDIRAN ETKİLEYİCİ DIŞ VE İÇ TASARIM 

Yeni Peugeot 208, şık ve gösterişli tasarımıyla marka aidiyetine vurgu yaparken markanın sınıf atlama stratejini destekliyor. Daha uzun, daha geniş ve daha alçak gövde orantılarıyla sportif ve dinamik bir görünüm sunan yeni Peugeot 208,keskin çizgilere ve güçlü kıvrımlara sahip tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. 

Ortasında ikonik ‘aslan’ logosunu taşıyan ve tek parça olarak tasarlanan ön tampon motor kaputunun tasarımıyla bütünleşirken köşeleri kaplayan karakteristik tam LED ön farlar özgün bir görünümü beraberinde getiriyor.

Peugeot 3008/5008/508 modellerinde olduğu gibi yeni Peugeot 208'in de arka kısmını 3pençe tasarımlı stop lambaları, bunları birbirine bağlayan ve bagaj kapağı boyunca uzanan siyah bir bant domine ediyor. Parlak siyah arka difüzör sportiflik vurgusunu artırırken motor seçeneğine bağlı olarak krom egzoz çıkışı devreye giriyor. 

Peugeot Fractal konsept otomobilinden esinlenilen yeni Peugeot 208’in iç mekanı, güncel Peugeot DNA'sının ayrılmaz bir parçası olan ve 5 milyondan fazla sürücütarafından tercih edilen en güncel Peugeot i-Cockpit® nesli donatıyor. 

Peugeot i-Cockpit® mimarisinin bir parçası olan orta konsoldaki ekranın boyutu donanım seviyesine bağlı olarak 5, 7 veya 10 inç arasında değişiyor. 

Kaliteli malzemelerle bezenen iç mekanı, dokunma hissi uyandıran malzemeler süslerken sürücünün elinin altında olacak şekilde konumlandırılan kumandalar kabin içi ergonomiye ve konforlu koltuklar ile yolculukların daha rahat geçmesine katkı sağlıyor. 
Kapı cepleri ve torpido gözü dışında kolçağın altı veya vites kolunun arkası gibi kabinin çeşitli noktalarına serpiştirilen saklama alanları küçük eşyaların neden olabileceği kalabalığın önüne geçiyor. Orta konsolun alt kısmında, vites kolunun arkasında bulunan saklama alanı akıllı telefon için kablosuz şarj noktası olarak kullanılabiliyor.  

YENİ NESİL TEKNOLOJİLER VE GELİŞMİŞ BAĞLANABİLİRLİK ÇÖZÜMLERİ 

Yeni Peugeot 208; Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi ve EAT8 tam otomatik şanzıman ile araçlar arası ayarlanabilir mesafe takibi yapıyor ;Stop & Go fonksiyonu ;Şerit TakipAsistanı;EAT8 AGB seçeneğinde “Flankguard” ile birlikte gaz, fren ve direksiyonu yöneten Tam Park Asistanı ; 5 ile 140 km/s arasında hem gündüz hem geceyayaları ve bisikletlileri algılayan en güncel Acil Durum Fren Sistemi ;Aktif Şerit Takip Sistemi

;Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi ;Otomatik Uzun Far Yardımcısı;Hız Sınırı Tabelası Algılama ve Önerme Sistemi ;Gelişmiş Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Aktif Kör Nokta Uyarı Sistemi ve elektrikli el freni gibi donanımları bünyesinde barındıran Drive Assist ile en güncel ve segmentin en gelişmiş sürüş destek sistemiyle yarı otonom sürüşün yolunu açıyor. 

Akıllı telefonların hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunun bilincinde olan Peugeot’nun Mirror Screen fonksiyonu MirrorLink™, Apple CarPlay™ ve Android Auto™ bağlantı protokollerini destekliyor. 

Orta konsolun alt kısmındaki saklama alanında bulunan kablosuz şarj ve dört adede kadar USB girişi gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunarken, internet bağlantılı TomTom® Traffic 3-Boyutlu navigasyon trafik koşullarını tanımlıyor ve riskli bölgeleri gerçek zamanlı olarak sürücüye bildiriyor. 

Eylül 2019’da geliyor 

İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan yeni Peugeot 208,2019 yılının sonbaharında uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

Gerek içten yanmalı motor, gerekse de elektrikli versiyon olarak özel web sitesi üzerinden ön sipariş geçilebiliyor. Bu sayfa üzerinden peşin ödeme yapılarak Yeni Peugeot 208 sipariş edilebilinecek, böylelikle öncelikli tüketiciler bu aracın ilk deneyim ayrıcalığına sahip olacak. 

Ayrıca tüketiciler, araç konfigüre etmek ve yeni Peugeot 208 satınalma sürecini tamamlamak için tercih edilen satış noktasınıseçebilirler.

Hiç yorum yok