Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2020 model Mitsubishi ASX Cenevre Autoshowda tanıtılacak

Mitsubishi Motors, 2020 model ASX kompakt SUV modelinin dünya prömiyerini Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek   ...

Mitsubishi Motors, 2020 model ASX kompakt SUV modelinin dünya prömiyerini Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek


 

Mitsubishi Motors Corporation (MMC), 5-17 Mart arasında düzenlenecek 89. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 2020 model ASX kompakt SUV modelinin dünya prömiyerini gerçekleştirecek. 

En büyük pazarlarını Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Çin’in oluşturduğuASX, 2009 yılında lanse edildiğinden bu yana dünyanın 90 ülkesinde yaklaşık 1.32 milyon adet sattı.

MMC’ın en çok satan üçüncü aracı olan ASX, şirketin küresel stratejisinde kilit bir rol üstleniyor. 2020 model ASX kompakt SUV’un dış tasarımı, MMC’ın küresel “Drive your Ambition” sloganının bir ifadesi olarak kullanılan “sağlam ve zeki” tasarım felsefesi kapsamında büyük bir değişimle görücüye çıkıyor.  

ASX ile kullanım kolaylığı 

ASX, şehir için tasarlanmış kompakt bir SUV. Hafif ve kompakt bir gövde ile sürücüye mükemmel bir hakimiyetalanı sağlarken,keyiflivekolay bir sürüş sağlıyor. 

Avrupa pazarlarına5 ileri vitesli manuel şanzıman ya da 6 vitesli Spor Modlu INVECS*1-III CVT şanzıman ile uyumlu 2.0L MIVEC*2 16 valf motor seçenekleri, iki ve dört tekerden çekişli versiyonlarla piyasaya girecek

ASX’te ayrıca, RISE güvenlikli gövde ve “Önden Çarpışmayı Yumuşatma”(FCM) fren sistemi gibi özelliklerle güvenli bir sürüş dinamiği yer alıyor.


 *1: Akıllı ve Yenilikçi Araç Elektroniği Kontrol Sistemi 
*2: Mitsubishi Yenilikçi Valf zamanlayıcı Elektronik Kontrol 

Sistemi ASX’in Yenilikleri Tasarım 

• Konsept Dikkat çekici tasarımı, Mitsubishi’ninimzası olan sağlamlığın yanı sıra güçlü bir imaj yansıtırken sürücüleri kendi isteklerini takip etmeye ve yeni mücadelelere davet ediyor. 

• Ön görünüm Yeni ASX, Mitsubishi Motors’unön tasarım konseptine yeni bir bakış açısı getiriyor.Tampon, ön ızgara ve çevresindeki tasarımı, güç ve sağlamlığını yansıtıyor. 
Sinyal lambalarını ve sis farlarını tamponun ucuna konumlandıran LED aydınlatma düzeni, ön görünüme Mitsubishiimzasını atıyor. 

• Arka görünüm ASX’in güçlüve keskin hatlı arka tasarımına LED arka farlar damgasını vuruyor. Renk ASX şimdi canlı, yoğun parlak “Elmas Kırmızısı”, sportif ve enerjik “Güneş Işığı Turuncusu”ve şık “Meşe kahverengi” renk seçenekleriyle sunuluyor. 

Akıllı telefon görüntü ve ses iyileştirmeleri Geliştirilmiş olarak sunulan Smartphone-link DisplayAudio– SDA (akıllı telefonlar ile bağlantılı görüntü ve ses) ile bağlantı ileriye seviyeye ulaşıyor. 

• Yedi inçten sekiz inçe yükselen ekran boyutu ileUSB belleklerdeki videolar artık SDA ekranından izlenebilecek.*3 
• Üst donanım seviyesindeki modellerde TomTom*4 navigasyonsistemine yer veriliyor. 
Akıllı telefonla internete bağlanarak gerçek zamanlı trafik bilgilerine artık kolayca erişilebiliyor. 

• Yakın vadede hız göstergesi, kilometre sayacı, uyarı lambası ve diğer araç bilgilerinden yararlanan bir uygulama sunulacak. Uygulama, kalan yakıtı kontrol edecek ve en yakın akaryakıt istasyonlarına navigasyonla yönlendirecek, optimum bakım ve muayene aralıkları konusunda kılavuzluk edecek. 

*3: Sadece araç stop ettirildiğinde. 
*4: Hollanda merkezli şirket, trafik, navigasyon ve harita ürünleri sunmaktadır. MMC’nin 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında sergileyeceği ürünler hakkında bilgi sağlamak amacıyla kurduğu özel web sitesine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz: http://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/gms2019/

Hiç yorum yok