Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai’nin Öncü Yeniliği Safetybest 2018 Ödülünü Aldı

Hyundai’nin Yeni Santa Fe’de kullanmaya başladığı “Arka Yolcu Uyarısı” güvenlik ödülü aldı.  AutoBest Jüri Üyeleri, bu yeni ö...

Hyundai’nin Yeni Santa Fe’de kullanmaya başladığı “Arka Yolcu Uyarısı” güvenlik ödülü aldı. AutoBest Jüri Üyeleri, bu yeni özelliği hayat kurtaran çok önemli bir detay olarak nitelendirdi. SAFETYBEST 2018 ödülü, markanın son bir ay içinde aldığı üçüncü önemli bir güvenlik ödülü. 

Avrupalı otomobil gazetecilerinden oluşan AutoBest organizasyonu, 2018 yılının en güvenlikli ve en yenilikçi markasını Hyundai olarak seçti. 

Alanında uzman 31 deneyimli jüri üyesinin biraraya gelerek oluşturduğu AutoBest, otomotiv endüstrisinde ilk kez Hyundai’de kullanılan “Arka Yolcu Uyarısı” için son yılların en iyi teknolojisi kararını verirken ayrıca SAFETYBEST 2018 ödülünü de uygun gördü. 

Bu teknolojiyi ilk olarak Yeni Santa Fe modelinde kullanan Hyundai, özellikle arka tarafta bulunan yolcuların can güvenliğini ön planda tutmuş oluyor. 

“Arka Yolcu Uyarısı”, trafikteki araçların yaklaşmasını algılayarak kapıları geçici olarak kilitliyor ve olası kazaları önlüyor. 
Böylelikle, küçük çocukların kapıları kontrolsüz açarak aniden yola çıkması ve ölümcül bir kaza tehlikesi engellenmiş oluyor. Ayrıca, arkadaki yolcuların veya evcil hayvanların varlığını da sürekli olarak sürücüye gösteriyor. 

Sürücü aracı terk ederken kapılar açılmadığı taktirde sesli olarak uyarılıyor. AutoBest jürisi bu öncü sistemi, sürücülerin çocukları veya evcil hayvanlarını aracın arka koltuğunda unutmalarını engellemek için çok önemli bir adım olarak nitelendiriyor. 

AutoBest’in deneyimli Türk jüri üyesi Okan Altan ise bu yeni sistemle ilgili olarak, “Ebeveynlerin çocuklarını araçlarda bırakmalarını engelleyen bu teknolojik inovasyon, hayat kurtarmak adına son derece önemli. 

Acı ve trajik olayları önlemek için kullanılan sistem, kesinlikle tüm alkışları hak ediyor. Çünkü, gözümüzden sakındığımız çocuklarımızın hayatları, biz anne babalar için her şeyden daha önemli. 

Umarım Hyundai, bu sistemi tüm modellerinde kullanır” dedi. Hyundai Smart Sense teknolojisinin bir diğer özelliği ise “Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı”. 

Bu özellik de yine sınıfında bir ilke imza atarken, görünürlüğü düşük alanlarda diğer araçlara fazla yaklaşılması durumunda sürücüyü uyarıyor ve gerekirse frenleri otomatik olarak devreye sokuyor. Sistem, özellikle sıkışık park alanlarında veya keskin köşelere sahip sokaklarda olası kazaları engelliyor.

Hiç yorum yok