Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai Modelleri Ödüllere Doymuyor

KONA ve KONA Electric, Kuzey Amerika “Yılın En Kullanışlı Otomobili” Ödülünü kazandı.  Bu ödülle beraber Amerika’da B-SUV sın...

KONA ve KONA Electric, Kuzey Amerika “Yılın En Kullanışlı Otomobili” Ödülünü kazandı. 


Bu ödülle beraber Amerika’da B-SUV sınıfında ilk kez bir elektrikli model ödül almış oldu. Genesis G70 ise “Yılın Otomobili” Ödülünü kazandı. 

Hyundai, 2018 yılında global olarak 120’den fazla ödülü müzesine götürdü. Neredeyse her hafta yeni bir ödülün sahibi olan Hyundai, bu başarısını ve istikrarını son olarak Amerika’da da gösterdi. 

Uluslararası anlamda da son derece büyük bir öneme sahip olan Kuzey Amerika Yılın Otomobilleri ve Kamyonları Ödülleri (North American Car, Utility and Truck of the Year Awards - NACTOY), geçtiğimiz günlerde düzenenlenen Detroit Otomobil Fuarı’ndaki törende sahiplerine teslim edildi. 

Geçtiğimiz yıl ülkemizde de satışa sunulan KONA, markanın B-SUV segmentindeki iddiasını gözler önüne sermiş ve çoğu ülkede ilgiyle karşılanmıştı. 
Kaliteli alt yapısı ve konforlu kullanım özellikleriyle kullanıcılar kadar otoritelerin de dikkatini çeken Hyundai KONA, geçtiğimiz yılın başında da elektrikli versiyonunu satışa sunmuştu. Otomotiv endüstrisinin seri üretim elektrikli ilk B-SUV modeli olan KONA EV, full şarj ile 449 kilometreden fazla yol katedebiliyor. 

Bu özellikleriyle beraber KONA ve KONA EV, jüri üyeleri tarafından Yılın En Kullanışlı Otomobilleri olarak seçildi ve birincilik ödülünü aldı. Hyundai’nin lüks markası Genesis de G70 ile “Yılın Otomobili“ seçilerek başarısını kanıtlamış oldu. 

Lüks sınıfın yeni temsilcisi olan G70, özellikle performanslı motoru, üst düzey kaliteli malzemelerden oluşan kabini ve konfor öğeleri sayesinde bu ödülün sahibi oldu. Ayrıca tüm modellerdeki güvenlik ekipmanları da ödüllerin Hyundai markasına verilmesinde etkin bir rol oynadı. 

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, “Modellerimizin tüm dünya genelinde ödül alması, markamızın ne derece doğru adımlar attığını gösteriyor. Özellikle KONA modelimizin satışa sunulmasının hemen ardından 20’den fazla ödül alması, bizleri fazlasıyla mutlu etti. 

Sıra dışı tasarımı ve renkli kabiniyle Türk tüketicisinin ilgi gösterdiği KONA modelimizin elektrikli versiyonunu Türkiye’de satışa sunmak için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Çok yakın bir gelecekte, Hyundai Assan olarak çeşitli sürprizlerimiz olabilir” dedi.

Hiç yorum yok