Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Harley-Davıdson LiveWire İlk Elektrikli Motosikletini Tanıttı

Harley Davidson'ın ilk elektrikli motosikleti “LiveWire”, Las Vegas’ta gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) görücüye çıktı....

Harley Davidson'ın ilk elektrikli motosikleti “LiveWire”, Las Vegas’ta gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) görücüye çıktı. 
Harley-Davidson’ın ilk elektrikli ve bugüne kadarki en kapsamlı bağlanabilirlik özelliklerine sahip modeli LiveWire, yılın son çeyreğinde tüketicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Harley-Davidson’ın elektrikli modeli LiveWire; yüksek performanslı elektrikli aktarma sistemi, heyecan uyandıran tasarımı ve üstün bağlanabilirlik özellikleri ile günümüz motosiklet sürücüsünü geleceğe taşıyor. 

Yenilikçi motosiklet yaklaşımının ilki olan LiveWire; hızlanma performansı, atak sürüş dinamikleri ve gelişmiş sürüş destek sistemleri ile de dikkat çekiyor. 

LiveWire, 0-100 km/s hızına sadece 3.5 saniyede ulaşarak, motosiklet tutkunlarına heyecan verici bir performans sunuyor. 

Şehir içi kullanımlarda tek şarj ile 110 km menzil sunan LiveWire; güç ve teknolojinin mükemmel sentezini ortaya koyuyor. 
Debriyajsız tasarımı ile LiveWire, motosiklet kullanmaya yeni başlayan sürücüleri için de sürüş deneyimini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. 

LiveWire, Harley-Davidson’ın uluslararası büyümenin hızını artırmak, global çapta yeni nesil sürücüler kazanmak ve iki tekerlekli mobilitenin elektrikle geleceğe hazırlanması gibi 2027 stratejik hedeflerini destekliyor. 

İkonik Harley-Davidson gücü ile tamamen yeni bir sürüş deneyimi… 

Hızlanma: 0-100 km/s hızına sadece 3.5 saniyede ulaşıyor. H-D Revelation™ elektrikli güç aktarma organı tarafından sağlanan anlık tork, gaz kolu çevrildiği an var olan torkun %100’ünü yola aktarabiliyor. Kullanım kolaylığı: Debriyaj veya vites değişimi gerektirmeyen elektromotorlu sistem, yeni başlayan motosiklet sürücülerinin hayatını kolaylaştırıyor. Şehir içi kullanımlarda, enerji geri kazanım sistemi sayesinde akü şarj edilebiliyor. 

H-D™ Connect hizmetler: 

LiveWire, internet bağlantısı ve bulut hizmetlerini bir arada kullanan LTE özellikli Telematik Kontrol Ünitesi sayesinde motosiklet sürücüsü ile motosikletini bütünleştiren Harley-Davidson™ uygulamasının en güncel sürümünü kullanıyor.

H-D Connect ile toplanan veriler, sürücünün akıllı telefonundaki uygulamaya bilgi sağlamak üzere aktarılıyor. H-D Connect sayesinde sürücüler, motosikletinin mevcut menzilini, şarj durumunu ve şarj tamamlama süresini görme imkanı kazanıyor. Yaklaşan araç servis zamanı ve diğer araç bakım bildirimleri ile ilgili hatırlatmalar sürücüye H-D uygulama üzerinden iletilirken, periyodik otomatik servis bildirimleri de yapılıyor.

Şehir içi kullanıma yönelik optimize edilmiş performans ve menzil: LiveWire, şehir içi kullanımlarda tek şarj ile 110 km menzil sunuyor. 

Yol tutuş ve kontrol: LiveWire motosikletin şasisi şehir içi sürüşlerde güvenli, kontrollü ve atak bir sürüş sunuyor. H-D Revelation™ elektromotorlu sistem, ağırlık merkezini düşürerek hem yavaş ve hızlı sürüşlerde hem de manevralarda kontrollü bir yapı sunuyor. Dengeli bir sürüşe imkan tanıyan ve standart olarak sunulan Elektronik Şasi Kontrolü; gelişmiş ABS ve Çekiş Kontrol Sistemi gibi en gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor. 

Karakteristik Harley-Davidson sesi, düşük vibrasyon: 

LiveWire motosiklet; her biri sürücün konforunu arttıran minimum titreşim, ısı ve ses üreten H-D Revelation™ elektromotorlu sistem tarafından harekete geçiriliyor. Hızlandıkça ve devir arttıkça yeni bir Harley-Davidson sesi üretecek şekilde tasarlanan LiveWire motosikletin yeni sesi, elektrik gücünü temsil ediyor.

Hiç yorum yok