Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Bell Nexus Geleceğin seyahat aracı

Araç çağırma hizmeti veren Uber, aynı zamanda uçak taksi alanının öncülerinden.  Geçtiğimiz yıl CES'te uçan taksi konsepti...

Araç çağırma hizmeti veren Uber, aynı zamanda uçak taksi alanının öncülerinden. 


Geçtiğimiz yıl CES'te uçan taksi konseptini gün yüzüne çıkaran Uber, bu yıl helikopter üreticisi Bell ile işbirliği yaparak projeyi daha somut hale getirdi. 


Bu konuya ciddi yatırım yapan Uber'in işbirliği yaptığı helikopter üreticisi Bell, Nexus adındaki uçan taksisini CES 2019'da (Tüketici Elektroniği Fuarı) tanıttı. 

Şehir içi yolculuklarınızda trafiğe mükemmel çözüm sunan uçak taksi Bell Nexus 5 kişilik yolcu kapasitesine sahip ve hibrit motoruyla çevre dostu olarak ön plana çıkıyor. 

bell CES 2019’da paylaşılan detaylara göre, söz konusu uçak taksinin 150 km/s hıza ulaştığı söyleniyor. Bell Nexus, 6 adet pervaneli motor ile dikey olarak iniş ve kalkış yapabiliyor. 


Araç şimdilik konsept aşamasında ve uçan bir örneği bulunmuyor. bell nexus, uber, uçan taksi, jetgiller, ces 2019, bell Bell Nexus taksiler, şehirlerde yüksek noktalarda konumlandırılacak yolcu alım noktalarında bulunacak ve sizi şehir içindeki diğer yolcu alım noktalarına bırakacak. 
 bell nexus, uber, uçan taksi, jetgiller, ces 2019, bell Uber, Bell ile birlikte uçan taksiler konusunda araştırmalarına devam ediyor. Araçların 2020 yılına kadar test süreçlerinin devam edeceğini, 2023 yılı itibariyle bu taksileri ticari hizmete sunmayı planlıyor. 

Uber’de mühendis direktörü olan Mark Moore “Bell’in yaptıkları hakkında fazlasıyla heyecanlıyız. Piyasada bu teknolojiyle uğraşan birçok firma bulunuyor” açıklamasını yaptı. Uçan taksilerin yakın gelecekte şehirler arası ulaşımda da kullanılması bekleniliyor.NTV

Hiç yorum yok