Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Basf-Gac concept cars tanıtıldı

BASF materyalleri ve çözümleri ile üretilen GAC’nin yeni konsept otomobilleri, 16. Uluslararası Guangzhou Otomobil Fuarı’nda sergilendi  ...

BASF materyalleri ve çözümleri ile üretilen GAC’nin yeni konsept otomobilleri, 16. Uluslararası Guangzhou Otomobil Fuarı’nda sergilendi BASF ve Çinli Otomotiv üreticisi tarafından ortaklaşa geliştirilen ilk konsept otomobili, Araçların tasarımı, tarzı ve işlevselliği, Çinli sürücülerin farklı ihtiyaçlarını karşılıyor 

BASF ve Guangzhou Automobile Group Co. Ltd. AR-GE Merkezi (GAC AR-GE Merkezi) ortaklaşa geliştirilen, fütürist tasarımlar barındıran ve Çinli sürücülerin farklı ihtiyaçlarını karşılayan üç adet elektrikli konsept otomobili tanıttı. 

2018 Guangzhou Otomotiv Fuarı’nda görücüye çıkan üç adet iki koltuklu elektrikli konsept otomobil, BASF’nin dizayn stüdyosu designfabrik®’ten alınan gelişmiş prototip desteği ile GAC AR-GE Merkezi tarafından tasarlandı. 

BASF’nin yenilikçi malzemeleri ve çözümlerini içeren yeni konsept otomobiller, geniş bir yelpazedeki sürücü kitlesine hitap ediyor ve farklı ihtiyaçlarını karşılıyor. 

Ayrıca, dünya genelinde en hızlı büyüyen kentsel ulaşım konseptlerinden bir tanesi olan araç paylaşımına yönelik trende de hitap ediyor. GAC AR-GE Merkezi Başkan Yardımcısı Zhang Fan, “Araç paylaşımı ve elektrifikasyon, otomobil pazarında önemli konular arasında yer alıyor. 

Buna ek olarak, Çinli sürücülerin ihtiyaçları ve bireysel tercihleri çok daha çeşitli olmaya başladı. BASF’nin yenilikçi malzemeleri ile tasarlanan konsept araçlarımız farklı ihtiyaçlara en iyi şekilde hizmet eden esnek tasarım ve kapsamlı işlevsellik sağlıyor.” dedi. 

BASF’nin yenilikçi fikirleri, bütünsel hava temizleme yöntemlerinden koltuk kumaşlarına, elektrikli araçların gövde panellerinden araç pillerine kadar çözümlere dönüştürülüyor. BASF ve GAC AR-GE Merkezi tarafından ortaklaşa geliştirilen otomobilboyaları, her bir konsept araç için benzersiz bir tarz sağlıyor. 

 BASF Çin İş ve Pazar Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Zheng Daqing, “Çin’de, kişiselleştirilmiş otomobil deneyimlerine ve kapsamlı işlevselliklere yönelik güçlü bir tüketici talebi görüyoruz. BASF, konsept araç geliştirme konusunda ilk kez bir Çinli Otomotiv Sanayisi ile işbirliği yaptı. 

Sürdürülebilir ve yenilikçi materyallerimiz ve çözümlerimizle geleceğin mobilitesini şekillendirmede GAC AR-GE Merkezi ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. 

16. Uluslararası Guangzhou Otomobil Fuarı’nda sergilenen üç konsept otomobilde yer alan BASF malzemelerinin ve çözümlerinin ayrıntıları arasında şunlar yer alıyor:  


• 2US: Yaşlı sürücüler için tasarlanan iki koltuklu elektrikli araç, benzersiz bir döner koltuk tabanı tasarımına sahip. Bu tasarım sürücülerin ve yolcuların, araca kolaylıkla girip çıkmasını sağlıyor. 

BASF’nin Ultramid® Advanced N ürününden üretilen plastik -aksamlar, araç kabini içinde ve dışında 90 derece dönmek üzere tasarlanan dönüş mekanizmasının sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. 
• 2U: Kişisel tarzına uygun bir otomobil arayan kadınları çekmek üzere tasarlanan bu otomobil, BASF’nin Ultramid® Vision ürünü ile üretilen yarı şeffaf döşemelerle benzersiz bir koltuk tasarımı başta olmak üzere çeşitli olasılıklar sunuyor. Yolcu koltuğu tasarımının kürke benzer yüzeyi, BASF’nin Ultrafuse® TPU 3D baskı çözümü ile hayata geçirildi. 

• 2ALL: Bu araç, kolay işletim ve düşük bakım başta olmak üzere araç paylaşımının özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere birçok tasarım unsuru içeriyor. 

Örneğin, BASF’nin Elastollan® HPM ürünüyle üretilen ön tampon, çizilmeye dayanıklı üstün bir elastomer ped tasarımına sahip. BASF’nin Infinergy® (E-TPU) partikül köpükleriyle üretilen koltuk arkası ve baş yastığı, konforu ve sağlamlığı mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor.  

BASF ve otomotiv endüstrisi hakkında  

Otomotiv endüstrisi, BASF'nin en önemli müşteri endüstrilerinden bir tanesidir. BASF'nin 2017 yılında otomotiv odaklı satışları, BASF Group satışlarının yaklaşık yüzde 18'ini oluşturarak toplamda 11,4 milyar Euro'ydu. 

BASF, araçların daha etkili bir şekilde üretilmesini ve hangi güç aktarım mekanizması teknolojisi kullanıldığına bakılmaksızın daha düşük çevre etkisine sahip olmasını sağlayan fonksiyonel malzemeler ve çözümler tedarik eder ve geliştirir. 

BASF'nin ürün yelpazesinde plastikler, boyalar, katalizörler, otomotiv sıvıları ve ayrıca batarya malzemeleri yer alıyor. Böylesine kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip olan BASF, otomotiv sektörüne yönelik dünyada önde gelen kimyasal ürün tedarikçisidir. 

BASF, Avrupa, Asya Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika ve Afrika'yı kapsayan bir ağ aracılığıyla tüm dünyadaki müşterileri ile yakın bir işbirliğine sahiptir.

GAC AR-GE Merkezi Hakkında 

2006 yılında kurulan GAC AR-GE Merkezi, Guangzhou Automobile Group’un inovasyon ve teknoloji merkezi olarak hizmet vermektedir. GAC AR-GE Merkezindeki yaklaşık 4.000 araştırmacı 15 laboratuvarda, boyama, montaj ve işlemeyi içeren bir test fabrikası ve bir test pistinde görev yapmaktadır.

Hiç yorum yok