Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2019'da trafik sigortasına zam gelecek mi

Hazine ve Maliye Bakanlığı sigorta şirketlerine yolladığı yazıyla, 2019'un Ocak ayında, trafik sigortası fiyatlarında bir artış olmayac...

Hazine ve Maliye Bakanlığı sigorta şirketlerine yolladığı yazıyla, 2019'un Ocak ayında, trafik sigortası fiyatlarında bir artış olmayacağını duyurdu. 


Bakanlık aynı duyuruda, trafik sigortasının teminat limitlerinde değişiklik olmayacağını da açıkladı.

2017'nin nisan ayında yapılan düzenlemeyle devlet, zorunlu trafik sigortasının fiyatlarına müdahale etti ve tavan fiyat uygulamasına geçildi. 

Yapılan düzenleme kapsamında il il, hem araç gruplarına hem de sürücülerin hasar geçmişlerine göre sigorta primlerini, Hazine ve Maliye Bakanlığı belirlemeye başladı. Sigortacıların, trafik sigortasından zarar etmesini önlemek amacıyla, azami primleri her ay yüzde 1.5 oranında artırma hakkı tanındı. 
 Sene sonu yaklaştıkça, sigorta şirketleri de Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan gelecek duyuruyu beklemeye başlamıştı. Beklendi; 2019'un Ocak ayında da enflasyon ayarlamasına gidilip, yüzde 1.5'lik artışların dışında fazladan zam yapılması yönündeydi. 

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan'ın haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın sigorta şirketlerine gönderdiği 2019 yılına ait duyuruda, trafik sigortasına aylık yüzde 1.5'lik yasal artışın dışında başka bir zam yapılmadı, enflasyon ayarlaması da olmadı.  

TEMİNATLAR DA ARTMADI 
Bakanlık, sigorta şirketlerinin talep ettiği artışı vermedi ama sigortanın teminat limitlerini de artırmadı. Gelecek yılın maddi ve bedeni tazminat limitleri 2018 yılında olduğu gibi devam edecek.NTV

Hiç yorum yok