Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Toyota T-HR3 10 Km Uzaktan Kontrol Edilebilecek

Toyota, yapay zekanın her gün bir başka boyutuyla gündemde olduğu bu günlerde insansı robotu olan Toyota T-HR3’ü, beşinci jenerasyon mobi...

Toyota, yapay zekanın her gün bir başka boyutuyla gündemde olduğu bu günlerde insansı robotu olan

Toyota T-HR3’ü, beşinci jenerasyon mobil iletişim sistemi 5G ile 10 km uzaklıktan kontrol etmeyi başardı. Toyota tarafından geliştirilen T-HR3 önceden programlanan hareketleriyle, ev, sağlık tesisleri, inşaat alanları ve felaket bölgelerinde insanlara güvenli biçimde yardımcı olabilecek şekilde tasarlandı. 

Giyilebilir teknolojiyle yönetilen insansı robot T-HR3’de bulunan sistem, robotun tüm bedeninin kontrol edilmesini sağlıyor. Robot kullanıcıları T-HR3’e uygulanan kuvvetleri hissedip robotu kendi hareketleriyle aynı şekilde kumanda edebiliyorlar. 

 Yüksek duyarlılık, hassas hareketler ve iletişim gecikmelerini en aza indirmek için T-HR3 ile Ana Kumanda Sistemi arasındaki iletişim büyük önem taşıyor. 

Şu ana dek T-HR3 kablolu sistem üzerinde bir bağlantıya sahipti ve bazı iletişim gecikmeleri yaşanabiliyordu. 

Yeni T-HR3 ise, Docomo tarafından geliştirilen 5G sistemi ile kablosuz olarak başarılı ve hızlı bir biçimde kontrol edilebiliyor.

Toyota ve DOCOMO, bu teknolojiyi 6 Aralık 2018 tarihinde Tokyo Big Sight’da gerçekleştirilecek fuarda sergilemeyi planlıyor.

Hiç yorum yok