Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Team Peugeot Total Dünya Rallicross Şampiyonası 2018 Sezonunu Başarıyla Tamamladı

Team Peugeot Total, Güney Afrika etabı ile son bulan 2018 sezonunu genel klasmanda 3’üncülükle tamamladı.  Takım, FIA Dünya R...

Team Peugeot Total, Güney Afrika etabı ile son bulan 2018 sezonunu genel klasmanda 3’üncülükle tamamladı. 


Takım, FIA Dünya Rallicross Şampiyonası’na veda etti. Team Peugeot Total, Güney Afrika'da koşulan son ayakla FIA Dünya Rallicross Şampiyonası’nı başarıyla tamamladı. 

Şampiyonanın son ayağında başarılı pilot Sebastien Loeb bu sezon 9. kez podyuma çıktı. Letonya'nın ardından her üç Peugeot 208 WRX de 2. Kez finale ulaştı. 

Zorlu bir mücadelenin ardından yarışı 3. sırada tamamlayan Loeb, böylece Belçika’daki zafer de dahil olmak üzere 2018 sezonunun 12 ayağının 7’sinde podyuma çıkmış oldu. 

Takımın genç pilotu Kevin Hansen ikinci kez 4. olarak bu yıl ki en iyi performansını sergilerken, kardeşi Timmy maalesef tozda duran bir rakip araca temas ederek yarışı bırakmak (DNF) zorunda kaldı. 
 
Team Peugeot Total, genel klasmanda 3. olarak başarılı bir sezonu geride bıraktı. 

Bruno Farmin, Peugeot Sport Direktörü 
“Ralli maceramızı bir podyum ve finalde üç otomobil ile tamamlıyor ve iyi bir kapanış yapıyoruz. 

Elbette sezon başındaki başarılarımızı sürdürerek daha iyi bir sezon geçirmek isterdik, ancak yoğun bir mücadele içinde geçen sezon boyunca rakiplerimiz daha iyi bir performans sergileyerek daha başarılı bir sonuç elde ettiler. 

Johann Kristoffersson'u tebrikler ederim, iyi iş çıkarttı. Aslında sıralama turlarındaki başarımızla Güney Afrika etabına iyi bir başlangıç yapmıştık, ama tüm hafta sonu boyunca aynı performansı sergileyemedik. 

Öyle ya da böyle, şampiyona boyunca 208 WRX’in hızını ve potansiyelini test etme imkanı bulduk. Bu kadar iyi bir işi çok kısa bir sürede tamamlamış olan tüm ekibimize PEUGEOT Total Ekibinin her bir üyesine teşekkürü borç bilirim. ”  

Sebastien Loeb, Team Peugeot Total pilotu #9 
“Otomobil çok iyi ve çok hızlıydı ve sezon boyunca bunu çok iyi kanıtladı. Bu program üzerinde çok çalıştık, sezon ortasında Peugeot 208 WRX üzerinde önemli değişiklikler yaptık. Bence ilk resmi sezonumuz için iyi bir performans sergiledik. Sezonun son yarışında da gayet iyi yarıştık, güzel mücadele ettik. 

3. olmak gayet iyi bir sonuç. Bu sezondan ve elde ettiğimiz sonuçtan memnum. Gelenek sezon ne yapacağımı şu an için bilmiyorum. Kendi imkanlarımla bile olsa yeni bir maceraya dahil olacağımdan eminim.”  

Kevin Hansen, Team Peugeot Total pilotu #71 
“Harika bir sezon geçirdik. Yarış otomobilini ekiple birlikte finale kadar getirdiğimiz için çok mutluyum. Bir kez daha podyum için yoğun bir mücadele verdim, ama 4. Olmak da güzel bir sonuç. 

20 yaşında biri olarak bir fabrika takımının parçası olarak çok şey öğreniyorsun. Elde ettiğim bilgi birikimi ve deneyim çok değerli ve bunu daha da geliştireceğim. Kendimi daha geliştirip en kısa zamanda dünya şampiyonu olmayı hedefliyorum. Harika bir ekiple birlikte oldum. Herkese minnettarım.” 

Timmy Hansen, Team Peugeot Total pilotu #21 
 “Dumanın içinden birden karşıma spin atmış olan Solberg’in aracı çıkınca yapacağım bir şey kalmadı ve çarptım. Aracım hasar alınca yarışı bırakmak zorunda kaldım. 
Beş yıldır Peugeot ile birlikteyim, dolayısıyla her şeyin bitiyor olması duygulandırıyor insanı. Elde etmiş olduğumuz başarıyla gurur duyuyorum. 

Birlikte olduğumuz süre içerisinde takım arkadaşlarımın sağlamış olduğu katkılar ve vermiş oldukları destek harikaydı. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Muhteşem anılar biriktirdik. Harika bir sezon geçirdik ve elde etmiş olduğumuz sonuçtan memnunum.”  

CAPE TOWN (GÜNEY AFRİKA) ETABI SNUÇLARI 
1. Johan KRISTOFFERSON - 04:12.787 2. Mattias EKSTRÖM - 04:15.487 3. Sébastien LOEB - 04:16.382 4. Kevin HANSEN - 04:19.017 5. Petter SOLBERG - 00:00.000 6. Timmy HANSEN – 00:00.000  

SÜRÜCÜ KLASMANI ŞAMPİYONA PUAN DURUMU 
1. Johan KRISTOFFERSSON / Volkswagen Polo R - 341 Puan 
2. Mattias EKSTRÖM / Audi S1 - 248 Puan 
3. Andreas BAKKERUD / Audi S1 - 237 Puan 
4. Sébastien LOEB / PEUGEOT 208 WRX - 229 Puan 
5. Petter SOLBERG / Volkswagen Polo R – 227 Puan
6. Timmy HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 192 Puan 
7. Niclas GRÖNHOLM / Hyundai i20 - 146 Puan 
8. Kevin HANSEN / PEUGEOT 208 WRX - 145 Puan 
9. Janis BAUMANIS / Ford Fiesta - 98 Puan 
10. Timur TIMERZYANOV / Hyundai i20 - 86 Puan 
11. Guerlain CHICHERIT / Renault Megane RS - 68 Puan 
12. Jerome GROSSET-JANIN / Renault Megane RS - 47 Puan
13. Kevin ERIKSSON / Ford Fiesta - 38 Puan 
14. Anton MARKLUND / Renault Mégane RS - 35 Puan 
15. Robin LARSSON / Ford Fiesta - 34 Puan 
16. Liam DORAN / Renault Megane RS - 19 Puan  
TAKIMLAR KLASMANI ŞAMPİYONA PUAN DURUMU 
1. PSRX Volkswagen Sweden - 568 Puan 
2. EKS Audi Sport - 485 Puan 
3. Team PEUGEOT Total - 421 Puan 
4. GRX Taneco - 232 Puan 
5. GC Kompetition - 152 Puan 6. Olsbergs MSE - 72 Puan

Hiç yorum yok