Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İstanbul Havalimanı Ulaşımına Dair Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?  Türkiye’nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ek...

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır? 


Türkiye’nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle resmi olarak hizmet vermeye başladı. 

En çok merak edilen sorular arasında ise İstanbul Yeni Havalimanı’nın nerede olduğu ve ulaşımın nasıl sağlandığı. Havalimanına ulaşım için ise çok sayıda alternatif bulunuyor. Biletall.com ekibi İstanbul Yeni Havalimanı’nı ziyaret etti ve havalimanına ulaşımın nasıl sağlandığını araştırdı. 

Biletall.com son blog yazısında İstanbul Yeni Havalimanına yol tarifi, toplu taşıma seçenekleri ve ulaşıma dair tüm bilmeniz gerekenleri derledi. 


Yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük havalimanı olan “İstanbul Havalimanı” Avrupa Yakasında yer almaktadır. Bölgedeki Tayakadın ve Akpınar mahalleleri arasındaki 76 kilometrekarelik alana inşa edilen üçüncü havalimanı Göktürk Arnavutköy, Çatalca kavşağında bulunmaktadır. 

İstanbul Yeni Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım Hatları 

Üçüncü havalimanına konumu itibarı ile otobüs ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Şuanda toplamda 7 farklı hatta hizmet verilmektedir, ilerleyen dönemlerde ise 18 farklı hatta 150 otobüs ile ulaşım sağlanması planlanmaktadır. Hem IETT hem de Havaist otobüsleri kullanarak İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Havaist otobüsleri 4 farklı hat ile hizmet sağlarken IETT otobüsleri ile İstanbul içindeki 3 farklı noktadan ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Yeni Havalimanı ulaşımı için kullanabileceğiniz otobüs hatları: Havaist Hatları 

 İST-1 YENİ HAVALİMANI – YENİKAPI 
-Yenikapı -Bakırköy İDO -Kuleli -Başakşehir Metrokent -Yeni Havalimanı  
İST-2 YENİ HAVALİMANI – TÜYAP 
-Tüyap -Cumhuriyet Mah. -Bahçeşehir Merkez -Yeni Havalimanı 

İST-7 YENİ HAVALİMANI – KOZYATAĞI 
-Kozyatağı Metro -Tepeüstü -Kavacık Köprüsü -Hasdal -Yeni Havalimanı İST-7 -Gümüşsuyu Peron -Beşiktaş Meydan -Zincirlikuyu Metrobüs -Göktürk -Yeni Havalimanı İETT Hatları 

H2 YENİ HAVALİMANI-MECİDİYEKÖY 
-Mecidiyeköy Metrobüs -Çağlayan -Nurtepe -Hasdal -Kemer Yolu -Orman Yolu -Kıyı Emniyeti -İhsaniye Kavşağı -Yeni Havalimanı  

H3 YENİ HAVALİMANI-HALKALI 
-Gümrük -4. Cadde -Rumeliler -Atatürk Mah. -Demirciler Sitesi -Yeni Havalimanı 

H4 YENİ HAVALİMANI-ATATÜRK HAVALİMANI 
-Atatürk Havalimanı -Başakşehir Metrokent -Yeni Havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı’na Metro ile Ulaşım Seçenekleri İstanbul Yeni Havalimanı Metro ulaşımı M11 Gayrettepe-Yeni Havalimanı Metro Hattı ile sağlanacaktır. 

2019 yılında tamamlanması gereken bu hat Gayrettepe istasyonunda Yenikapı-Hacıosman hattı ile entegre olacaktır toplam hat uzunluğu ise 36 km’dir. İstanbul Yeni Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı ile birlikte ilk etapta toplam 660 adet taksiniz hizmet vermesi için anlaşıldı. Havalimanının kapasitesinin artması ile taksi sayısındada artış olması beklenmektedir. 

Yeni Havalimanı’nda hizmet verecek olan taksilere teknolojik açından getirilen standartlarla birlikte yolcuların şöför bilgisi,yol güzergahı, trafik yoğunluğu ve ücret bilgilerinin yer aldığı ekranlar yolcuları bilgilendiriyor. Ayrıca tüm taksilerde kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmaktadır. 

İstanbul Yeni Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım Alternatifleri Yeni havalimanına özel araç ile ulaşmanın en kolay yolu üçüncü köprü üzerinden sağlanabilmektedir. Ayrıca 2 ay boyunca yeni havalimanında ücretsiz olarak otopark hizmeti verilmektedir.

Hiç yorum yok