Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Hyundai en yeni N modelleriyle Paris Otomobil Fuarı’nda performans vurgusu yaptı

Hyundai ’den Paris’te Performans Sunumu.  i30 N’den sonra i30 Fastback N ve i30 N Option ile hızlı kompakt ürünlere ağırlık veriyor .  ...

Hyundai’den Paris’te Performans Sunumu. 

i30 N’den sonra i30 Fastback N ve i30 N Option ile hızlı kompakt ürünlere ağırlık veriyor . 


Hyundai’nin fuardaki bir diğer yıldızı ise tasarım şovu olan “Le Fil Rouge” konseptiydi. Hyundai Tasarım Merkezi ve N Motorsport Departmanı, 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerle birbirinden heyecan verici modellerini paylaştı. 

İlk kez ziyaretçilerin beğenisine sunulan i30 Fastback N ve 25 farklı kişiselleştirme imkanı sunan i30 N Option ile özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefleyen Hyundai, Le Fil Rouge konseptiyle de gelecekteki tasarımları hakkında ipuçları sunmuş oldu.  

Hyundai, C segmentinin ilk hızlı fastback modeline imzasını atıyor 

i30 Fastback N, sofistike ve performanslı karakterini yansıtmak için beş kapılı hatchback kardeşinin birçok tasarım özelliğini almış durumda. 

Dış tarafta, zarif i30 Fastback şekli, beş kapılı N hatchbackin dinamik özellikleriyle birleştirilmiş. Dinamik görünümlü bir N Izgara ve geniş hava girişli N ön tamponun yanı sıra benzersiz bir arka tampona da yer veren Hyundai, böylelikle otomobilin hızlı bir yapıda olduğunu ilk andan itibaren gözler önüne sermiş oluyor. 

Alçaltılmış gövdenin siyah yan basamakları, modelin sportifliğinin altını çizen bir diğer unsur. Ayrıca, arkada yer alan çift son susturucu ve bagaj kapağına entegre edilmiş spoyler de sürüş dinamizmini vurguluyor.

i30 Fastback N’nin iç tasarımı da gayet şık ve sportif. Karakteristik kırmızı renkli N dikişiyle üretilen özel N direksiyon simidi, N logolu koltuklar ve vites topuzuyla da sportif denge desteklenmiş. 
Sportif bir iç mekana sahip olmasına rağmen gündelik kullanımdan da ödün vermeyen otomobilin koltukları, düz olarak katlandığında bagaj kapasitesi 1,351 litreye kadar çıkabiliyor. Böylelikle hızlı araçlardan hoşlananlar, aynı zamanda ailece kullanım özelliklerinden de geri kalmamış oluyor.  

Yüksek performans ve dinamik bir sürüş 

Kullanıcılar, i30 Fastback N’i iki farklı güç seçeneğiyle satın alabilecekler. Turbo beslemeli 2.0 litrelik motor, 250 ve 275 beygir güç üretirken ortalama olarak da 7.1 lt yakıt tüketimi sergiliyor.

Her iki güç seçeneği, 353 Nm maksimum tork değeri sunarken, 250 beygirlik model 0’dan 100 km/s hıza 6.4 sn, performans paketli 275 bg versiyon ise 6.1 sn’de ulaşmış oluyor. 

Her iki seçenek N Grin Control sistemiyle donatılırken, kullanıcısına 5 farklı modda sürüş imkanı sunmuş oluyor. Direksiyondan da kumanda edilebilen bu gelişmiş modlar, “Eco, Normal, Sport, N ve N Custom” olarak değişik karakterlerde sürüş zevki yaşatıyor. 

i30 N Option ile daha fazla performans, daha fazla heyecan Fuarda dikkat çeken bir diğer dünya prömiyeri ise yüksek kaliteli dış ve iç bireyselleştirme seçenekleriyle ilgili yeni bir bakış açısı sunan “i30 N Option” oldu. 


Bu özel program, mevcut i30'unu daha fazla stil ve performansla buluşturmak isteyen N müşterilerine yönelik çok fazla seçenek sunuyor. 

Motorun mevcut performansını artırmaya yönelik; upgrade edilmiş özel yazılımlar, yarış tipi egzozlar, yol tutuşu artırmaya yönelik ekstra güçlü süspansiyon sistemleri, ultra-hafif alaşımlı jantlar, slick ve yarı slick hız tipi lastikler, daha geniş hava girişli tampon ve motor kaputu, komple süet iç mekan ve vücudu kavrayan N Motorsport koltuklar sunuluyor. Tüm bu modifikasyonlarla beraber i30 N artık daha yarışçı bir görünüme ve karaktere kavuşmuş oluyor.  

Çevreci otomobiller de Paris’teydi 
Hyundai, performans modelleriyle beraber 2018 yılında piyasaya sunduğu çevreci otomobilleri KONA Electric, IONIQ Electric ve hidrojen yakıt hücreli NEXO Fuel Cell’i de ziyaretçilerin beğenisine sundu. 

Yeni teknolojiler geliştirmek için büyük yatırımlar yapan Hyundai, gelecekte çevreci otomobillerin daha fazla tercih edileceğini savunuyor. Bu nedenle, hidrojen ve elektrikli modellerdeki ilgi alanını genişletmeye devam ediyor.

Hiç yorum yok