Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Mitsubishi Motors pick-up’ın geleceğine yeniden yön veriyor

Mitsubishi Motors 40 yıllık pick-up tecrübesini arkasına alarak pick-up’ın geleceğini yakında duyuracak  Mitsubishi Motors, 1978 yıl...

Mitsubishi Motors 40 yıllık pick-up tecrübesini arkasına alarak pick-up’ın geleceğini yakında duyuracak 


Mitsubishi Motors, 1978 yılından beri müşterilerine sağlamlık, dayanıklılık ve yük performansı sağlamak amacıyla geliştirdiği pick-up’larında binek otomobili aratmayan sürüş konforu ve donanımı bir arada sunuyor. 

Pick-up modellerinde 5. nesli geride bırakan Mitsubishi Motors, pick-up endüstrisindeki liderliğinden aldığı güçle, bu alandaki gelecek planlarını çok yakında açıklayacak. 

Pick-up segmentinde bugün tüm dünyada amiral gemisi L200 ile ön planda yer alan Mitsubishi Motors, ilk pick-up modelini 1978 yılında “FORTE” adıyla piyasaya sürdü. 


Sağlamlık ve gücü bir arada sunan FORTE, 1 tonluk taşıma kapasitesi, kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı ile sürüş konforu sunacak şekilde tasarlandı. 

FORTE piyasaya çıktıktan kısa sürede, donmuş ıssız arazilerden sıcaktan kavrulan çöllere kadar tüm yol koşullarında kendini kanıtlayarak tartışmasız en beğenilen araçlar arasına girdi. 

Müşterilerinin daha da zor arazilerde kullanabilmesini sağlamak amacıyla Mitsubishi Motors dört tekerlekten çekiş sistemi konusundaki mirasını da kullanarak 1980 yılında 4x4 versiyonunu ürün gamına ekledi. 

Bu sayede Mitsubishi Motors, Pajero ve Delica modellerinde kullanılan dört tekerlekten çekiş sisteminin temelini atmış oldu. Pick-up’ların Ağustos 2005’te baştan aşağı değiştirilen 4. nesil modeli, 2005 yılında Tayland’da piyasaya sürüldükten sonra, kademeli olarak dünya çapında yaklaşık 150 ülkeye ihraç edilerek, Mitsubishi Motors’un global arenadaki en önemli modellerinden biri haline geldi. 

Mitsubishi pick-up’larının, dünyayı fethetmesine katkıda bulunacak üç kilit özellik doğrultusunda, pick-up’ların yakıt tasarrufu, dayanıklılık ve güvenilirlik gibi temel performans gereksinimlerini en üst düzeye getirdi. 

İkinci olarak, markayı global ölçekte daha da güçlendiren en yüksek kalite standartlarına ulaştırdı. Son olarak da, sadece bir ticari araç olmakla kalmayıp, çok geniş bir ürün yelpazesi ile müşteri ihtiyaçlarını karşılamasına yönelik donanıma sahip oldu. Mitsubishi, pick-up segmentindeki yenilikçi karakteriyle, pick-up’ların ticari araç algısına da son verdi. 

Bununla birlikte, Mitsubishi Motors pick-up’ların kullanım alanını genişleterek müşteri tabanını da büyük ölçüde genişletti. Mitsubishi Motors’un yetmiş yıllık pick-up ve 4x4 teknolojisi ile 2014 yılında tasarlanan 5. nesil L200, ekonomik yakıt tüketimi, kolay manevra kabiliyeti ve yüksek donanım seviyesiyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. 

Pick-up’ın sağlamlığının ve dayanıklılığının yanı sıra sınıfında öncü konfor ve güvenlik özelliklerine sahip olan Mitsubishi L200, RISE gövde yapısı, darbe emici şasisi ve gelişmiş süspansiyon sistemi sayesinde her türlü yol koşulunda rahatlıkla yol alıyor. 

Türkiye pick-up pazarının güçlü oyuncusu Mitsubishi L200, yılın ilk 8 ayında 2.452 adetlik satış gerçekleştirerek pazar liderliğine oturdu. 

Mitsubishi L200’lerin Türkiye pazarında 6 farklı donanım seçeneği bulunuyor. 

Geçmişin tecrübesini arkasına alan, pick-up’ın lider ismi Mitsubishi Motors, Japonya merkez ofisi pick-up’ın geleceğini çok yakında duyuracakları haberini verdi.

Hiç yorum yok