Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Honda PCX HYBRID Scooter

Dünyanın önde gelen motosiklet üretici Honda, tasarımı kadar çevre dostu motorlarıyla da çok sevilen PCX sersinin hibrit sistemiyle donatıl...

Dünyanın önde gelen motosiklet üretici Honda, tasarımı kadar çevre dostu motorlarıyla da çok sevilen PCX sersinin hibrit sistemiyle donatılan bir türevini seri üretim programına dahil etti. 

Dünyanın ilk kitlelere yönelik seri üretim hibrit sisteme sahip motorlu scooteri Eylül ayı itibariyle Japonya pazarında satışa sunulacak. 

Dünyanın ilk kitlelere yönelik seri üretim hibrit motorlu scooter modeli PCX HYBRID teknik olarak, Nisan 2018’de lanse edilen PCX modelini esas alıyor. 

Motoru çalıştıran ve eş zamanlı olarak elektrik de üreten ACG marş motorunu yüksek performanslı 48 Volt lityum-iyon bataryalar besliyor. ACG, Power Drive Unit (PDU) tarafından kontrol ediliyor ve enerji akışı dijital ekranda gösteriliyor. 


ACG, gaz emri ile birlikte 4 saniye boyunca içten yanmalı motoru destekliyor ve destek motorunun sağladığı ilave tork değerinin de katkısıyla standart PCX’e oranla daha atak ve daha seri bir hızlanma tesis ediyor.

İçten yanmalı motoru destekleyen elektromotor sayesinde PCX HYBRID eşdeğer sınıftaki içten yanmalı bir scooter ile kıyaslandığında gaz emirlerine çok daha hassas cevap veriyor ve daha performanslı bir sürüş sunuyor. 

Sistem sürücü “D” ve “S” olmak üzere iki farklı motor desteği modu sunuyor. “D” motor desteği modu konforlu bir sürüş sunarken, “S” motor destek modu ise daha sportif sürüşleri destekliyor. 

PCX serisinde son derece rijit şasiye monte sessiz ve yüksek yakıt verimliliği seviyesine sahip markanın küresel scooter motoru “eSP” devreye giriyor. Tüm LED aydınlatma elemanları da dahil olmak üzere scooterin önden arkaya doğru uzanan kıvrımlı hatları şık ve modern bir görünümü beraberinde getiriyor. 

Honda SMART Key gibi markaya has çözümler kullanım kolaylığını destekliyor. Sürüş ergonomisini ve sürüş dinamiklerini olumsuz etkilememek adına lityum-iyon bataryalar 23 litrelik bagajın arkasına entegre edilirken Power Drive Unit (PDU) ön granajın altına gizleniyor. 

Gösterge paneli ergonomik tasarımıyla sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Hız, saat ve ortalama tüketim gibi değerler dışında gösterge paneli destek motoruna ve lityum-iyon bataryaya ait verileri de gösteriyor. 

Honda, ABS fren sistemi ve Honda SMART Key de dahil zengin bir ekipman seviyesiyle Japonya pazarında yılda 2.000 adet PCX HYBRID satmayı planlıyor. 

Honda PCX HYBRID Teknik özellikler 
Tip Honda 2AJ-JF84 Uzunluk x genişlik x yükseklik (mm) 1.925×745×1.105 Aks mesafesi (mm) 1.315 Sele yüksekliği (mm) 764 mm Boş ağırlık (kg) 135 Yolcu kapasitesi (kişi) 2 Dönüş çapı (m) 1,9 Motor (içten yanmalı) JF84E-K96, su soğutmalı, 4 zamanlı, 1 silindir, OHC Yakıt karışı PGM-FI elektronik yakıt enjeksiyonu Marş motoru otomatik 

Yakıt kapasitesi (lt) 8 Silindir hacmi (cc) 124 Çap x strok (mm) 52,4 x 57,9 Maksimum güç (PS, d/d) 12, 8.500 Maksimum tork (Nm, d/d) 12, 5.000 Motor (elektrikli) AC Maksimum güç (PS, d/d) 1,9, 3.000 Maksimum tork (Nm, d/d) 4,3, 3.000 Batarya tipi lityum-iyon Güç aktarımı Sürekli değişken (V-Matic) Lastikler ön 100/80-14M/C 48P Lastikler arka 120/70-14M/C 55P Frenler ön Hidrolik disk Frenler arka Mekanik Süspansiyon ön Teleskopik Süspansiyon arka Salıncak birimi

Hiç yorum yok