Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Citroën Yaratici Konfor Çözümlerine Bir Yenisini Ekledi

Konfor alanında ilk akla gelen otomobil markalarından birisi olan Citroën, uzun yolculuklardaki yol tutması problemine yaratıcı bir çözüm s...

Konfor alanında ilk akla gelen otomobil markalarından birisi olan Citroën, uzun yolculuklardaki yol tutması problemine yaratıcı bir çözüm sunuyor. 

Sabırsızlıkla beklenen yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaz tatilleri için de seyahatler başladı. 

Yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenen kişilerin kâbusu olan yol tutması problemi Citroën’in SEETROËN adını verdiği gözlükle tarihe karışıyor. 


Advanced Comfort programıyla otomobil konforunda yaratıcı icatlara imza atan Citroën, SEETROËN adını verdiği gözlük ile yol tutması problemini ortadan kaldırarak konfor alanında yeni bir çözüm daha sunuyor. Her üç kişiden birinin yaşamı boyunca en az bir kez yol tutması problemi yaşadığı biliniyor. 


Avrupa’da ise 30 milyondan fazla kişinin bu problemi kronik olarak yaşadığı kayıtlara geçmiş. Denizciler için geliştirilen bir çözümden yola çıkan Citroën, SEETROËN gözlükleriyle otomobil, otobüs veya trenle seyahat edenlerin yol tutması problemini ortadan kaldırıyor.

 • SEETROËN gözlükleri Boarding RingTM teknolojisini kullanıyor. Patentli bu teknoloji sayesinde yol tutması problemi %95 oranında ortadan kalkıyor.

 • Gözlüğü çevreleyen sıvılar hem ön tarafta hem de yan taraflarda yer alıyor. Bu sıvılar sayesinde ufuk çizgisi yeniden yaratılıyor ve bulantı probleminin önüne geçiliyor. 

SEETROËN gözlüklerinin tasarımı için Citroën, Paris’te yer alan kolektif bir tasarım stüdyosu olan 5.5 ile çalıştı. Gözlük, Citroën’in konfor felsefesine uygun olması için yüksek teknolojili yumuşak dokunuşlu beyaz plastik malzemeden üretildi. 

SEETROËN tam olarak nasıl çalışıyor? 

• Kullanıcılar yol tutma belirtisini hisseder hissetmez gözlükleri takmalı. 
• Kullanıma başladıktan 10 - 12 dakika sonra SEETROËN zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Bu sayede gözlüğü takanlar bir akıllı telefon veya kitap gibi sabit bir nesneyle ilgilenebiliyorlar. 
• Belirtiler ortadan kalktıktan sonra kullanıcılar gözlüklerini çıkarabilirler. Camsız olarak tasarlanan SEETROËN tüm aile tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

 Ayrıca numaralı gözlük kullananlar için de kullanıma uygun. SEETROËN gözlüklerini markanın lifestyle mağazası olan lifestyle.citroen.com adresinden satın almak mümkün

Hiç yorum yok