Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

navigasyon kullanımı bayram tatili boyunca rekoru kırdı.

Ramazan Bayramı yaklaşırken İstanbul’un trafik haritasını çıkaran ve yola çıkmak için en ideal rotalarla saatleri belirleyen Yandex Navigas...

Ramazan Bayramı yaklaşırken İstanbul’un trafik haritasını çıkaran ve yola çıkmak için en ideal rotalarla saatleri belirleyen Yandex Navigasyon,bayram tatili boyunca kullanım rekoru kırdı. 

Bayram tatili için 13 Hazirangünü akşam saatlerinden itibaren yola çıkan İstanbullular, Yandex’inönerdiği rotaları takip ederek zaman kazandılar. 

YandexNavigasyon, Arife gününü ve bayram tatilini kapsayan 13 – 18 Haziran tarihleri arasındanormal bir haftaya göre yüzde 50 daha fazla açıldı. Gitmek istedikleri bölgelere 7,5 milyon rota oluşturan kullanıcılar, tüm Türkiye’de 53 milyon kilometreden fazla yol kat etti.  


Bayram tatili için İstanbul’dan yola çıkan kullanıcılar, YandexNavigasyon’un rota öneri sayesinde trafikten en az oranda etkilenme şansını yakaladılar. 

Bayram yaklaşırken İstanbul’dan çıkış rotalarının analizini yapan Yandex, trafiğin en yoğun olduğu noktaları ve bekleme sürelerini incelerken, yola çıkmak için ideal saatleri de belirledi.Kullanıcılar bu bilgilerin yardımıyla daha bilinçli bir şekilde tatil yolculuğuna çıkma fırsatını buldu. 

En uygun rotalar ve güvenli sürüş bilgileri paylaşıldı 
13 Haziran akşamı itibarıyla İstanbul’dan tatil yapmak veya ailesini ziyaret etmek için yola çıkan kullanıcılar YandexNavigasyon’un rota önerilerinden yoğun olarak yararlandı. 

Kullanıcılar yola çıkmadan önce navigasyonu kontrol etmenin yanı sıra sürüş esnasında da uygulamayı açık tutmanın avantajlarını yaşadı. 

Böylece trafik durumunu, hız limiti uyarılarını, yollarda meydana gelen kaza gibi trafik olaylarını da anlık olarak öğrenebildiler. En uygun rotaları ve güvenli bir sürüş için tüm bilgileri paylaşan YandexNavigasyon, bayram tatili boyunca kullanım rekoru kırdı.  

Navigasyon’un açılma sayısı yüzde 50 arttı 
Yandex Navigasyon, Arife gününü ve bayram tatilini kapsayan 13 – 18 Haziran tarihleri arasında, normal bir haftaya göre yüzde 50 daha fazla açıldı.

 7,5 milyon defa rota oluşturan kullanıcılar tüm Türkiye’de 53 milyon kilometreden fazla yol kat etti.Böylece kullanıcıların kat ettikleri mesafe yüzde 112 büyüme gösterdi.

Uygulama içinde yapılan aramalar ise normal bir haftaya göre yüzde 41 artış gösterdi.Bayramda yoğun olarak kullanım yapılan tatil bölgeleri Balıkesir, İzmir, Aydın, Antalya ve Muğla gibi iller oldu.  

En çok yol kat eden kullanıcı 2.883 km gitti YandexNavigasyon’un 4,5 milyon aktif kullanıcısı arasından bazı sürücüler uygulamayı daha yoğun olarak kullandı. Bayram döneminde en fazla yol giden 5 kullanıcı sırasıyla; 2.883 km, 2.860 km, 2.615 km, 2.564 km ve 2.559 km yol kat etti. 

Kullanıcılar diğer sürücülerle bilgi paylaşmak için kaza noktaları gibi farklı yol uyarılarınıda uygulamaya eklediler. Uygulama üzerine bırakılan kaza noktası ve yorum sayısı bu dönemde yüzde 231 arttı.

Hiç yorum yok