Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Her aracın dijital ikizi olabilecek

Huawei, 11 - 15 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Cebit 2018’de, daha bağlantılı ve akıllı araçlar için pazara sunmaya hazırladığı...

Huawei, 11 - 15 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen Cebit 2018’de, daha bağlantılı ve akıllı araçlar için pazara sunmaya hazırladığı OceanConnect IoV (Internet of Vehicles – Araçların İnterneti) ürününü tanıttı. 

OceanConnect IoV, akıllı taşımacılık segmentinde, özellikle otomobil üreticileri ve servislerin dijital dönüşümü için önemli çözümler içeriyor. 

Bilişim teknolojileri ve otomotiv endüstrisi arasında derin bir entegrasyon sağlayan Huawei IoV(Internet of Vehicles) platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümünü hedefleyen güçlü altyapısıyla dikkat çekiyor. 


Akıllı ve bağlantılı araçların “dijital motoru” olarak tanımlanan OceanConnect IoV Platformu, otomobil üreticilerinin dijital dönüşümü sürecinde önemli avantajlar sağlıyor.  

Araçların ve sürücülerin “Dijital İkizleri” oluşturuluyor Platform, veri sağlayıcı özelliği sayesinde araç koşulları ve sürüş davranışları gibi araçla ilgili tüm verileri topluyor. 

Ardından otomatik olarak bu verilerin analizini gerçekleştiren platform, bulut üzerinde insanların ve araçların “Dijital İkizlerini” oluşturuyor. Sürüş davranışlarından yola çıkarak oluşturulan seyahat senaryoları doğrultusunda ise akıllı içerik dağıtımı ve servis önerileri sağlanıyor. 

Bağlantı etkinleştirmeözelliğine de sahip olan IoVplatformu, eş zamanlı olarak yüz milyonlarca bağlantıyı destekleyerek araçlar için güvenilir olan bağlantıyı devreye alıyor. Buna ek olarak, global düzeydeki bulut ağı sayesinde küresel otomobil üreticileri operasyonel gereksinimlerini karşılamak için akıllı servislere de erişebiliyor.  

360 derece entegre dijital bir ekosistem 
Ekosistem etkinleştirme özelliği ile de öne çıkan platform, otomobil üreticilerine, dijital varlıklarını veri ve iş süreçlerini birbirinden ayrı yapılar aracılığıyla kontrol imkânı sağlıyor. 

Platform içeriğinde yer alan, üçüncü taraf içerikler ve uygulamalar ise otomobil üreticilerine odaklanan bir ekosistem oluşturmak amacıyla birbirine entegre şekilde çalışıyor. 

IoV platformu, araçların birbirleriyle ve çevreleriyle iletişim kurmasını sağlayacak olan bir mimari üzerine inşa edildi.Platform aynı zamanda, akıllı bisikletten akıllı otomobile kadar, geleceğingüvenli ve verimli ulaşım sistemlerinede ışık tutuyor. 

 Huawei Cloud Core Network Grubu Başkanı Ma Haixu, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede;“Araçların İnterneti (IoV) platformu, bilişim teknolojileri ve otomobil endüstrisinin derinlemesine bir araya gelmesini sağlayan, üst düzey teknolojilerle donatılmış bir platform. 

IoV platformunun sağladığı dijital dönüşümün, bağlantılı araçlar ve akıllı servisler için önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. 

Huawei; insanları, araçları ve yolları birbirine bağlayan, daha akıllı bir dünya inşa etmek için çalışmalarına hız kesmeden devam edecek. Huawei olarak, global otomobil üreticilerinin tercih ettiği stratejik bir ortak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.  

Ulaşım endüstrisinde dijital dönüşümün öncüsü 
Huawei ve PSA Group, dünyanın en büyük “Connected Vehicle” (bağlantılı araç) projesini hayata geçirmişti. İlk otomobil modeli olan DS 7 CROSSBACK, Huawei’nin OceanConnect IoV Platformu'nda geliştirildi ve tüketicilere yenilikçi mobil hizmetler sunarak Çin ve Avrupa'da piyasaya sürüldü. 

Huawei ayrıca Çin FAW Grubu ve Guangzhou Otomobil Grubu ile stratejik iş birliği ve ortak yenilik başlattı. Huawei, ulaşım endüstrisinde dijital dönüşümü daha ileri bir noktaya taşımak için, bağlantılı araçlara ve yeniliklere odaklanmaya devam edecek.

Hiç yorum yok