Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Peugeot, Cenevrede 3 dünya lansmanı ile damgasını vuracak

Peugeot, 6 Mart 2018 tarihinde 88. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda; Yeni Peugeot 508, Yeni Peugeot RIFTER ve Peugeot RIFTER 4x4 Con...

Peugeot, 6 Mart 2018 tarihinde 88. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda; Yeni Peugeot 508, Yeni Peugeot RIFTER ve Peugeot RIFTER 4x4 Concept olmak üzere 3 dünya lansmanı ile damgasını vuracak. 

Yeni Peugeot 508, sahip olduğu özelliklerle sınıfının dengelerini değiştirirken, D segmentinin standartlarını yeniden belirliyor ve markanın sınıf atlama stratejisini destekliyor. 

Fransız markanın güncel tasarım diline sadık görünümüyle dikkat çeken Yeni Peugeot RIFTER dinamik tasarımı kadar güçlü ve sağlam duruşuyla da günlük yaşantının tüm zorluklarına meydan okuyor. 

Her türlü arazi şartlarında maceracının keşiflerini desteklemek üzere tasarlanan Peugeot RIFTER 4x4 Concept tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm artırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle öne çıkıyor. 

Peugeot Design Lab bölümünde Beneteau için geliştirilen Sea Drive Concept, Peugeot marka ürünler ve elektrik destekli scooter ile katlanan bisiklet gibi özel ürünler de sergileyecek olan Peugeot, aynı zamanda 208 WRX, 308 TCR ve 208 ile 308 GTi by Peugeot Sport olmak üzere Peugeot Sport’un geliştirdiği araçları da ziyaretçilerle buluşturacak. Peugeot ayrıca üç tekerlekli scooter Yeni Emerald Crystal Peugeot Metropolis’i de Cenevre’de sergileyecek. 


Yeni Peugeot 508: Radikal Sedan 
Yeni Peugeot 508 keskin hatlara sahip kaslı bir tasarımla dikkat çekiyor. 5 kapılı coupe tarzında sedan, zarif olduğu kadar dinamik bir görünüm sergiliyor. 

Markanın en güncel konsept otomobili Peugeot Instinct’ten esinlenilen Yeni Peugeot 508 dikey konumlu LED gündüz farları ile özgün bir kimlik kazanırken, keskin hatlar ve geniş hava girişleri dinamik olduğu kadar agresif bir görünümü de beraberinde getiriyor. 

Arkadan bakıldığında üç bölüm olarak tasarlanan ve ince yapısıyla ön farların tasarım dilini devam ettiren üç boyutlu tam LED stop lambalarının arasını boydan boya dolduran parlak siyah panel dikkat çekiyor. 

Yüksek omuz çizgisi ve dar cam alanlar kadar çerçevesiz kapılar da dinamik bir görünümü beraberinde getirirken, tavan çizgisini zarif bir şekilde devam ettiren bagaj kapağı, bagaj erişimini kolaylaştırıyor. 

Exalt konsept otomobilinden esinlenilen kokpit tasarımı. Peugeot i-Cockpit®; iki kenarı düz kompakt boyutlu direksiyon simidi, altında yedi adet piyano tipi düğmelerin yer aldığı 10 inç büyüklüğünde kapasitif HD dokunmatik ekran ve 12,3 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü yükseltilmiş gösterge paneli olmak üzere üç temel yapı elemanını bünyesinde barındırıyor. 

Kokpit “Boost” ve “Relax” olmak üzere kişiselleştirmeye yönelik iki farklı ambiyans sunuyor. Sürücü, ECO, Sport, Comfort ve Normal olmak üzere 4 farklı sürüş modu üzerinden aracın sürüş stilini ayarlayabiliyor. 

Yeni Peugeot 508 en güncel teknolojilerle donatıldı. Yeni sekiz kademeli EAT8 otomatik şanzıman 180 HP ve 225 HP gücündeki PureTech benzinli motorlar dışında 130 HP, 160 HP ve 180 HP gücündeki BlueHDi dizel motorlarda kullanıma sunuluyor. 

Aktif Süspansiyon Kontrolü (bazı versiyonlarda sunuluyor) ve çok kollu arka aks dinamizm, konfor ve güvenlik arasındaki mümkün olan ideal dengeyi tesis ederken yeni Gece Görüş Sistemi 200 metreye kadar mesafedeki canlıları algılıyor. 

Yeni Peugeot 508 markanın global pazarlardaki sınıf atlama stratejisini en iyi şekilde yansıtıyor. Bu, Alcantara® ve Napa döşemeler kadar Focal® imzasını taşıyan premium ses sistemi de dahil kullanılan malzeme kalitesiyle kendini gösteriyor.  

Yeni Peugeot RIFTER ve RIFTER 4x4 Concept: Maceracıların yol arkadaşı Yeni Peugeot RIFTER, güçlü ve akıcı hatlarıyla modern olduğu kadar dinamik bir görünüm sunuyor ve tasarım detaylarıyla günlük yaşamın karmaşasına uyum sağlıyor. 

Peugeot i-Cockpit ile donatılan Yeni Peugeot RIFTER, bu sınıfta benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. 5 veya 7 koltuklu olmak üzere iki farklı gövde uzunluğuyla üretilen Yeni Peugeot RIFTER, modüler ve pratik yapısıyla çok yönlü kullanım özellikleri sergiliyor. 

110 HP ve 130 HP güç seçeneklerine sahip 1.2 PureTech benzinli ve 75 HP, 100 HP ve 130 HP güç alternatiflerine sahip 1.5 BlueHDi dizel olmak üzere her biri yüksek verimlilik seviyesi ile donatılan motorlarla Yeni Peugeot RIFTER en güncel sürüş destek sistemleriyle yollara çıkıyor. 

EMP2 modüler platform esas alınarak geliştirilen Yeni Peugeot RIFTER en zorlu kullanım koşullarına uyum sağlıyor. Yeni Peugeot RIFTER 4x4 Concept, her türlü yol şartlarında maceracıların keşiflerini desteklemek üzere tasarlandı. 

Dangel tarafından geliştirilen tüm tekerleklerden çekiş, özel lastikler ve 80 mm artırılmış yerden yükseklik gibi özelliklerle donatılan Peugeot RIFTER 4x4 Concept tasarımı ve teknik yapısıyla en zorlu arazi şartlarına uyum sağlıyor. Tavana monte edilen Overland Özel Çadır keşiflerin yarıda kalmasını önlüyor. 

Maceraları daha da ileriye götürmek üzere pilleri doğrudan şasiye entegre edilmiş olan Elektrikli Dağ Bisikleti Peugeot eM02 FS Powertube devreye giriyor. Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan elektrikli bisiklet Peugeot eBikes geleceğinin öncülüğünü üstleniyor.  

Yeni Peugeot Lion: Yeni marka elçisi 
Markanın gururunu, gücünü ve mükemmelliğini simgeleyen bu ‘Aslan’, kaliteden ödün vermeden oluşturulan Peugeot standardını, uzun yıllara dayanan köklü DNA’yı ve 200 yılı aşan geçmişi gözler önüne seriyor. 

Profilden görünen aslan logosu ilk olarak 1858 yılında yaratıldı ve 160 yıldır markayı sırtında taşıyor. Logo, marka tarafından üretilen Peugeot testere bıçaklarının üç özelliğini simgeliyor: 

esneklik, dişlerin kuvveti ve kesme hızı. Ok ise hız kavramını temsil ediyor. Peugeot Design Lab tasarımcıları tarafından tasarlanan bu ‘Aslan’, 12,5 metre uzunluğu ve 4,8 metre yüksekliği ile sanatsal bir anıt özelliği taşıyor.  

Peugeot Design Lab: Otomobil dışındaki dünyaya yönelik uzmanlık 
Global Brand Design stüdyosu tasarımcılarının görevi, Peugeot bilgi birikimi ve deneyimini otomotiv dışı müşterilere aktarmak. Peugeot tarafından Beneteau için geliştirilen Sea Drive Concept yat dünyasına tamamen yeni sürüş deneyimi kazandırıyor. 

Kompakt boyutlu direksiyon, yükseltilmiş gösterge paneli ve piyano tipi düğmelere sahip dokunmatik ekran gibi özellikleri bünyesinde barındıran Peugeot i-Cockpit®, Ship Control® ile birleştiriliyor. 

Her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getiren Sea Drive Concept, yat endüstrisindeki kokpit mimarisinin gelecekteki görünümünü gözler önüne seriyor. Peugeot Design Lab aynı zamanda Peugeot bisikletlerini geliştiriyor ve mobilite çözümleri tasarlıyor. 

Elektrik desteği ile donatılan ve Micro ile birlikte geliştirilen e-Kick scooter ve Peugeot eF02 katlanır bisiklet Cenevre'de sergilenecek. Söz konusu mobilite çözümleri, aracı park ettikten sonra kalan son birkaç kilometreyi kat etmek için mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.
Peugeot Design Lab aynı zamanda Peugeot Legend serisi ile valiz, matkap, tuz ve karabiber değirmenleri, saatler ve kıyafetler olmak üzere Peugeot marka imaj ürünleri de geliştiriyor. 

Ayrıca fuarda 208 GTi için tasarlanan özgün bir sörf tahtası da sergilenecek. Tasarım stüdyosunun deneyimlerini paylaşmak üzere tasarımcılar da Peugeot standının Design Lab bölümünde hazır bulunacak.  

Peugeot Sport: 208 WRX, 308 TCR, 208 ve 308 GTi by Peugeot Sport 
Peugeot’nun motorsporları fırtınası 2018 yılında Sébastien Loeb ve Yeni Peugeot 208 WRX ile daha da yoğunlaşıyor. Bu yeni yarışçı sahip olduğu özelliklerle FIA Dünya RX Şampiyonası’nda mücadele edecek. 1.300 kg ağırlığa sahip araç gücünü dört tekerleğe aktaran 560 HP güç ve 850 Nm tork değerine sahip motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2 saniyede tamamlıyor. 

Peugeot 308 GTi by Peugeot Sport’un daha da sportif bir versiyonu olan ve Peugeot 308 Racing Cup’ın daha da geliştirilmiş bir versiyonu olan Peugeot 308 TCR son derece dinamik TCR kategorisi için geliştirildi ve yeni WTCR Şampiyonası’na da dahil oldu. 

En son teknolojiyle geliştirilen dört silindirli turbo beslemeli THP motor 350 HP güç üretirken optimize edilen aerodinamik yapı performansa katkı sağlıyor. 208 ve 308 GTi by Peugeot Sport modelleri öncülerinin kaslı tasarımını ve yüksek performansını devam ettiriyor. 

Peugeot mühendisleri motorun tasarımını, frenleri ve şasiyi optimize etti. Her iki model de Cenevre’de mavi/siyah renk konseptiyle sergilenecek. 208 önde mat siyah ve arkada mavi (Magnetic Blue) ve 308 ise önde mavi (Magnetic Blue) ve arkada siyah (Perla Nera Black) renk kombinasyonuyla sergilenecek.  


Peugeot Scooters: Yeni Emerald Crystal Peugeot Metropolis Peugeot Scooters, üç tekerlekli modeli Peugeot Metropolis’i Emerald Crystal renk ile sergiliyor. 

Bu renk ilk olarak Peugeot SUV modelleri 2008 ve 3008’de kullanılmıştı. Ocak 2017’de lanse edilen bu scooter modeli eller serbest çalıştırma, lastik basınç yönetimi ve ABS fren gibi otomotiv teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. 

Dünyanın en eski iki tekerlekli motorlu araç markası olan Peugeot Scooters bu yıl teknolojik inovasyonlarının 120. yılını kutluyor. 103 veya ilk scooter modeli S55 gibi efsane modellerin yer aldığı köklü bir geçmişe sahip olan Peugeot geleceğin mobilite çözümlerini üretiyor. 

Scoot'elec adındaki ilk elektrikli scooter modelinden 20 yıl sonra geliştirdiği ilk tam internet bağlantılı elektrikli scooter modeli Peugeot 2.0 geleceğin mobilite çözümlerine iyi bir örnek.

Hiç yorum yok