Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Sekizinci Odd Gladyatör Ödülleri Sahiplerini Buldu

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin sekizi...

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin sekizincisi kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. 
4 Ocak 2018 gecesi Raffles İstanbul’da gerçekleşen geleneksel gecede toplam 20 daldaki ödüller sahiplerini buldu. 

Otomotiv sektörünün bir araya geldiği gece, Kaan Sekban’ın Stand-Up gösterisi ve Simge Fıstıkoğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri eğlenceli sunumlarla renklendi. 

 Otomotiv sektörünün en kapsamlı ve prestijli organizasyonu olan “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri” çekişmeli bir ödül töreniyle seçildi. Bu yıl 8. kez düzenlenen gecede, yılın en başarılı marka ve çalışmaları ödüle layık görüldü. 


4 Ocak 2018 gecesi Raffles İstanbul’da gerçekleşen törene, ODD üye markaları, otomotiv dünyasının temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı. Sektörün “En”lerinin belirlendiği, Gladyatör Ödülleri Gecesi bu yıl da güçlü bir rekabete sahne oldu. 

 “Otomotiv sektörü, ekonomiye değer katan lokomotif olmayı sürdürüyor” 
Gecede konuşma yapan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, otomotiv sektörünün dinamizmi sayesinde 2017 yılını iyi bir sonuçla tamamladıklarını söyledi: 

“Sektörümüzün dinamizminin sonucu olarak satış, üretim ve ihracat anlamında iyi bir yılı geride bıraktık. 2017 yılında otomobil ve hafif ticari araç pazarı, bir önceki yıla göre yüzde 2,8 azalarak 956 bin 194 adetlik bir sonuçla tamamlandı. Bunun 722 bin 759 adedini (Yüzde 4.52 azalarak) otomobil, 233 bin 435 adedini ise (Yüzde 2,93 artarak) hafif ticari araç satışları oluşturdu. 

Her sene toplam pazarı hesaplarken ağır vasıta satışlarını da ekliyoruz. Henüz resmi olmamakla birlikte ağır vasıta satışını da eklediğimizde toplam otomotiv pazarının 980 bin adede yaklaştığını görüyoruz.  

Gece toplam 20 dalda ayrı rekabete sahne oldu 
 “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 20 dalda ödül verildi. İletişim Ödülleri kategorisinde halka açık kategorilerde adaylar, “Yılın TV Uygulaması”, “Yılın Gazete Uygulaması”, “Yılın Dergi Uygulaması”, “Yılın Radyo Uygulaması”, “Yılın Outdoor Uygulaması”, “Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması” ve “Yılın Fuar Standı Uygulaması” dallarında www.oddgladyator.com sitesi üzerinden verilen oylar ile ilk 5 içine girmeye çalıştılar. 

Halk oylaması ile ilk beşe kalan projeler ve halk oylamasına açık olmayan “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması” ve “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” kategorilerinde yer alan tüm aday çalışmalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, gecede canlı oylandı. 

Bu ödüllerin yanı sıra gecede “Jüri Özel Ödülü” ve Vodafone tarafından belirlenen “Yılın En Dijital Markası” Ödülü de sahiplerini buldu. Satış Ödülleri kategorisinde; “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)” kategorilerindeki birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi. 
En yüksek katılım TV Uygulaması kategorisinde oldu 
ODD üyesi markaların iletişim kategorilerine katılımları çok yoğundu. 

En büyük ilgi 11 aday çalışma ile “TV Uygulaması” kategorisinde olurken, “Radyo Uygulaması” ve “Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması” kategorilerinde 9’ar çalışma yer aldı. Tüm kategoriler toplamında 64 çalışma ödül almak için mücadele verdi.  

Otomotiv basını ‘Yılın Basın Lansmanı’ ödülünü belirledi “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv basınının değerli temsilcileri belirledi. Basın mensupları, 2017 yılı içerisinde “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü almayı hak ettiğini düşündüğü marka/modelleri sistem üzerinden aday gösterdi. En çok oy alan aday, gecede ödülünü almaya hak kazandı. ODD Gladyatör tarihindeki en yüksek katılım bu yıl gerçekleşti.

Bu yıl ilk defa iki farklı basın lansmanı eşit oy alarak ödül kazanmaya hak kazandılar. Gecede tüm kategorilerde ödül alan firmalar, ödüller ile eşzamanlı olarak hazırlanan ve ODD tarafından onaylanan logoların bir yıllık kullanım hakkına da sahip oldu. 

 Kaan Sekban’ın gösterileri ilgiyle izlendi Sekizinci ODD Gladyatör Ödül törenini Kaan Sekban ve Simge Fıstıkoğlu sundu. “Tebrikler Kovuldunuz” kitabıyla ve Stand-Up gösterileriyle son dönemin en fazla konuşulan isimlerinden Kaan Sekban, ODD Gladyatör için hazırladığı özel sunumla gecenin akışına yön verdi. 

 Sektörün yol arkadaşları destek verdi 
Türk otomotiv sektörünün temsilcilerini buluşturan ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2017 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçileri arasında; ana sponsor Bridgestone başta olmak üzere, sahibinden.com, Castrol, BP, Vodafone, Koçfinans, BASF, AVIS, TEB ve GEFCO yer aldı.  

Jüri üyeleri 2017’nin “en’lerini” belirledi 
Gladyatör Ödülleri’nin sekizinci yılında da Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Geçmiş Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü başkanlığında, iletişim ve pazarlama alanında uzman akademisyenlerden oluşan tecrübeli jürinin profesyonel değerlendirmesiyle sonuçlar belirlendi. 

SATIŞ ÖDÜLLERİ 
En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Nissan 
En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Ford Tourneo Courier 
En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Ford
En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: Bentley 
En Çok Satılan Otomobil Modeli: Fiat Egea 
En Çok Satılan Otomobil Markası: Renault 
En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası: Renault  

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ 
Yılın Televizyon Uygulaması: Ford “Ticarette Farklı Olmak Bir Başka-Yeni Ford Tourneo Courier Blackline” 
Yılın Gazete Uygulaması: JEEP “Otobüs Kamyon JEEP Bip” 
Yılın Radyo Uygulaması: Volkswagen “Volkswagen Binek Araç Tiguan Yolda” 
Yılın Fuar Standı Uygulaması: Hyundai “Autoshow 2017” 
Yılın Dergi Uygulaması: Opel “Mokka X” 
Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması: Toyota “Toyota Interaktif Showroom” 
Yılın Outdoor Uygulaması: Renault “Renault-Nişantaşı City’s” Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Fiat “Fiat Motor Sporları: Egea Seni Piste Çağırıyor” 
Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğuş Otomotiv “Türkiye’nin İlk Trafik Güvenliği Jingle’ı” 
Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Toyota “Toyota Hybrid” 
Yılın Basın Lansmanı: Mercedes-Benz E Serisi 
Yılın Basın Lansmanı: Volkswagen Polo Yılın En Dijital Markası (Vodafone): 
Ford Yılın Jüri Özel Ödülü: Mercedes-Benz 50’inci Yıl Etkinliği

Hiç yorum yok